H&M odhaľuje novú dizajnérsku spoluprácu s Erdemom, Baz Luhrmann porozpráva celý príbeh

H&M dnes oznamuje svoje veľké tajomstvo: ďalšia exkluzívna dizajnérska spolupráca bude s ERDEMom, trendy návrhárom, ktorý býva v Londýne a ktorého milujú rovnako celebrity ako aj znalci módy. H&M tiež s radosťou prezrádza, že vizionársky režisér Baz Luhrmann uvedie kolekciu do života svojím jedinečným rozprávaním príbehov. Kolekcia ERDEM x H&M bude dostupná vo vybraných predajniach a na hm.com od 2. novembra.

 Zdroj: H&M

Zdroj: H&M

Zdroj: H&M

Erdem navrhol pre H&M úplne novú kolekciu pre ženy a úplný prvýkrát aj kolekciu pre mužov. Erdem verí v silu krásy, skúma historické referencie a osobné príbehy v každom kúsku, ktorý tvorí. Pre kolekciu ERDEM x H&M projektuje a nanovo interpretuje dizajnérske témy z niektorých svojich najoslavovanejších kolekcií, hrá sa so vzormi, textíliami a jemnou majstrovskou prácou, čím si urobil meno.

Som veľmi rád spolupráci s H&M a tomu, že môžem prebádať svoju prácu v úplne novom meradle, a aj kolekcii pánskeho oblečenia, ktorú som nikdy predtým nerobil. Je to také vzrušujúce pracovať s Bazom Luhrmannom, ktorý je jedným z najvýznamnejších rozprávačov príbehov dnešnej doby,“ hovorí Erdem.

„Pre mňa bola móda vždy viac ako len oblečenie, je to forma vyjadrenia sa – samostatná forma umenia. Teším sa zo spolupráce s ERDEMom a H&M a z toho, že môžem odhaliť príbeh tejto jedinečnej kolekcie,“ hovorí Baz Luhrmann.

„Od chvíle, ako sme sa s Erdemom začali rozprávať o spolupráci, ma upútala jeho vízia. Pre kolekciu ERDEM x H&M vytvoril okúzľujúci svet plný krásy, jemnosti a bohatých detailov. Sú tam špeciálne kúsky, ktoré budete chcieť nosiť navždy,“ hovorí Ann-Sofie Johansson, kreatívna poradkyňa H&M.

Foto:
H&M
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba