Presunúť na hlavný obsah

Jediná rada od mojej matky mi zmenila osud: Nebyť toho, čo mi povedala, skončila by som v zničujúcom vzťahu

Partnerské vzťahy

Niekedy jediná dobre mierená rada dokáže naozaj zázraky. Natálii (32) úplne zmenila život.

Veci prídu, keď ich nečakáme

Adam sa v mojom živote objavil akoby zázrakom. Po prvom nevydarenom manželstve, ktoré po prekvapivom narodení syna netrvalo takmer ani dva roky, som už nečakala od lásky a partnerského života takmer nič. zdôverila sa Natália. Verila som v to, že ak všetok čas obetujem sebe a synovi a okrem toho nebudem mať príliš veľké očakávania, nesklame ma už takmer nič.

A možno aj preto ma neuveriteľne prekvapilo, keď sa v mojom živote objavil ďalší muž. Adam bol úplne iný ako moj bývalý manžel Peter. Bol starostlivý, až prehnane ochrankársky a za žiadnych okolností sa nebál ukázať, čo ku mne v skutočnosti cíti. Sadli sme si už v prvý večer, keď sa zhodou náhod objavil na spoločnej firemnej akcii a nedokázal zo mňa spustiť oči. Dokázali sme sa rozprávať celé hodiny bez toho, aby sme si uvedomili ako rýchlo ide čas a fakt, že sa naši kolegovia postupne vytratili. pokračuje v rozprávaní Natália.

Prečítajte si: Myslela som si, že môj muž je láskou môjho života: Táto jedna udalosť však ukázala, že ho vôbec nepoznám

Z jedného večera sa však stal šialený mesiac plný vášne, ktorý postupne prerastal do naozaj vážnej známosti. Nedokázala som sa ho nabažiť. Adam bol všetkým, čo som v chlapoch doteraz hľadala, no bez výsledku. Vnímala som ho ako naozajstného muža, ktorý sa o mňa dokáže postarať. Všetko však malo jeden veľký háčik. dodáva čitateľka. 

Dieťa alebo prekážka?

Až po dvoch mesiacoch som sa odvážila Adamovi priznať, že už dávno nie som sama a z prvého manželstva mi zostal najväčší poklad, malý Jakub.  Ani neviem prečo som tak dlho otáľala pokiaľ išlo o mojho vlastného syna, no akoby som tušila, čo príde. Adam vonkoncom nereagoval tak, ako by som očakávala. Nebol milo prekvapený, no ani zaskočený. Akoby ho táto téma absolútne nezaujímala. Jakuba ako moje dieťa akceptoval, no tam sa jeho vzťah k nemu začínal i končil. pokračuje Natália.

Nenechajte si ujsť: Nespravte rovnakú chybu ako ja: Kvôli novému vzťahu som riskovala rodinu, nakoniec prišlo kruté vytriezvenie

Po pol roku sa však jeho vzťah k mojmu synovi postupne menil. Mala som pocit, že čím viac som si s Adamom bližšia, tým menej Jakuba akceptuje, čoraz viac sa snaží vylúčiť ho zo spoločných aktivít a zamestnať moju hlavu i srdce natoľko, aby tam pre mojho syna nezostal ani kúsok miesta. Nechápala som, čo sa deje, a tak som sa rozhodla priamo Adama konfrontovať.

Ultimátum nemá hraníc

On však akoby len čakal na to, kedy sa ho konečne opýtam, v čom je problém. Hneď sa bez okolkov priznal, že mu deti nič nehovoria, nikdy po nich netúžil a cudzie dieťa vychovávať nebude. Tobôž mať vlastné. Zostala som stáť ako obarená.  Bez toho, aby som mohla k celému incidentu hocičo povedať ma v skutočnosti postavil pred rozhodnutie medzi ním a mojím synom. Navyše sa jasne vyjadril i k akémukoľvek pokusu o ďalšie dieťa.

Mohlo by vás zaujímať: Vždy ma neuveriteľne priťahovali „zlí“ chlapci: To, čo však urobil môj muž, bolo veľa aj na mňa...

Nedokázala som tomu uveriť, bol predsa dokonalý. Nahovárla som si, že chyba musí byť len v mojom prístupe a v tom, ako som mu celú tému dieťaťa odprezentovala  a možno sa časom jeho názor na celú vec zmení.  Bola som presvedčená, že aj Adam a jeho názory si zaslúžia druhú šancu, až kým mi ešte v ten deň nezavolala mama. Po tom, čo som jej vysvetlila celú situáciu bola práve ona tá, ktorá mi dokázala otvoriť oči.

Mamy vedia svoje

Ľudia sa vraj kvôli láske dokážu do istej miery prispôsobiť, no podstatu človeka nezmeníš. A ak niekto dokáže ignorovať dieťa svojej partnerky pol rok, o mesiac neskôr situácia nebude lepšia, práve naopak. Každý je nejaký a aj keď láska robí zázraky, tá moja k Adamovi v konečnom dôsledku nezmení jeho, ale mňa, moje zásady a princípy. Nakoniec skončíš v pokryteckom vzťahu s panovačným mužom a nešťastným dieťaťom, to chceš? Srdce sa možno nemýli, no občas žije až príliš v prítomnosti. Mysli v prvom rade na seba a svoje dieťa drahá. Rázne dodala moja mama.

Neprehliadnite: Týchto 5 otázok si položte ešte predtým, než odpustíte svojmu partnerovi: Možno si to totiž nezaslúži!

Len tak málo stačilo k tomu, aby som si uvedomila, že moja naivná rozprávka musí skončiť. dodáva v súčasnosti už šťastne vydatá dvojnásobná mamička Natália, ktorá svoju vysnívanú budúcnoať nakoniec našla, no nie po Adamovom boku.

Dokázali by ste tolerovať takýto prístup muža?

spolu hlasovalo 407 ľudí

Áno
9
Nie
398