Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Kaštieľ Theresia Chateau vás svojou atmosférou očarí: Prezradíme vám, čo všetko toto unikátne miesto ponúka

Cestovanie

Len pred pár dňami sme boli súčasťou otvorenia zrekonštruovaného barokového kaštieľa v Bernolákove Theresia Chateau. Pozrite sa, ako to na otvorení vyzeralo a čo všetko toto čarovné miesto ponúka.

Už pri prvom pohľade na kaštieľ v Bernolákove máte pocit, akoby ste sa ocitli o pár rokov späť. Napriek tomu, že história zostala aj po rekonštrukcií zachovaná, miesto momentálne nabralo druhý, exkluzívny nádych.

FEMINITY TV: Vypočujte si celý rozhovor s majiteľom Ing. arch. Jaroslavom Kachlíkom, v ktorom sa dozviete všetko o barokovom kaštieli Theresia Chateau

Čítajte aj: Najkrajšie butiky Tiffany & Co z celého sveta: Pohľad na prekrásne priestory pripomína luxus a noblesu!

Majiteľ tohto čarovného miesta pán Kachlík nám v rozhovore prezradil, čím je toto miesto výnimočné. "Historicky je výnimočný hlavne tým, že jeho prvý majiteľ bol hlavný kancelár Rakúsko-Uhorska. To, čo mal vo Viedni prenášal sem, čiže automaticky tu bolo množstvo vysokých predstaviteľov, aristokracie, niekoľko kráľov a samozrejme aj Mária Terézia toto miesto navštívila viackrát. Práve vďaka nemu tu bola obrovská podpora rôznych spoločenských a kutúrnych podujatí." Nielen z historického hľadiska je tento kaštieľ výnimočný, ale aj z interiérového.

Konkrétne môžete v niektorých sálach nájsť dokonca pôvodné kresby. "V tejto sále sa nachádzajú dve kresby, jedna je pôvodná - mladšia, a keďže sme nechceli zničiť ani jednu z nich, tú druhú sme nechali neodokrytú pre ďalšie generácie." 

Široké využitie kaštieľa

Pán Kachlík nám tiež prezradil, na čo všetko je možné kaštieľ využiť. "Snažili sme sa z toho urobiť polyfunkčný dom. Eventovo - svadobný - cateringový priestor, a tiež klubový pre hráčov golfu. V horných priestoroch je administratíva a menšie ubytovanie pre hostí." Čo sa týka kapacity, kaštieľ je skutočne priestranný. "Máme tri exteriérové scény. Hornú terasu, átrium, zadnú terasu - tam sa prakticky zmestí viac ako 200 ľudí. Potom máme vnútorné priestory, napríklad v tomto priestore je možné urobiť recepciu pre približne 300 ľudí, reštaurácia má kapacitu 65 a svadobná miestnosť má kapacitu okolo 90."

Pozrite si: Svadobné video prominentného páru, ktoré vyráža dych: O takejto svadbe sníva nejedna žena

Na tomto mieste však nenájdete iba krásnu históriu, ale aj miesto na relax a šport. Súčasťou kaštieľa je golfový rezort, ktorý sa svojou veľkosťou radí medzi najväčšie golfové rezorty na Slovensku. Dokopy ponúka až 4 ihriská rôznych úrovní. "Golfový areál patrí podľa kritérií medzi jeden z troch najťažších na svete. Majú ho radi ľudia a hráči s vysokými ambíciami. Väčšinou je odozva zo sveta na ihrisko veľmi pozitívna."

Aj samotný majiteľ má veľmi blízky vzťah ku golfu a prezradil nám, že v minulosti hrával dokonca aj v Československej reprezentácií. "S golfom sa tu treba zabávať a nespôsobovať si hrou žiadne stresy. Golf je tu ako zábava, spôsob trávenia voľného času a je to veľmi zdravý šport." Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj samotný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a medzi pozvanými nechýbali ani známe tváre, ktoré si výnimočnú atmosféru barokového kaštieľa Theresia Chateau užili.