Presunúť na hlavný obsah

Nadčasové kabelky, z ktorých aspoň jednu musíte mať: Nenechajte si ich ujsť!

Móda

Kabelky patria k ženskosti a aj keď sa občas oplatí uletieť si na odvážnych modeloch, stará dobrá klasika nikdy nesklame, veď presvedčte sa sami.

Kto by nemiloval kabelky. Hoci odolať im je niekedy naozaj náročné, verte, že vždy je dobré mať v šatníku aj tzv. stávku na istotu. Kvalitná kožená kabelka vzbudí iný dojem ako lacnejšie verzie a preto sa odporúča pri nadčasovejších modeloch siahnuť hlbšie do vrecka.

Prečítajte si: Olivová zelená ako jarná inšpirácia pre všetkých módnych nadšencov: Táto farba je hitom prichádzajúcej jari

1. Klasická kabelka na retiazke

Kabelka na retiazke má svoje korene v chanelovskom štýle, o tom niet pochýb. Tento typ kabelky je taký nadčasový a praktický, že sa hodí takmer na každú príležitosť a veľmi jednoducho s ňou viete narábať aj pri rýchlozmene vášho outfitu z denného na večerný.

2. City kabelka s odopínateľným uchom

Momentálne je tento strih kabelky veľmi v kurze. Spája sa s business ženami a taktiež s eleganciou. Možno práve vďaka menšiemu uchu kabelky, ktorý sa veľmi prakticky zosúladí so ženskou rukou. Je to naozaj dobrá voľba.

3. Premeniteľná bucket bag

Kožená kabelka typu bucket bag má väčšinou sťahovaciu šnúrku a v ruke pôsobí skutočne originálnym dojmom. U nás v uliciach je vidno ešte zriedakedy, no v zahraničí na ňu nedá dopustiť módna ikona Mira Duma, ktorá je hrdou majiteľkou niekoľkých.

Inšpirujte sa: Modrá blúzka bude nasledujúce dni v kurze: Takto jednoducho ju zvládnete skombinovať s ostatnými vecami

4. Kabelka pod pazuchu

Kabelky menších rozmerov sa držia na scéne a sú veľmi pohodlné. Na pohľad sú taktiež oveľa pôsobivejšie ako kabelky nadrozmerného vzhľadu. Tento nový trend je zároveň návratom ku klasike, ktorý vítame.

5. Pevná listová kabelka

Skutočná elegancia ženy sa ukáže pri výnimočnejších situáciách. Jednoduché pravidlá, no  v praxi niekedy ťažko uchopiteľné. Jedným z nich je aj pevná listová kabelka do ruky, ktorá robí zo ženy dámu. Občas je fajn porušiť pravidlá a výborne sa tento typ kabelky hodí aj k džínsam a podpätkom. 

- Najčítanejšie -