Presunúť na hlavný obsah

Na svojom manželovi si vážim DVE veci: Vďaka nim máme takmer dokonalé manželstvo

Partnerské vzťahy

Môj manžel má od dokonalého muža ďaleko, napriek tomu nám to funguje. Kvôli týmto dvom veciam by som ho neopustila.

Hoci má veľa žien v dnešnej dobe vysoké nároky na svojho partnera, ja som rokmi zistila, že na šťastné manželstvo potrebujem niečo úplne iné, ako len dokonalého partnera.

Prečítajte si: 10 pilierov stabilného manželstva: Čo by medzi dvomi nemalo chýbať, ak chcú spolu vydržať roky

Zdravá inteligencia a rozhľad

Možno to bude znieť ako klišé, ale vzdelanie a inteligencia je pre mňa prioritou. Práve vďaka tomu dokážem žiť s manželom pod jednou strechou. Ten môj má rozhľad, zdravý názor na život a hlavne sa nevyhýba komunikácii, ktorá je alfou a omegou každého vzťahu. Nie je to o školách, či tituloch, ale o zdravej inteligencii, uvažovaní a hlavne názoroch. Aj keď spolu občas nesúhlasíme, viem, že mám pri sebe muža, ktorý uvažuje a nefunguje iba podľa momentálnych emócií, trendov, či vzoru iných ľudí.

Rešpekt

Už od začiatku ma môj manžel rešpektuje. Akceptuje moje rozhodnutia, to, aká som a tiež moju častokrát komplikovanú povahu. Napriek tomu, že som ovládaná, tak ako všetky ženy emóciami, on sa nimi, či mnou nedá kontrolovať a komandovať. Miluje ma, ale rovnako pozná svoje hranice. Dá si poradiť, ale stále zostáva sám sebou a mužom, do ktorého som sa kedysi zamilovala. Nedovolí mi meniť ho a ak sa náhodou v niečom zmení, tak len kvôli sebe, alebo zlepšeniu nášho manželstva.

Inšpirujte sa: Prečo vydržali manželstvá v minulosti dlhšie ako dnes? Táto životná múdrosť im k tomu najviac napomohla

Svojho manžela by som kvôli týmto naoko nepodstatným veciam jednoducho nemenila. 

- Najčítanejšie -