Presunúť na hlavný obsah

Predtým než som povedala svojmu mužovi ÁNO, dala som mu jednu podmienku: Podľa nej som zistila, či ma ľúbi

Partnerské vzťahy

Niekedy je lepšie náklonnosť partnera preveriť. Presne tak zistila aj čitateľka Diana (35), či ide v jej prípade o pravú lásku.

S mojím už terajším manželom Adamom sme sa spoznali celkom náhodou počas letného večera na Karibských ostrovoch, kde som si statočne už nejaký ten týždeň užívala dámsku jazdu s kolegyňami. Očaril ma svojou vytrvalosťou a postojom lovca. začína rozprávanie Diana.

Prečítajte si: Na svadobnej ceste ma môj manžel takto ponížil: Po pár mesiacoch som ho kvôli tomu opustila

Nikdy som sa s ním nenudila a zvyšný týždeň v tropickom teple som prežila viac s ním ako so svojimi právom rozhorčenými kamarátkami. Nemohla som si však pomôcť. Niečo ma k nemu akoby magicky priťahovalo, mali sme sa o čom rozprávať aj dlhé hodiny a ani po návrate domov nebolo našej romanci koniec. Práve naopak, začali sme sa stretávať ešte aktívnejšie, už po pár mesiacoch prišlo zoznámenie s rodičmi a množstvo spoločných zážitkov a spomienok. dodáva Diana.

V tomto sme však spoločnú reč hľadali len ťažko

Bola tu však jedna vec, ktorú Adam tak celkom nechápal, a to práve moju vášeň pre dobrovoľníctvo a pomoc ľuďom v núdzi. Každú nedeľu som pravideľne pomáhala zbierať potraviny a iné potrebné veci, po ktorých bol práve v núdzových centrách dopyt a veľakrát som ich i sama navštevovala. Najprv som sa snažila presvedčiť i jeho, aby so mnou aspoň raz na podobné miesta zašiel, on však tvrdil, že moja pomoc je nanajvýš zbytočná, pretože sa nikdy nedostane do rúk tých správnych ľudí.

Nikdy mi však nijak nebránil v tom, aby som pokračovala v tom, v čo verím. Bola so presvedčená o tom, že i napriek tejto odlišnosti dokážeme spolu existovať, avšak keď prišla jeho otázka, ktorú som už dlho očakávala, musela som mu povedať o svojich zámeroch všetko.

Neprehliadnite: Môj snúbenec zašiel so svojou žiarlivosťou priďaleko: O toto ma deň pred svadbou požiadal!

Bolo načase sa priznať

O ruku ma požiadal po vášnivej júlovej noci, keď sme sa k sebe túlili na terase. Ja len v jeho košeli a on prikrytý dekou z nej odrazu vytiahol škatuľku s prsteňom a povedal tie slová. Nemohla som byť šťastnejšia, no aj tak mi to nedalo a musela som mu skôr než poviem áno povedať o tom, čo mi už dlhšie behalo hlavou. priznáva Diana.

V tej chvíli zo mňa vyhŕklo, že si ho s radosťou vezmem, no chcem, aby vedel, že si chcem v budúcnosti adoptovať dieťa. Nešlo o to, že by som s ním nechcela mať potomkov alebo by som nebodaj nemohla mať vlastné deti, túžila som však pomocť stvoreniu, ktoré ma naozaj potrebovalo. A ak by to Adam nepochopil, nemohla som sa stať jeho ženou.

Inšpirujte sa: Exmanžel sa zo spoločného bytu neodsťahoval ani po rozvode: Takto som to nakoniec vyriešil

Aká silná je jeho láska?

Nemožem tvrdiť, že Adama moje rozhodnutie nezaskočilo, pretože naozaj ostal chvíľku ticho. Po chvíli sa však na mňa pozrel tým svojím pohľadom a mne bolo jasné, aké je nakoniec jeho rozhodnutie. Vzal ma do náručia a povedal, že so mnou vychová akékoľvek dieťa, podstatné je, aby som jeho matkou bola práve ja. Dokázal mi tak, že ma naozaj miluje a dnes okrem dvoch vlastných detičiek vychovávame i roztomilé dvojičky z Afriky. A Adam je naozaj neuveriteľný otec a ešte lepší manžel. ukončuje svoje rozprávanie šťastná Diana.

Myslíte si, že adopcia môže byť prekážkou v manželstve?

spolu hlasovalo 317 ľudí

Áno
214
Nie
103

  

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus