Presunúť na hlavný obsah

Našla som si rozvodové papiere pod vianočným stromčekom: To, čo nasledovalo potom, ma však dostalo...

Partnerské vzťahy

Minulé Vianoce som nemala žiadne konkrétne požiadavky na darček. To, čo som si tam však našla ma nepríjemne zarazilo.

S Jurajom sme si začali spolu len krátko pred svadbou. Po necelom roku sme sa však kvôli nečakanému tehotenstvu vzali. Nebolo to však z donútenia, ale z nášho vlastného rozhodnutia.

Prečítajte si: Aj tomuto vás naučí jedna dekáda manželstva: Budete prekvapení, že ste to možno ani nepostrehli...

Naša láska však nikdy nebola extrémna. Rozumeli sme si, v posteli to klapalo perfektne a mala som pocit, že som konečne našla niekoho, s kým sa cítim dobre. Po dvoch rokoch manželstva však prišla zmena. Juraj začal tráviť viac času s priateľmi, ako so mnou a mal pochynosti o tom, či sme sa nevzali príliš skoro. Spoločné dieťa nám však už neumožňovalo pozerať sa späť. Juraj akoby zrazu nabral "druhý dych". Neskoré príchody domov nášmu manželstvu neprospievali. Bola som vyčerpaná z dieťaťa, z neho a z celkového života. Napriek tomu som to vzdať nechcela. Minulé Vianoce ma pod stromčekom čakali rozvodové papiere. Najskôr som si myslela, že ide o hlúpy vtip, keď môj manžel povedal: "Keďže sú Vianoce, myslel som si, že to príjmeš lepšie práve teraz." Celé sviatky som samozrejme preplakala a on sa chystal na to, že to uľahčí tým keď sa odsťahuje. Po týždni som však zvolila inú taktiku.

Toto som spravila

Jurajovi som povedala, že túžim po poslednej veci predtým ako papiere podpíšem. Chcela som aby mi dal presne 6 mesiacov spoločného života, po ktorých to nakoniec podpíšem. Počas týchto mesiacov sme navštívili všetky naše "prvé" miesta, absolvovali prvé spoločné výlety a všetko to, čo sme robili na začiatku vzťahu. Najskôr sa mu do toho nechcelo, vraj je to hlúpy nápad, ale sľub je sľub. Ako sa blížil šiesty mesiac, jeho postoj ku mne sa zmenil a aj ja sama som sa do neho akoby znova zamilovala. Viem, že naše manželstvo netrvalo dlho, ale tieto milé spomienky a návraty nám pomohli uvedomiť si, aké to bolo a aké to môže byť ak sa nedáme pohltiť rutinou a stresom nových dní.

Čítajte aj: Príbeh Veroniky, ktorá žila s mladším partnerom: Je vysoký vekový rozdiel naozaj prekážkou vo vzťahu?

Posledný deň ma čakal s večerou na stole, ospravedlnením a ochotou skúsiť to znova. Priznám sa, že ma to prekvapilo, lebo na rozprávky už dávno neverím...

Ako by ste na taký dar reagovali vy?

spolu hlasovalo 764 ľudí

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus