Exkluzívny rozhovor s dizajnérom ERDEM: Očakávaná kolekcia ERDEMxH&M dýcha atmosférou vidieku

Spolupráca módneho reťazca H&M s uznávaným módnym dizajnérom menom Erdem snáď nemohla dopadnúť lepšie! Pozrite si najnovšiu kolekciu ERDEMxH&M a nechajte sa unášať jej jedinečnou atmosférou anglického vidieku.

Nová kolekcia ERDEMxH&M v štýle vidieku a romantizmu

Nová kolekcia ERDEMxH&M v štýle vidieku a romantizmu

Zdroj: Michal Pudelka pre ERDEM x H&M

Spolupráca módnej značky H&M s prestížnymi módnymi dizajnérmi je každoročne očakávanou udalosťou pre všetkých nadšencov módy. Tento rok si módny reťazec vybral na spoluprácu uznávaného módneho návrhára Erdema, ktorý sa vyznačuje svojou luxusnou módou, zaujímavými materiálmi a kvetinovou potlačou. Ten nám v exkluzívnom rozhovore prezradil aj to, čo všetko stojí za zrodom tejto novej kolekcie. Okrem rozhovoru s uznávaným módnym návrhárom a kreatívnou riaditeľkou H&M vám taktiež prinášame prvé fotografie jedinečného lookboku, ktorý nafotil známy fotograf Michal Pudelka. Nechajte sa unášať novou kolekciou ERDEMxH&M a vyberte si kúsok, ktorý je vášmu srdcu najbližší. 

Mohlo by vás zaujímať: H&M odhaľuje novú dizajnérsku spoluprácu s Erdemom, Baz Luhrmann porozpráva celý príbeh

Nová kolekcia ERDEMxH&M

Pre uznávaného módneho návrhára bola spolupráca s H&M zábavou a zároveň potešením, že svoju tvorbu mohol interpretovať aj takýmto spôsobom. „Zapojil som sa do každého jedného aspektu ERDEMxH&M. Som nezávislý dizajnér a moje meno je pre mňa všetkým. Dal by som si štítok len na veci, na ktoré som hrdý, takže som pracoval na každom kúsku, aby som to urobil najlepšie ako viem,“ priznal Erdem Moralioglu.

Nadčasová móda

Cieľom jeho novej kolekcie v spolupráci s módnym reťazcom H&M bolo vytvoriť nadčasovú módu, ktorá sa bude dať nosiť aj o niekoľko rokov. „Chcel som vytvoriť kompletný šatník a ponúknuť niečo každému zákazníkovi, ktorý príde do obchodu,“ priblížil svoju víziu.

Kúsky pre všetkých

Módny návrhár zároveň priznal, že by svoju módu rád videl na rôznych ľudoch, bez ohľadu na vek. „Myslím si, že v ERDEMxH&M sú kúsky, ktoré môže nosiť naozaj každý. Milujem myšlienku, že jeden kúsok môžu nosiť rôzni ľudia rôznymi spôsobmi. Rád by som napríklad videl niekoho mladého, ktorý by mal na sebe tvídovú bundu s džínsami a teniskami a potom ten istý kus nosený tradičnejším spôsobom u niekoho staršieho,“ prezradil.

Na čo sa teda môžeme tešiť?

Kvalitné materiály, nádherné ozdoby a kvetinové potlače sú všetko súčasťou Erdemovho typického štýlu, ktorý opisuje aj kolekciu pre H&M. Celá zbierka je veľmi všestranná a môžete sa v nej jednoducho obliecť v závislosti od rôznych príležitostí. „Môžete napríklad mixovať krajkové blúzy alebo dlhé šaty z tejto kolekcie s mužským štýlovým sakom cez rameno. Táto zmes medzi mužmi a ženami a oboma žánrami  je niečo, čo obohatilo našu kolekciu,“ začala kreatívna riaditeľka H&M.

Inšpirujte sa: Pruhované sako ako základ šatníka: Inšpirujte sa týmito štýlovými outfitmi priamo z ulíc New Yorku!

Nadšenie zo spolupráce

Kreatívna riaditeľka a hlava dizajnu pre H&M Ann-Sofie Johansson má radosť zo správneho načasovania v spolupráci s britským dizajnérom, ktorý je známy svojím romantickým a ženským štýlom. „Je vzrušujúce, že ľudia, ktorí by inak nevedeli, kto je ERDEM, sa oboznámia s jeho úžasnou prácou vďaka tejto spolupráci,“ odpovedala s nadšením.

Tip od kreatívnej riaditeľky

Zaujímalo nás, aký kúsok z novej kolekcie ERDEMxH&M by nám odporučila a čo sama si na nej zamilovala najviac. „Je ťažké vybrať si len jeden, pretože ich milujem všetky! Veľmi sa mi páči žakárový oblek, tvídové materiály alebo dlhý kabát s leopardím vzorom z umelej kožušiny, ktoré vytvárajú veľmi cool outfit. Milujem mixovať kúsky z mužskej kolekcie, ako napríklad hodvábne pyžamá,“ dodala na záver.

Viac z dlhoočakávanej kolekcie ERDEMxH&M si môžete pozrieť v našej galérii.

Foto:
Michal Pudelka pre ERDEMxH&M, ERDEMxH&M
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba