Viete o tom, že svoju tvár ste si pravdepodobne celý život umývali nesprávne? Namiesto toho by ste mali robiť toto!

Mnohí sa s umývaním tváre pri bežnej každodennej rutine príliš nenamáhame. Pravdou však je, že keď sa potom pozrieme do zrkadla, naša tvár vyzerá tak, ako nechceme. Čo by sme teda mali prestať a súčasne začať robiť správne?

Mnohí sa s umývaním tváre príliš nenamáhame. Pravdou však je, že keď sa potom pozrieme do zrkadla, naša tvár vyzerá tak, ako nechceme

Mnohí sa s umývaním tváre príliš nenamáhame. Pravdou však je, že keď sa potom pozrieme do zrkadla, naša tvár vyzerá tak, ako nechceme

Zdroj: Profimedia.sk

Najmä my ženy máme s umývaním tváre skutočný problém, pretože večer po namáhavom dni, musíme z tváre zotrieť aj make-up a s ním všetky nečistoty, ktoré sa behom dňa na nej zachytili. Práve preto by sme my ženy mali tejto časti nielen večernej, ale aj rannej hygieny venovať zvýšenú pozornosť. 

Mohlo by vás zaujímať: Dve chyby, ktoré počas konzumovania obeda nerobte: Štíhla postava je postavená aj na tomto

Aj naše mamy vedeli, že takto sa to nerobí

Mnohé z nás vezmú do rúk prvé, čo im príde pod ruku, uterák, umývaciu handričku alebo to najhoršie, žinku. Tou si tvár niekoľkokrát dôkladne drsne doslova vydrhneme. Napriek tomu, že aj naše mamy vedia a vždy nám hovorili, že takto sa to nerobí, stále to robíme. Avšak žinka má tendenciu byť agresívna k tvári a môže spôsobiť podráždenie, začervenanie. Je to preto, že žinka má často nerovnomerný povrch, ktorý tieto problémy následne spôsobuje, ak ju používame opakovane. 

Čítajte tiež: Následky vo vašom tele po prebdených nociach: Dva z nich vás, ani vašu postavu nepotešia

Namiesto žinky použite špongiu

Namiesto spomínanej žinky existujú však oveľa lepšie spôsoby ako si dôkladne a najmä bez ujmy umyť tvár. Vhodným riešení sú aj supermäkké špongie obohatené o aktívne látky ako je napríklad bambusové uhlie, ktoré sa postará o odumreté kožné bunky, ktoré detoxikuje a má antibakteriálne vlastnosti, preto eliminuje akné. 

Neprehliadnite: Prestala som jesť túto potravinu a moja pleť nikdy lepšie: Vyskúšajte účinnú mesačnú očistu!

Vhodný kozmetický produkt tiež urobí svoju prácu

Všetky však dobre vieme, že len správny „nástroj“ nestačí. Preto treba dobre zvoliť aj produkty, ktoré budú vášmu typu pokožky lahodiť. Preto sa odporúčajú predovšetkým rôzne gély, ak máte mastnú pleť, tak exfoliačný, ak zápasíte s čiernymi bodkami alebo nepekným akné s bielymi hlavičkami a máte aj suchú pleť, potom použite krémové jemné čistiace prostriedky. Potom už len dáte vhodne zvolený kozmetický produkt naspomínanú špongiu, vmasírujete do pokožky a zmyjete.

Foto:
Profimedia.sk
Zdroj:
womenshealthmag.com, MG

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba