Presunúť na hlavný obsah

Na tieto tri zásady nedala princezná Diana v manželstve dopustiť: Vďaka tomuto im to napriek nezhodám vydržalo

Zahraničné celebrity

Princezná Diana bola a stále je inšpiráciou pre mnohé z nás. Hoci ich manželstvo s Charlesom ku koncu úplne dokonalé nebolo, napriek tomu spolu vďaka týmto zásadám fungovali dlhé roky.

Princ Charles a princezná Diana mali napriek všetkému pekné manželstvo. Pre ich dvoch synov Williama a Harryho je dodnes veľkým vzorom a spomínajú na ňu len v tom najlepšom. Diana bola skutočne silná a hlavne odhodlaná žena.

Mohlo by vás zaujímať: Akými múdrosťami sa riadili najväčšie dámy histórie? Princezná Diana a Audrey Hepburn poznali tajný recept na pôvab

Hoci bola svadba kráľovského páru z časti naplánovaná a Diana s Charlesom mali toho len málo spoločného, napriek tomu ho Diana milovala. Obaja fungovali ako manželia niekoľko rokov. Keďže iba málokto z nás si dokáže reálne predstaviť, aké to je žiť pod kráľovskou strechou, je ťažké súdiť, aké bolo manželstvo týchto dvoch v skutočnosti, alebo aké byť mohlo. Napriek tomu je jasné, že Diana bola silná žena, ktorá to s láskou len tak ľahko nevzdala a Charles bol na tom podobne. On sám sa nechal inšpirovať svojimi starými rodičmi a naučil sa Dianu milovať. Pravdepodobne toto manželstvo nebolo jednoduché ani pre jedného z nich a preto si princezná zakladala na troch zásadách, ktoré ich manželstvu pomohli.

Riadila sa srdcom a verila v lásku

Princezná Diana bola známa svojou láskou a oddanosťou voči svojmu manželovi a rodine. Práve láska pre ňu znamenala najviac a verila, že pokiaľ nájdete v živote niekoho, koho milujete, nemali by ste ho nechať odísť. Okrem toho sa vždy snažila o vytvorenie rodinnej pohody, tým pádom aj o posilnenie rodinného, či manželského puta. 

Pravidelné objatia a intimita

Diana si zakladala na objatiach a prejavovaní lásky. Nielen v manželstve, ale aj voči svojím dvom chlapcom. Ona sama pokladala objatia za skutočne dôležitú vec. Práve tieto prejavy sú v manželstve a v rodine dôležité. Nedokazujete svoju lásku len slovami, ale spoločne sa zbližujte. 

Odpúšťala a nevracala sa do minulosti

Fungujúce manželstvo si vyžaduje časté odpúšťanie. Aj Diana veľakrát zabúdala na minulosť a nevracala sa spätne ku starým hriechom. Vedela, že je nevyhnutné posunúť sa ďalej a byť šťastná je dôležitejšie ako čokoľvek iné. Odpustenie bolo jednou z vecí, ktorá ich manželstvu pomohla.

Inšpirujte sa: Krásna herečka Julia Roberts má svoju "techniku" na fungujúci vzťah: Toto robia s manželom každý deň už 15 rokov

Nič v živote nie je dokonalé, ale pokiaľ ste odhodlaní a milujete, všetko sa dá zvládnuť a prekonať. Manželstvo je náročnou skúškou pre každého z nás, preto je len na vás to, ako si to spoločne zariadite.

Už je to 20 rokov, čo princezná Diana, žiaľ, nie je medzi nami. Za uplynulých 20 rokov sa toho na Slovensku a vo svete zmenilo mnoho.  Myslíte si, že máte prehľad o udalostiach za posledné dve dekády? Tak sa určite otestujte v našom kvíze, ktorý pripravil 20 ročný Zoznam.sk, a možno práve vy budete šťastným výhercom zájazdu v hodnote 3 000 €.

Myslíte si, že sú tieto zásady v manželstve dôležité?

spolu hlasovalo 278 ľudí

áno
272
nie
6

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus