Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Riaditeľka súťaže krásy Miss Slovensko prezradila, čoho sa počas pôstu vzdala: Tejto veci sa 40 dní vyhýba

Slovenské celebrity

Riaditeľka súťaže krásy Miss Slovensko Karolína Chomisteková dodržiava niektoré slovenské zvyky a kresťanské tradície. Tohto sa počas pôstneho obdobia rozhodla vzdať.

Karolínu sme pred pár dňami stretli na otvorení vernisáže obrazov Party v 21. storočí. Išlo o výstavu 33 obrazov, na ktorých boli vyobrazené naše známe slovenské ženy a ich hlavy zdobili historické slovenské party a vence s moderným nádychom. Karolína bola jednou z nich.

FEMINITY TV: Rozhovor, v ktorom Karolína vyjadrila názor na slovenské tradície a tiež svoj vlastný pohľad na slovenské ženy

Čítajte aj: Známe Slovenky, ktoré obľubujú tradičné slovenské motívy: Prvky folklóru využili aj na bežné outfity!

Karolína mala na sebe partu z regiónu Podunajska, konkrétne z obce Martovce. "Bola to veľmi pekná, farebná, svadobná parta a cítila som sa v nej výborne."

Hoci sama Karolína vzťah k tejto oblasti nemá, tradície miluje. "Milujem tradície, krojové a tradičné veci. Narodila som sa na Orave a tam to dosť uctievame. Na Slovensku sa mi páči, že z nás cítiť vzťah k tradíciám a máme ešte zachované tie naše tradičné veci."

Aj samotná Karolína uznáva tradície a keďže sa blíži Veľká noc, prezradila nám, na čom si v rodine dávajú v tomto období najviac záležať. "Pred Veľkou nocou uctievame 40-dňový pôst, každý svojím vlastným spôsobom už od Popolcovej stredy. Okrem toho trávime spoločný čas doma ako rodina a chodíme do kostola, keďže sme kresťanská rodina. Samozrejme na Veľkonočný pondelok musí byť veľká kupačka a šibačka."

Pozoruhodné je tiež to, že sa Karolína počas pôstu rozhodla vzdať a zdržať konzumovania sladkostí. "Ja mám vždy sladké. Robím to preto, lebo mi to robí radosť, ale keďže sa pôst nevzťahuje na nedele, tak vždy v nedeľu som si dopriala nejaký dobrý koláč."

Inšpirujte sa: Takto vyzerajú raňajky Emmy Tekelyovej: Inšpirujte sa jednou potravinou na tanieri, ktorá zasýti na dlhší čas

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus