Presunúť na hlavný obsah

Fit článok 2016, ktorý vás zaujal najviac: Romana za 4,5 mesiaca zhodila 1 kg, no vizuálne je na nepoznanie

Fitness

Slovenka Romana chcela do svadby schudnúť. To sa jej aj podarilo a nás všetkých presvedčila, že hmotnosť naozaj nie je dôležitá. Tento fitness článok vás v roku 2016 zaujal najviac.

Z toho vyplýva nasledovné: ženy sa naozaj nemusia báť cvičiť s váhami, svaly nerastú tak rýchlo. Veď presvedčte sa sami. Príbeh mojej klientky začal v decembri minulého roku. Prišla za mnou po telefonickej komunikácii nová klientka. Zoznámiť sa a predstaviť sa. Volá sa Romana. S jej súhlasom zverejňujem jej príbeh.

Žena menšieho vzrastu, ale nie príliš nízka, tmavovlasá, upravená, sympaticky pôsobiaca, veľmi komunikatívna.  Ešte pred osobným stretnutím sme spolu komunikovali, tak som vedel, že o čo jej ide – schudnúť. Ale mala veľkú motiváciu – schudnúť do svadby. Svadba bola naplánovaná na júl tohto roku. 

Prečítajte si aj tento príbeh: Chcela schudnúť do plaviek, zhodila 9 kíl, no potom urobila zásadnú chybu: Kvôli tomuto opäť pribrala tuk

Začiatky, ktorými si musí prejsť každý

Pri prvom predstavení v decembri sme sa dohodli na spolupráci, začať chcela až v januári, po dovolenke, keď už bude na to pripravená a nič jej nebude brániť v ceste vyzerať v svadobných šatách vynikajúco. Z jej rečí som mal hneď pocit, že vie, čo chce a videl som v nej veľký potenciál. Páčilo sa mi tiež, ako mala všetko dopredu naplánované, nastavené. Už vtedy v decembri vedela a s obavou sa opýtala, či nebude problém, keď pôjde na operáciu očí – aby nemusela ísť na svadbu v okuliaroch, ale pekne s úsmevom a dobrou postavou bez.

Začali sme teda v januári. Hneď prvý týždeň sme si naplánovali fotenie – skoro ráno. Chceli sme, ja aj ona vidieť, ako reálne sa bude meniť, nielen podľa hmotnosti, ale hlavne podľa vizáže. Fotky po odfotení som jej aj neukázal, nech sama príde na to, aký je tam rozdiel... ona sama ich ani nechcela vidieť, kdeže nebola spokojná sama so sebou. 

Jej postava nebola objemná, na prvý pohľad ani nebola zavalitá. Docela pekná úhľadná tvár, pekné biele zuby, širšie nohy – s tým mala troška väčší problém, vnútorné stehná mala naozaj objemnejšie, dotýkali sa jedna druhej. Čo je ale bežný jav mnohých žien. 

Romanka nikdy predtým necvičila a tak vyzerala aj jej postava. Keďže už predtým nejaké to kilo schudla, ako začala so mnou cvičiť, tak nebola objemná, ale mala viditeľný tuk na tele a svaly a tým aj celú postavu mala celú mäkkú, zvädnutú. Chýbala tam teda svalová hmota. 
Pri prvom fotení mi neprišla až taká tučná, ako sa opisovala, dokým sa neotočila. Na zadku a stehnách mala naozaj výraznú celulitídu. V podstate jej nohy zozadu boli omnoho tučnejšie ako spredu. V tej chvíli už som vedel, že bez výrazného silového tréningu sa nezaobídeme.

Resumé: Zameranie sa na silové tréningy

Tak sme začali cvičiť. Dohodli sme sa, že bude so mnou cvičiť trikrát do týždňa, dvakrát sama kardio tréning. A tak aj bolo, pravidelne na čas chodila na tréningy, vždy ráno, odcvičila, občas zafrflala, ale vždy sa držala svojho cieľa. Na to, že necvičila predtým, tak veľmi dobre a rýchlo sa učila rôznym cvikom. Zvládala aj zložitejšie techniky. Nešetril som ju. Silové tréningy som občas prestriedal s veľmi náročnými kondičnými tréningami. Až mi jej bolo ľúto, ako jej nakladám, ale vedel som, že jej to pomôže.

Sledujte: VIDEO WORKOUT s vlastnou váhou: Týchto pár minút cvikov denne si nebudete vedieť vynachváliť

Jedálniček

Začal som veľmi miernou úpravou, pri ktorej nemala pocit hladu, ani až taký veľký problém dodržiavať ho. Ten bol zameraný aj na naberanie svalovej hmoty, aby som jej zvýšil metabolizmus. Týmto jedálničkom som sa jej snažil u nej vytvoriť aj určitý návyk na pravidelnú stravu, keďže dovtedy to tak nebolo. Nestravovala sa zle, ale skoro každý klient mi povie zdravo a keď sa na klienta pozriem, tak až tak zdravo nevyzerá podľa toho ako hovorí. 

Po krátkom čase som jedálniček pritvrdil a začali sme obmedzovať sacharidy. To bol občas problém dodržať, ale zvádla aj to. Občas prerušila zmrzlinou, občas povoleným cheatom. Na cheat sa samozrejme vždy tešila.

Deň D po 4,5 mesiacoch

Keďže deň D sa rýchlo blížil, tak bolo načase urobiť kontrolné fotenie. Ja aj okolie sme si samozrejme všimli už skôr, že výrazne schudla. Fotenie sme ale skúsili až po 4,5 mesiacoch. Pri porovnaní nastalo naozaj obrovské prekvapenie, hlavne pre Romanku. Nečakala dve veci: že pôvodne si neprišla taká pre ňu objemná a myslela si, že schudla menej.

Neprehliadnite: Najlepšie cviky na zbavenie sa tukových vankúšov na bruchu: Bez tejto jednej veci to nikdy nepôjde

A najlepšia informácia na záver: vizuálna zmena je naozaj veľká, ale čo sa týka hmotnosti... Tam sme sa pohli len o kilo dole! Z toho vyplýva nasledovné: ženy sa naozaj nemusia báť cvičiť s váhami, svaly nerastú tak rýchlo. A keď už chudnúť, tak radšej z tukov ako zo svalov. Vtedy sa síce váha nehýbe, ale vizuál sa mení o to výraznejšie.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe