Túto vec pre svojho partnera nerobte: Váš vzťah tak vydrží dlhšie a nestratí k vám rešpekt

Niektoré veci by ste nemali robiť, ak nechcete, aby vás váš partner prestal vo vzťahu rešpektovať.

Túto vec vo vzťahu pre vaše vlastné dobro nerobte

Túto vec vo vzťahu pre vaše vlastné dobro nerobte

Zdroj: Profimedia

Aj keď svojho partnera skutočne milujete, niektoré veci do zdravého vzťahu nepatria. Toto by ste pre partnera robiť nemali.

Prečítajte si: Manžel ma opustil a nechal s dvomi deťmi: Keď som zistila, ako žije neskôr, zranilo mi to srdce este viac

Kompromis je vo vzťahu dôležitý a nevyhnutný. Napriek tomu si najskôr uvedomte skutočný rozdiel medzi kompromisom a úplnou zmenou vašej vlastnej osobnosti. Tento krok sa vám môže neskôr nepekne vypomstiť.

Zmena hodnôt a názorov

Len preto, že váš partner nesúhlasí s vašim vlastným názorom ešte neznamená, že ho musíte z lásky k nemu okamžite meniť. Vo vzťahu by ste si mali zachovať vlastnú tvár a rovnako nezabúdať ani na svoje hodnoty. Práve vaše hodnoty a názory vás charakterizujú, a do vás sa predsa kedysi aj on sám zamiloval. Pokiaľ nejde o žiadne radikálne názory a rozdiely, nemeňte svoj názor na veci len preto, aby ste sa vyhli konfliktom. Zdravá výmena názorov je pre vzťah potrebná, a práve preto sa ju nemusíte snažiť odstrániť za každú cenu ani z toho vášho. S partnerom môžete byť zohratí aj bez toho, aby ste súhlasili so všetkým, čo povie a rovnako to funguje aj naopak. Každá minca má dve strany, a preto sa nesnažte meniť ani tie jeho. 

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka tomu, že ma manžel sústavne podvádzal, som sa naučila jednu dôležitú vec: Prišlo to však až na konci!

Okrem hodnôt a názorov sa samozrejme nemusíte meniť ani vy sama. Nikto nemá právo hovoriť vám, ako by ste mali vyzerať, koľko by ste mali schudnúť, či pribrať, čo by ste si mali, poprípade nemali myslieť. Ste jedinečné, a takými aj napriek zamilovanosti zostaňte.

Dokázali by ste vaše názory zmeniť kvôli partnerovi a láske?

áno
65
nie
227
Hlasovalo: 292

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba