Presunúť na hlavný obsah

Nádherná Kate Middleton: Počas Vianoc si zakladá na jednej dôležitej veci, ktorá je milým gestom rodiny

Zahraničné celebrity

Každá domácnosť má svoje typické zvyky a tradície, ktoré dodržiava. Ani kráľovská rodina nie je výnimkou. Zaujíma vás, čo robia "vyvolení" počas tohto výnimočného dňa?

V kráľovskej rodine začínajú skôr

Ste jednými z tých, ktorí si vianočné chystanie nechávajú na poslednú chvíľu? V rodine Kate a Williama začínajú prípravy niekoľko týždňov dopredu. Pečenie, príprava ozdôb alebo výroba darčekov... Na toto všetko sa Charlotte a Georege môžu tešiť. Dokonca sa rodina dáva zvečniť aj na vianočných pohľadniciach, s ktorými sa radi pochvália nielen členom britskej monarchie. Avšak to, či bude známa rodinka oslavovať doma v Norfolku alebo u kráľovnej v Sandringhame, je otázne.

Prečítajte si: Tajomstvo štíhlej postavy Kate Middleton: Toto si dá, keď ju prepadne chuť na sladké

O Kate sa už minulý rok šírili nepekné reči, keďže odmietla účasť na spoločnom obede s kráľovnou. Manželka princa Williama si je však vedomá svojho postavenia a povinností, návštevu teda presunuli na popoludnie, kedy si spolu vychutnajú čaj a koláčiky. 

Na tomto si Kate počas Vianoc zakladá

Nielen týmto Vojvodkyňa z Cambridge rúca staršie pravidlá. Predtým si kráľovské deti neužili toľko zábavy. Darčeky otvárali o deň skôr, do veku 11 rokov sa nemohli zúčastňovať spoločnej večere v kruhu rodiny. Najdôležitejším bodom programu bolo každoročné sledovanie príhovoru kráľovnej. Kate si však zakladá na tom, aby jej deti prežili Vianoce rovnako, ako iné deti v Británii. 

Obľúbenou činnosťou ratolestí kráľovského pôvodu je ukladanie ponožiek priamo nad čelo postele. Ide o tradíciu, ktorú dodržiavajú  deti nielen v Spojenom Kráľovstve. Dúfajú, že ak celý rok poslúchali, ráno sa v nich objavia darčeky. Princezná a princ si v ponožkách nájdu najmä oblečenie a hračky. 

Neprehliadnite: Neuveríte, kým sa nechala inšpirovať Kate Middleton: Túto ženu by ste si s princeznou len ťažko spojili!

Čo sa týka darčekov, ich zvyky vás prekvapia

A čo sú najžiadanejšie darčeky detí najslávnejšej britskej rodiny? Predsa tie doma vyrobené! Najmä najstarší syn George je remeselne zručný a rád vyrába darčeky pre svoju mladšiu sestru. Kráľovský pár takisto netúži po vysoko hodnotných daroch. Manželia sa dokonca zúčastňujú aj na hre pod názov Biely slon, ktorej princíp spočíva vo výmene darčekov a obdarovaní inej osoby. 

Keďže v Británii oslavujú Vianoce po Štedrom dni, teda 25. decembra, celá rodina sa ráno vyberie na bohoslužbu do kostola Márie Magdalény. Až potom môžu deti otvárať darčeky a užiť si pravé vianočné prekvapenie. 

Namiesto toho, aby si užívali vianočnú pohodu na gauči, Kate s Williamom preferujú účasť na futbalovom zápase. Tam sa proti sebe stretnú zamestnanci a služobníci z rezidencie v Sandringhame a miestni dedinčania. Samozrejme, aj táto akcia má charitatívny charakter. Dúfajme teda, že nielen deti, ale aj kráľovský pár si užije vianočné sviatky plnými dúškami a o svoju radosť sa podelia aj s verejnosťou.

Prekvapilo vás, že Kate a William nekupujú drahé dary pre svoje deti, ale zakladajú si na drobnostiach?

spolu hlasovalo 251 ľudí

Áno
26
Nie
225

- Najčítanejšie -