Presunúť na hlavný obsah

Ako bývajú známe Slovenky, Ľubica Pastoreková: Domov je pre mňa miesto, kde vypínam úplne, zastaví sa čas a užívam si

Slovenské celebrity

Ľubka Pastoreková je nádherné, krehké žieňa, ktoré však má v sebe veľký drive, chtíč a vybudovala svoj vlastný biznis úplne od nuly. Vždy mala cit pre krásu a estetično a dnes tvorí nádherné tématické výzdoby známym Slovenkám. Jej venčeky sú už ikonickými. Nás zaujímalo ako to vyzerá u nej doma.

Čo pre teba znamená domov? 

Domov je pre mňa miesto, kde vypínam úplne, zastaví sa čas a užívam si spoločne strávený čas s mojimi chlapcami. 

Ak mám definovať čo pre mňa znamená slovo "domov", tak je to jednoznačne vôňa nášho domova. Keďže pracovne dosť veľa cestujeme, vždy sa tešíme na náš návrat domov, na vôňu, ktorá nás vždy čaká po našom príchode. Krásny, uprataný čistý byt. 

Kto má u vás najväčší vplyv na rozhodovanie o samotnom vizuáli domácnosti? 

Čo sa týka dizajnu nášho bytu, ja mám veľmi rada minimalistický štýl bývania a svetlé farby, môj manžel zas opak. Náš byt sme spoločne zariaďovali pred 13 timi rokmi a všetky nábytky sme si dali vyrábať na mieru. Bol to veľmi dlhý proces, nájsť kompromis aby sa bývanie páčilo obom. Predsa v ňom strávime 50 % nášho života. U nás je dôležité to, aby bolo všetko funkčné, naplno využívané a aby sa u nás naozaj rodina a priatelia cítili dobre. 

Riadiš sa pri zariaďovaní trendami alebo skôr intuíciou a tým čo ti je blízke?

Priznám sa, že milujem všetky instagramové účty s bytovým dizajnom a realitami, je to nevyčerpateľný zdroj inšpirácie. Samozrejme sledujem trendy, ale nemám potrebu teraz každý druhý rok, meniť náš byt kvôli tomu.

Ktoré miesto v dome je tvoje najobľúbenejšie? 

Jednoznačne obývačka a kúpeľňa. V kúpeľni sa cítim ako princezná, vysnívala som si vaňu na nožičkách a dvakrát do týždňa si doprajem môj obľúbený "selfcare time". Robím si svoje beauty procedúry a počúvam pri tom hudbu. Je to absolútne najväčší relax pre moje telo. 

Ktorý dizajnový kúsok je tvojou najväčšou srdcovkou? 

Možno to bude znieť zvláštne, ale mám odložený jeden naozaj krásny elektrický difúzer. Viem, že nám ho zháňali niekoľko dní, kým nám ho priniesli, ale pre mňa je veľmi vzácny, pretože sme ho kúpili na ostrove Bali, na našej dovolenke a máme odtiaľ jednu z našich najkrajších a najsilnejších spomienok. Takže asi toto je naša srdcovka. 

Nepotrpíme si na veci, s ktorými nemáme nejakú spomienku. To najsilnejšie, čo môžeme dať jeden druhému je láska. A platí to aj u nás doma. 

Máš ešte v rámci bývania nejaké vysnívané zmeny, niečo do čoho sa plánuješ najbližšie pustiť ? 

Určite áno, budúci rok, ak mi šťastie bude priať, tak by som si chcela kúpiť byt v Dubaji. Snívam som o tom už roky. Chcela by som niečo krásne a extrémne dizajnové, s pekným výhľadom na mesto.