Presunúť na hlavný obsah

Prečo si ženy myslia, že zmenia muža svojich snov? Vďaka tejto vlastnosti váš vzťah nebude fungovať

Partnerské vzťahy

Najväčšia chyba nezadaných žien, vďaka ktorej nikdy nebudú úprimne šťastné. Vlastnosť väčšiny z vás, ktoré tajne túžia po láske a veria, že kvôli vám sa všetko zmení.

Poznáte to všetky do jednej! Myslíte si, že patríte k tým iným a jedinečným ženám, ktorým sa to nakoniec podarí a vám sa dostaví ten slastný pocit víťazstva. Pocit, že dokážete niekoho zmeniť a vaša láska bude silnejšia než čokoľvek iné. Naučené z romantických filmov sa vrháte do vzťahov, z ktorých sa vám potom chce plakať. Nechápete, prečo veci nefungujú podľa vašich predstáv a prečo sa všetko nedeje tak, ako ste si to samé vysnívali. Máme pre vás odpoveď a nebude to možno to, čo ste chceli počuť. S rukou na srdci si však priznajte, že ak odstránite túto vlastnosť, budete sa cítiť oveľa lepšie a slobodnejšie. 

Prečítajte si aj: Mala som skvelý vzťah s mužom: Malo to však jednu chybu, kvôli ktorej dnes ľutujem, že som ho vymenila za iného

Romantické predstavy

Medzi najčastejšiu a najzákladnejšiu chybu patrí vaša romantická predstava o princovi na bielom koni, ktorý príde a zachráni vás z problémov každodenného života. Musíte si uvedomiť, že naozaj môže prísť muž, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky, ale spĺňate ich aj vy? Od nikoho na tomto svete nemôžete očakávať, že vás zachráni pred jesennou depkou či  smutným obdobím. Vy musíte byť tie, ktoré urobíte maximum preto, aby ste sa cítili dobre vo svojej koži a zároveň to aj vyžarovali. Až vtedy budete hodné lásky, ktorú si úprimne zaslúžite.

Naivné rozprávky

Predstavivosť žien však pokračujte aj v momente, keď sa im podarí stretnúť pána dokonalého, ktorý sa javí ako vhodný jedinec na spoločnú cestu životom. Charizmatický, príťažlivý a tak trochu „bad boy“ je predsa predstava, po akej ste túžili odjakživa. A tu nastáva háčik, ktorý robí azda každá z vás. V domnienke, že ste našli toho pravého si zaumienite, že tento „zlý chlapec“ sa kvôli vám zaručene zmení a váš život bude šťastný až do smrti... Ženy sú už raz také, vycítia pána božského a sú ochotné vzdať sa zdravého úsudku a naopak si vytvárať v hlave rozprávky, ktorým by samé predtým neuverili.

Hrdosť nadovšetko

Neradíme vám, aby ste sa vzdali všetkých predstáv o vašom vysnívanom mužovi, ale nemôžete čakať, že sa zo sexi sukničkára stane verný partner, len kvôli vašej dobrote a charizme. Muži sa zvyčajne nemenia a ak aj áno, len na veľmi krátku dobu. Nečakajte, že práve vy budete osoba, ktorá ho zmení. Len vo vašom meste existuje stovky žien, ktoré si túto istú vetu už povedali. Buďte samé sebou a nečakajte od chlapa, aby sa menil. Aby ste sa so svojou hrdosťou predsa tiež nemali prispôsobovať niekomu, kto to od vás žiada.

Reálne ciele

Ak túžite po vyrovnanom a fungujúcom vzťahu, nemôžete od niekoho už na začiatku očakávať, že zmení svoje zlozvyky, vlastnosti či celú osobnosť. Vyberajte si reálnych mužov, ktorí by neskôr mohli byť potenciálnymi partnermi pre vašu spoločnú budúcnosť a nie chlapov, ktorí vás možno priťahujú fyzicky, ale samy v kútiku duše cítite, že nepatria do kolóny „ten pravý“. Je naozaj jednoduché stanoviť si reálne ciele a nevrhať sa do vzťahu bezhlavo a pocitovo. Nemáte predsa 15 rokov, kedy ste v škole so všetkými spolužiačkami pokukovali po najväčšom alfa samcovi. Ste dospelé a vyrovnané ženy, ktoré vedia, že ten najkrajší neznamená aj ten najlepší. Dajte šancu typom, od ktorých nebudete žiadať už na prvom rande, že sa budú kvôli vám musieť niečoho vzdať alebo niečo zmeniť. Verte či nie, ale za túto radu neskôr budete ďakovať.

Inšpirujte sa: Svojho ex som dostala späť skutočne zvláštnym spôsobom: Toto zafungovalo a dnes máme dve deti

Prirodzená sila

Či už ste single alebo máte práve vážny vzťah, uvedomte si dôležitú vec. Ľudí by k sebe mala priťahovať prirodzená sila, ktorá sa nezakladá len na fyzických predpokladoch alebo vôni skvelého parfumu. Partneri by si k sebe mali nájsť cestu na základe spoločných záujmov, rovnakých životných postojov, či podobných názorov na spoločnosť. Práve vtedy si budete môcť predstaviť s vašou polovičkou aj kroky do budúcna, pretože to bude niekto, koho nechcete za každú cenu meniť. Človek, ktorý sa vám bude páčiť preto, aký je a nie preto, aký by mohol byť.