Presunúť na hlavný obsah

Hlavné hrdinky z našich obľúbených vianočných rozprávok: Koľko mali rokov v čase natáčania a ako vyzerajú dnes?

Zahraničné celebrity

Nastenka, princezná Anna, Popoluška, či Alžbetka a ďalšie... Aj vďaka vianočným sviatkom navždy ostanú v našich spomienkach nezabudnuteľné. Ako však vyzerajú dnes?

Princezná Anna

Krásnu slovenskú rozprávku Kráľ Drozdia brada s Lukášom Vaculíkom a mladučkou, vtedy len 16-ročnou Adrianou Romanovou, pozná snáď každý. Adriana v úlohe princeznej bola očarujúco pôvabná a krásna. Bol to jej herecký debut, no zároveň jediný veľký. Vo svete kamier svoje šťastie nenašla, už dlhé roky žije mimo nich. Keby ste ju však dnes stretli na ulici, určite by ste ju spoznali. Zo svojej krásy nestratila, práve naopak, zrelosť jej pristane.  

Mohlo by vás zaujímať: Slávne filmové dvojice, ktoré sa do seba zaľúbili aj v reálnom živote: Niektoré z nich poznáte, iné vás prekvapia!

Nastenka z Mrázika 

Vianoce a Nový rok si nevieme predstaviť ani bez kultovej ruskej rozprávky Mrázik. Jej hlavná hrdinka, nežná, nevinná a macochou zneužívaná Nastenka mala spomedzi rozprávkových hrdiniek najmenej rokov, len sladkých štrnásť. No tak nevinne ako pôsobila herečka Natalija Sedychová v rozprávke, v reálnom živote nebola. Za sebou má dosť búrlivý život, manželstvá aj rozvody. Málokto však vie, že okrem hereckej sa jej podarilo preraziť aj v ďalšej umeleckej sfére, balete. 

Popoluška 

Asi my dáte za pravdu mnohí, ak poviem, že Tri oriešky pre Popolušku, je klasika, ktorá sa ani jeden rok nezunuje. Jej hlavná hrdinka, Libuše Šafránková, má už dnes za sebou úctihodnú hereckú kariéru, aj zdravotné ťažkosti, s ktorými sa nanešťastie stále pasuje. V čase natáčania nezabudnuteľnej rozprávky mala 20 rokov a za sebou už nejaké tie skúsenosti s kamerou a hraním. Hoci už zostarla, stále z nej vyžaruje istá charizma princeznej, a preto nedáme na ňu dopustiť. 

Čítajte tiež: Hollywoodske krásky, ktoré vyzerajú aj po 45-ke výborne: Pozrite si ich figúry!

Princezná Láskykvet

Mladý Marek Ťapák v úlohe princa a jeho vyvolenou bola mladučká, rovnako len 16-ročná herečka Zuzana Skopálová v známej a obľúbenej slovenskej rozprávke, Popolvár, ktorú si vždy radi a znova pozrieme. Zuzana ostala herectvu verná dodnes. Vídavali sme ju na televíznych obrazovkách v mnohých slovenských seriáloch a aktívna je aj čo sa týka divadelnej scény. 

Alžbetka z Perinbaby 

Sladkých šesťnásť rokov mala aj ďalšia herečka, ktorá síce nehrala princeznú, ale všetci ju poznáme ako Jakubovu vyvolenú, Alžbetku, z priam čarovnej a kultovej rozprávky Perinbaba v réžii nášho Juraja Jakubiska. Herečka Petra Vančíková svetu kamier ostala verná, avšak namiesto pred nimi sa vidí posledné roky radšej za nimi. Takto vyzerá dnes, po viac než tridsiatich rokoch od natáčania rozprávky. 

Neprehliadnite: Najvtipnejšie momenty z rozprávok, ktoré nás vždy rozosmejú: Takéto majú v živote poslanie!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe