Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky: Fotografie od Márie Švarbovej mi pripomínajú moje akvabelovské detstvo, hovorí Katka Sásiková

Slovenské celebrity

Jej lodičky sa stali skutočne ikonickými! Talentovaná Katarína Sásiková vymenila stabilné miesto v privátnom bankovníctve za svoju veľkú vášeň a vrhla sa do navrhovania topánok. Dnes je v tomto segmente naozaj úspešná. Nás zaujímalo ako to vyzerá u nej doma.

Čo pre teba znamená domov?

Domov pre mňa znamená mať svoj príjemný priestor, v ktorom vládne pokojná atmosféra a vonia čerstvo pripravené jedlo a koláče. Byt, v ktorom práve bývam, toto všetko spĺňa. Najviac sa teším, keď mám čerstvo upratané, všetko je na svojom mieste, ja už kuchtím niečo voňavé a čakám návštevu.

Kto má u vás doma najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti? 

Svoj byt som zariaďovala s architektom Martinom Skočekom od začiatku a vytvorili sme príjemný mix minimalistického interiéru, ktorý sa „oteplil“ prírodným, bukovým drevom a miešanými travertínovými omietkami aj na strope. Samozrejme, časom sa nazvime to zafarbil a zaplnil najmä v detských izbách. Ostatné miestnosti si strážim a snažím sa ich neprepchať ďalšími doplnkami alebo dekoráciami, aby si zachoval svoj jednoduchý look, v ktorom sa cítim príjemne.

Riadiš sa pri zariaďovaní bývania trendami alebo skôr intuíciou a tým, čo je ti blízke?

Trendy ja celkovo neriešim ani v bývaní ani v obliekaní. Tak isto moja značka Catherine Mulier ponúka nadčasové kúsky, ktoré prečkajú všetky módne sezóny.

Prečítajte si: Ako bývajú známe Slovenky: Rada zosúlaďujem krásu s funkčnosťou, ako to vyzerá u Kingy Puhovej?

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie?

Úprimne priznávam, že je to moja slnkom zaliata spálňa. Rada v nej aj ráno cvičím a večer sa teším, ako sa už zabalím pod veľkú perinu s knižkou. Akonáhle sa oteplí, rady trávime čas s dcérami aj na terase, kde máme posadených pár kúskov ovocia a zeleniny. Poslednú sezónu nám dokonca vyšli mrkvičky na jednu polievku.

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou? 

Posledný úlovok je určite zlatá mačička so zdvihnutým prostredníčkom a ružová balóniková váza od Števa Sekáča. Pri nasťahovaní som sa potešila fotografiám od Márie Švarbovej, ktoré mi nostalgicky pripomínajú moje akvabelovské detstvo.

Máš ešte vrámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť? 

Aktuálne nemám žiadne plány, našťastie. Minulé leto som rekonštruovala kúpeľňu za pomoci Andrejky Jacenkovej zo štúdia Onome, pretože dcéry si vypýtali vaňu a som s touto zmenou nad mieru spokojná.