Presunúť na hlavný obsah

Pracovná cesta na Valentína nemusí byť až taká zlá: Na letisku sa stalo niečo, čo by som nikdy nečakala

Partnerské vzťahy

Na Valentína som sa vôbec netešila. Padol totiž na stredu a ja som už dopredu vedela, že budem musieť byť mimo Slovenska, pretože ma čaká závažná pracovná cesta do Nemecka, ktorá sa len tak ľahko nedala odložiť.

Môj priateľ nebol dvakrát nadšený, ale sľúbila som mu, že mu to vynahradím hneď, ako to len bude možné a celý víkend strávime spolu. Nepovedal nič, no videla som, ako sa trápi a najradšej by bol, keby sa nemusí prispôsobovať mojej práci a povinnostiam. Avšak nič sa nedalo robiť a tak som sa obrnená silnou dávkou nervov vybrala v stredu ráno do práce.

Prečítajte si: Erotické poviedky: Manželka odmietala sex, po jednej noci sa všetko zmenilo!

Vyzeralo to, že šéf má skvelú náladu a všetko s našimi obchodnými partnermi z Mníchova nakoniec dopadne na jedničku. Mňa to však absolútne nezaujímalo a celý čas som myslela na Daniela a na to, ako som namiesto vysedávania na letisku s kolegami mohla tráviť ráno s ním pod perinou. Náš check-in sa blížil a tak som si vzala kabelku a podišla bližšie ku kolegom, ktorí už stáli v rade na odloženie batožiny. V tom sa môj šéf načiahol za zvoniacim mobilom a horlivo sa pustil s niekým do debaty.

Po pár minútach zložil, pristúpil ku mne a prekvapene povedal: “Zuzana, práve som dostal telefonát z finančného oddelenia, máte sa urýchlene vrátiť späť. Dostali sme novú zákazku za milióny a akcionár to chce prebrať osobne s vami. Toto je dôležitejšie ako Mníchov, budeme to musieť zvládnuť bez vás. Choďte!“

Inšpirujte sa: Erotické poviedky: Priateľ ma prekvapil na Valentína tým najneobvyklejším spôsobom...

A tak som v panike vzala svoje veci a rozbehla sa k východu z letiska. Pri dverách som však narazila do Daniela. Bol ešte krajší ako som si ho pamätala z rána, keď som od neho s nechuťou musela vstať z postele. Voňal čerstvou sprchou a v ruke držal kufor. Do druhej ruky schytil tú moju, venoval mi obrovský bozk a zašepkal mi do ucha: “Letíme na prvé lietadlo, ktoré teraz odlieta niekam do tepla. Je jedno kam, hlavne nech sme spolu, preč a rýchlo!“

Neverila som vlastným ušiam, strhol ma k sebe a začali sme bežať smerom k stánku najbližšej leteckej spoločnosti, kde pre nás oboch kúpil letenky na Hawai. Netušila som, čo sa to deje a v pomykove som bola až dokým sme nenasadali do lietadla a ja som si konečne vydýchla. Až vtedy mi prišlo na um opýtať sa ho, ako to preboha vyriešil s mojím šéfom, nehovoriac o tom, čo ma čaká, keď sa vrátim do práce s tým, že som namiesto obrovskej zákazky dovolenkovala.

Mohlo by vás zaujímať: Silvestrovská noc mi zmenila život: Spontánne rozhodnutie sa stalo tým najlepším!

„Neboj sa, zistil som, že tvoj šéf je známy môjho priateľa z výšky. Poprosil som ho o jeho číslo a všetko mu vysvetlil a on sám zhodnotil, že si po rokoch tvrdej práce zaslúžiš niekoľko dní oddychu. Celý výmysel so zákazkou zahral len preto, aby tvoji kolegovia nemali pocit krivdy,“ tvrdil Daniel s úsmevom.

Neverila som vlastným ušiam. Takto ma ešte nikto nikdy neprekvapil a ani od Daniela by som to nečakala. Boli sme niekde nad Atlantikom, keď mi ruku položil na vnútornú stranu stehien a pošepkal: “Do môjho kufra som okrem tvojich plaviek prihodil i krásnu bielizeň, ktorú som ti už pred nejakým časom kúpil. Neviem sa dočkať, ako ho z teba strhnem.“ A mne sa opäť potvrdilo, že najlepšie veci sa dejú práve vtedy, keď ich nečakáme.