Presunúť na hlavný obsah

Jednu vec pre svojho muža nikdy nerobím: Vďaka tomu ma rešpektuje už roky

Partnerské vzťahy

Aj keď to nerada priznávam je pravda, že môj muž bol kedysi veľký sukničkár. Moje kamarátky ma už na začiatku vzťahu odhovárali, ale ja som si s ním aj tak začala.

Tak, ako veľa žien, aj ja sama som verila, že sa vo vzťahu so mnou zmení v tom zmysle, že sa konečne usadí. Vedela som, že ak chcem naozaj dosiahnuť to, aby bol iba so mnou, musím byť iná, ako jeho dlhý zoznam bývalých partneriek. Jednu vec som práve kvôli tomu pre neho nikdy nespravila a ani nespravím.

Čítajte aj: Môj muž bol dokonalý: Kvôli tejto jednej jeho chybe som mu bola neverná a to nebolo všetko

Nie som mu neustále k dispozicii

Môj partner bol zvyknutý na neustále uháňanie od žien, ktoré mal v minulosti. Je naozaj atraktívny a uspešný, preto som nebola príliš prekvapená tým, koľko žien mal. Napriek tomu si vážim samú seba a viem, že som rovnako dobrá ako on. Jednoducho ho nebudem obdivovať za to, ako vyzerá, alebo koľko žien ho chce. A tiež sa nebudem starať o jeho pohodlie len preto, že som žena. Hoci je jeho ego skutočne vysoké a na začiatku si myslel, že si môže robiť so mnou čo chce, hneď som ho schladila. Stále sa venujem svojim záľubám, domáce práce sme si podelili, nezmenila som sa kvôli nemu a hlavne mám popri našom živote ten svoj vlastný svet. Práve moja samostatnosť a svojský štýl sa mu na mne páčil a páči dodnes. To, že občas zruším naše plány, alebo len nie som k dispozícií, je pre neho aj po štyroch rokoch žitia pod jednou strechou atraktívne. 

Veľakrát my ženy dokážeme kvôli mužovi spraviť všetko, zabudnúť na vlastnú osobnosť a prispôsobiť sa jeho predstavám. To je však spôsob akým o muža skôr, či neskôr prídete. Ja osobne by som ho nikdy nezmenila a ani nechcem, aby bol iný pokiaľ sa ku mne správa s úctou, rešpektom a ľúbi ma. Je oveľa viac spoločenský ako ja a miluje pozornosť, to však neznamená, že celý život a záľuby podriadim jemu. Žijem si svoje a potom to naše spoločné. Stačí mi, že viem, že mám pri sebe silného muža a on vie, aká som a preto ma miluje. 

Prečítajte si: Otázky, ktoré sa svojho partnera, či manžela radšej nepýtajte: Zničia aj ten najlepší vzťah