Presunúť na hlavný obsah

Vďaka JEDNEJ veci sa zmenil môj vzťah s neznesiteľnou svokrou: A to mi robila pár rokov peklo zo života!

Partnerské vzťahy

O svokrách sa toho napísalo veľa a ja si s tou svojou konečne po rokoch rozumiem.

Matka môjho manžela bola ako ľadová kráľovná. Žiadne emócie, iba tvrdé slová, ironické poznámky a intrigy. Ani jej vlastné susedky s ňou nedokázali vychádzať.

Prečítajte si: Svokra mi zničila vzťah: Najhoršie na tom je, že som jej to sama dovolila a dnes by som sa zachovala inak

Hoci som sa zo všetkých síl snažila, napriek tomu ma nevnímala ako manželku svojho syna, len ako ženu, ktorá jej chce "ukradnúť" syna. Mark bol perfektný v tom, že nerobil rozdiely. Pre obe z nás mal pochopenie a zároveň vedel, že ja som tá, s ktorou strávi zvyšok života. Ona však pokoj nedala. Kontrolovala každý môj krok až dovtedy, dokedy sa jedna vec nezmenila.

Prestala som sa snažiť

Nemala som silu na to, aby som jej ešte niečo dokazovala, a preto som sa viac už nesnažila. Jedno poobedie som sa vybrala do fitness centra a ona tam bola. Najskôr som chcela odísť, ale nakoniec som sa rozhodla zostať a pridať sa. Moja odvaha po tom všetkom, čo mi urobila, ju najskôr prekvapila, ale neskôr sme sa zarozprávali tak, že sme strávili viac ako hodinu na bežiacom páse. Prvýkrát za celé tie roky sme mali príležitosť na súkromný rozhovor. Zrazu z nej vypadlo, že kvôli tomu, že je Mark jej jediným synom mala pocit, že ho stráca. Reálne nikdy proti mne nič nemala, len si pri mne začala viac všímať svoj pokročilý vek. Starla, kým ja som bola v najlepšej forme a s jej jediným synom.

Mohlo by vás zaujímať: S manželom spíme v oddelených spáľnach: Takto sa náš vzťah odvtedy zmenil

Čím viac som sa snažila, tým viac som jej prekážala. Až keď som s tým úplne prestala, uvedomila si, že som sa jej len chcela priblížiť, kým ona si ma držala od tela. Jeden rozhovor stačil na to, aby sme sa začali navzájom akceptovať. Od toho dňa sa chodíme spoločne aspoň raz do týždňa do fitness centra vyventilovať.

- Najčítanejšie -