Presunúť na hlavný obsah

Tvorba mladej maminy Hany H. Kašičkovej vás očarí: Vďaka šperkom si dokážete vyskladať životný príbeh

Kariéra

Táto žena má skutočne zlaté ručičky. Popri dvoch malých deťoch toho stíha naozaj veľa. Vo svojom ateliéri vyrába jedinečné šperky na mieru, ktoré dokážu zhmotniť váš životný príbeh. Ich čaru podľahla aj Daniela Hanuchová či Kristína Farkašová!

Akčná, vtipná, láskavá, srdečná a nezastaviteľná. Keď si niečo zaumieni, nič ju nezastaví v tom, aby to dotiahla do absolútnej dokonalosti. Jednoducho živel. Presne taká je Hany H.Kašičková. Mama a umelecká zlatníčka, ktorá vyrába jedinečné šperky. Také, ktoré dokážu podčiarknuť vašu osobnosť a štýl.

Kvalitná ručná umelecká práca je pre ňu kľúčová

Tvorbe malých pokladov sa venuje už od vysokej školy. ”Na VŠVU som prestúpila do tretieho ročníka z textilného ateliéru do ateliéru kov a šperk. Celú strednú školu som študovala textilný design. No mala som potrebu vyskúšať niečo iné.” A práve kvalitná ručná umelecká práca bola to, čo si ju získalo. Práve na nej si dodnes najviac zakladá. 

Inšpiráciou je pre ňu život

Hany pracuje s drahými kovmi a kameňmi. Miluje výzvy a každú sa snaží priviesť do dokonalosti. Pri jej tvorbe je najnáročnejší proces samotnej výroby. ”Aj keď po 13 rokoch praxe mi už niektoré technologické postupy idú rýchlo, stále sa učím nové, s ktorými sa pekne vytrápim.” Ani po rokoch strávených v ateliéri, nemá o zdroje inšpirácie núdzu. ”Inšpiráciou sú mi ľudia, pre ktorých robím šperky. Ich priania, predstavy, príbehy.” Hany do každého jedného prstienka, prívesku, náramku dáva kúsok seba. Tvorí srdcom a vidieť, že svoju prácu miluje. 

Šperk šitý na mieru

Vymyslela si koncept, pri ktorom si životný príbeh môžete naozaj zhmotniť a nosiť ho každý deň pri sebe. ”Napríklad na prsteni zlatíčka, ktorý je prepletený z dvoch prsteňov, mám na každom príbeh jedného môjho dieťaťa. Ide o istý druh albumu. Na prsteni sú varianty mena ako som volala syna a dcérku od malička až doteraz. Keď bol malinký v brušku bol FAZUĽKA, keď sa narodil volala som ho CYLILINK, potom CYRILČEK, v skôlke ho volali CYRKO. A tieto mená mám dookola prsteňa. Druhý je o AGÁTKE. Zlatíčka sú dva príbehy v jednom filme, dve detičky v jednom brušku, dve srdcia v jednej hrudi, dve kolesá na bicykli a dve milované osoby v jednej mysli."

Takýmto spôsobom dokáže vyčarovať aj rozprávkový zásnubný prsteň. ”Muž príde ku mne a chce dať urobiť prsteň pre svoju drahú. Tak sa rozprávame, chcem vedieť ako vyzerá, čo robí, ako by opísal svoju lásku k nej. A to všetko sa snažím povedať v šperku. Ten príbeh je vlastne šperk ušitý na mieru.” Vždy keď sa naň pozriete, viete sa v spomienkach preniesť do danej nezabudnuteľnej chvíle. 

Pýtate sa ako to všetko dokáže mama dvoch malých detí stíhať? Odpoveď Hany je jednoznačná. ”Mám zlatého muža, ktorý mi veľmi pomáha”. Aj vďaka nemu sa môže venovať práci, ktorá ju napĺňa. 

- Najčítanejšie -