Presunúť na hlavný obsah

10 vecí, ktoré si nevážime a pritom sú na živote najdôležitejšie: Na tú poslednú by ste už radšej nikdy nemali zabudnúť

Zábava

Občas sa stačí na chvíľku zastaviť a zamyslieť nad tým, čo je v živote naozaj podstatné.

1. Smiech je tak prirodzený

Nič nie je lepšie ako tá správna dávka smiechu. Naozaj a schuti sa zasmiať vie dnes už len málokto, no mnohokrát si chvíle, ktoré nás rozosmejú dostatočne nevážime. Keby sme si však uvedomili, čo všetko dokáže niečo tak prirodzené ako je smiech, určite by sme sa mu oddávali viac. Skvelá nálada, neopísateľná dávka energie a sexepíl v jednom. Tak veľa dokáže samotný smiech na počkanie.

Prečítajte si: Prečo by sme si mali brať príklad od talianskych žien? Poznáme recept, ktorý zaručuje šťastný život

2. Spomienky si pamätajú za vás

Občas by sme na niektoré veci z minulosti najradšej zabudli. Či už ide o spomienky na nešťastnú lásku, prvý bozk, zdĺhavé manželské hádky či nekonečné večery nad knihami tesne pred skúškou. V momente, keď nám spomienky dokážu emočnú hladinu nezadržateľne rozvíriť, im len ťažko prichádzame na chuť. Postupom času nám však aj ten najväčší trapas či srdce zlomené na tisíc kúskov práve vďaka spomienkam vyčarí nezameniteľný úsmev na tvári.

3. Dve nohy a dve ruky nie sú klišé

Len jedno si želá človek, ktorý sa z bezstarostného života bohužiaľ tešiť nemôže. Zdravie. Prečo si ho však všetci zdraví dostatočne nevážia, stále ostáva záhadou. Možno by stačilo občas sa zamyslieť nad významom samotného zdravia, nad tým, čo všetko je nám vďaka nemu umožnené a čo všetko sa môže z minúty na minútu jednoducho zmeniť. Potom by sa možno veľké množstvo ľudí uvedomilo skôr, ako sa niečo nezvratné už nenávratne stane.

Nenechajte si ujsť: Čo prezrádzajú negatívne emócie o ľuďoch? Niektorí túžia po uznaní, iní sa nevedia spamätať

4. Aj to, že ráno svieti slnko, niečo znamená

Len taká maličkosť ako krásny slnečný deň či spievajúci vtáci vítajúci jar dokáže vyčarovať úsmev na tvári. Šťastie sa skrýva v maličkostiach. Vychutnajte si poobednú kávu na terase, voľný deň v prírode, piknik v parku či prechádzku sami so sebou. V tom sa skrýva kúzlo šťastia. V schopnosti si ho uvedomiť a vychutnať. Na tom predsa nie je nič ťažké.

5. Aj šťastie v nešťastí má svoj význam

Trpieť nechce nik, to je jasné. No i bolesť ako taká, má v našich životoch obrovský význam. Jej prítomnosť nám dokazuje, že sme živí, že dokážeme vnímať a našu podstatu tvorí ľudskosť. Aj  v prípade, že si ju nielenže nevážime, no priam ju nenávidíme, jej úloha v našich životoch je nepostrádateľná. Robí nás silnejšími, múdrejšími i schopnejšími užívať si radosť oveľa viac. Jej význam však vo väčšine prípadov ukáže naozaj len čas.

Neprehliadnite: Akú radu by ste dali svojmu mladšiemu „JA“ s odstupom času? Ženy po tridsiatke v tom majú jasno!

6. Priatelia alebo druhá rodina

Nikto nedokáže viac ako priateľ, ktorý v správnom čase zvládne zdvihnúť telefón. Či už ho potrebujete o polnoci alebo za bieleho dňa. Rodina, ktorú si vyberáme, patrí medzi veci, ktorých váhu si len málokrát naozaj uveodmujeme. Možno by občas stačilo len krátko sa zamyslieť nad tým, že osudoví muži prichádzajú a odchádzajú, no skutočné spriaznené duše sú tu pre nás stále.

7. Súrodenecká láska má niečo do seba

I keď to občas škrípe, súrodenecké puto dokáže naozaj magické veci. Odhliadnuc od detských škriepok a neškodných výmen názorov, v prípade skutočných problémov sa práve väčšina z nás spolieha na brata či sestru. A aj keď si občas na plnej čiare nerozumieme, akoby zázračne k sebe vždy nájdeme cestu. Možno by stálo za to zamyslieť sa nad obrovským darom, ktorý so sebou prináša samotná súrodenecká láska a byť zaň patrične vďačný.

Inšpirujte sa: 7 drobností, ktoré vás presvedčia o tom, že vaše starosti vlastne vôbec nie sú starosti: Začnite žiť naplno!

8. Vedomosť sa získava

Všetko, čím si v živote prejdeme, nás niečo naučí. Každý jeden zážitok, či už dobrý alebo zlý, je tvorcom skúseností, ktoré nám nikto nevezme a nedajú sa nikde len tak získať. Nikdy neviete, v akej situácii v živote sa ocitnete a práve skúsenosti sú tým, čomu väčšina z nás vďačí za to správne rozhodnutie. Možno nie je jednoduché uvedomiť si dôležitosť ich nadobúdania, no o to viac by sme si ich mali vážiť.

9. Hudba je jazykom duše

Niekedy stačí i obľúbená skladba či zopár tónov na hudobnom nástroji a človek sa hneď cíti lepšie. Posvätné čaro hudby je všeobecne naozaj málo docenené. Možno by stačilo len vnímať ten pocit, ktorý v nás vyvoláva už len samotné predstavenie pouličného muzikanta a hneď by bol svet krajší. Niektoré veci sú predsa zadarmo a hudba je jednou z nich.

10. Láska, na tú sa nezabúda

V neposlednom rade však netreba zabudnúť na tú najpodstatnejšiu vec zo všetkých. Je vo všetkom a všade. Možno aj preto často zabúdame, že keby nebolo lásky, nič by nemalo zmysel. Ľudský život, vzťahy, ktoré si počas neho budujeme a spoločné sny, v ktoré veríme. To všetko a ešte viac je postavené na zázračnej veci, ktorá tak dokonale funguje už tisícročia. Láska.

Aj vy občas zabúdate na to, čo je v živote naozaj podstatné?

spolu hlasovalo 558 ľudí

Áno
441
Nie
117

- Najčítanejšie -