Presunúť na hlavný obsah

Svojmu manželovi som dlhé roky trpela opakované nevery: Túto poslednú som však „stráviť“ nedokázala

Sex a vzťahy

Žena dokáže pre pokoj v rodine doslova pretrpieť mnohé veci. Avšak každá trpezlivosť má svoje hranice...

Simona žila s Karolom už dlhé roky, no o šťastnom a láskyplnom manželstve v úcte a vzájomnom rešpekte nemohlo byť ani reči. „Vzali sme sa len preto, lebo som ostala tehotná a hoci ja som bola zaľúbená, on si chcel len užiť. Keď som mu to povedala, tvrdil, že to nie je jeho. Tak som prekonala svoju hanbu a šla rovno za jeho rodičmi. Tí ho viac menej prinútili, aby si ma  hneď po škole vzal, lebo sa im to hodilo, keďže som bola z lepšie situovanej rodiny,“ rekapituluje vtedajšie okolnosti naša čitateľka. 

Mohlo by vás zaujímať: Kvôli tomu si vybral druhú ženu: Keď mi o tom ona sama povedala, nechápala som

Jedno klišé za druhým

Rokmi sa obaja naučili toho druhého tolerovať, ale to bolo podľa Simoniných slov asi tak všetko. Jedinou útechou pre oboch boli ich deti, pretože nakoniec sa aj Karol v nich našiel a miloval ich, hoci k ich matke necítil ani štipku z tej lásky. „O jeho opakovaných neverách som vedela od začiatku. Prvýkrát sa to snažil tak utajiť, že som to z jeho správania jednoducho vytušila. Postupom času sa už nesnažil tajiť celkom nič. Bolo to jedno klišé za druhým... Väčšinou jeho sekretárka v práci, ktorú mu zabezpečil môj otec. Inokedy si dokonca za to neváhal ani zaplatiť. Celé tie roky si zaiste myslel, že som taká hlúpa, že to ani nevnímam. Ale ja som sa dokázala dopracovať aj dôkazom, ktoré som si ani neviem prečo poctivo odkladala. Niektoré som zaistila celkom sama, ale väčšinu mi zadovážil súkromný detektív,“ prekvapuje Simona. 

Čítajte tiež: Spoveď milenky: prečo som sa rozhodla prijať úlohu tej druhej, aj keď viem, že ženu nikdy neopustí

Po prekvapení priamo k rozvodovému právnikovi

No v živote by Simonu nenapadlo, že Karol bude schopný začať si s kamarátkou vlastnej dcéry. „Ešte aj dnes, keď je po všetkom sa mi o tom ťažko rozpráva. Naša dcéra chodila isté obdobie v spoločnosti staršej kamarátky k nám domov opakovane. Väčšinou sa zdržala aj na večeru, na ktorej sa samozrejme stretávala aj s Karolom. To dievča sa  mi nepáčilo od začiatku. Niekoľkokrát som postrehla, že ho priamo pred mojimi očami zvádza. No skôr než som stihla s ňou prehovoriť som sa raz Karola rozhodla opäť sledovať. Ako žena v domácnosti som aj tak nič lepšie na práci nemala, nie? Vždy som vytušila, keď mal niekoho nového. Nový parfém, nové šaty, dobrá nálada a úbytok peňazí z nášho spoločného účtu , to ho vždy prezradilo. Tá osoba, s ktorou sa stretol v jednej hotelovej reštaurácii, nebol nik iný, ako dcérina kamarátka. Bozkávali sa, obchytkávali v kúte za stolom a netrvalo dlho, aby sa premiestnili do hotelovej izby. Viac mi nebolo treba. Namierila som si to rovno k rozvodovému právnikovi. Nebola by som to urobila, ale touto neverou  nerešpektoval opakovane nielen mňa, ale už aj našu dcéru, o ktorej tvrdil, že by jej nikdy neublížil,“ spomína Simona. 

Neprehliadnite: Zmena, ktorú som si uvedomila príliš neskoro: Ak robí váš muž zrazu toto, zbystrite

Nakoniec jej nechal aj dom

Rozvod prebehol veľmi hladko, a keďže Simona Karolovi pohrozila, že o jeho poslednej nevere povie ich dcére, dobrovoľne jej nechal aj ich dom. „Samozrejme, že by som jej to nikdy nepovedala, aby som jej ešte viac neublížila, ale zabralo to. Tak nás takmer okamžite rozviedli a mne sa po dlhých rokoch uľavilo na duši, že už nemusí sledovať s kým najnovšie ma môj manžel podvádza,“ uzatvára svoj príbeh naša čitateľka.