5 vecí, ktoré by ste mali stihnúť do 30-tky: Zistite, ako na tom so svojím zoznamom stojíte!

Veľa žien považuje práve 30-tku, za akési prelomové obdobie. Jasné, takmer všetky snívame o perfektnej rodine, ideálnom chlapovi a živote hrdiniek z romantických filmov. To, čo by ste však mali stihnúť, kým oslávite 30.narodeniny je niečo celkom iné. Možno zostanete prekvapené!

Vek je len číslo, no niektoré veci si žiadajú správne načasovanie

Vek je len číslo, no niektoré veci si žiadajú správne načasovanie

Zdroj: Profimedia

Áno, samozrejme platí, že vek je len číslo. No niektoré veci si jednoducho žiadajú správne načasovanie a občas im treba dopomôcť. Hoci to možno okolie od vás očakáva, nikde však nie je napísané, že v 30 - tke musíte mať dieťa a byť vydatá. Aj keď to povedala vaša mama. Veď aj tie sa občas mýlia. Oveľa podstatnejšie je to, ako v tomto veku vnímate sama seba. Toto by ste teda rozhodne stihnúť mali:

Zažiť pravú lásku

Povestné motýliky v bruchu, zimomriavky na tele, či búšenie srdca. Momenty, kedy sa vám vo chvíli, keď ste pri ňom zastaví celý svet. Aj keď si myslíte, že to nie je váš osudový muž, choďte do toho, so všetkým, čo k tomu patrí. A ktovie, možno budete sama prekvapená, ako to nakoniec dopadne.

Milovať samú seba a nebáť sa samoty

Na kávu, obed, či do kina, by ste nemali chodiť len s kamoškami, ale aj sama. Práve do tridsiatky by ste sa mali naučiť vychutnávať si aj okamihy, keď s vami nikto nie je. Navyše v tomto veku sa už musíte milovať presne taká, aká ste. Možno aj s tými pár kilami navyše. A v prípade, že ste z nich nešťastná, musíte robiť všetko preto, aby išli čo najskôr dolu.

Dokázať hovoriť - NIE!

Toto je jeden z najzásadnejších bodov. Ak sa naučíte hovoriť a používať toto slovo, budete oveľa šťastnejšie. A bude sa vám aj ľahšie dýchať. Nemusíte vždy so všetkým súhlasiť a ak sa vám niečo nechce, neváhajte odmietnuť. Nie je na tom nič zlé a nikomu tým neublížite. 

Vedieť sa o seba postarať

Hoci v tridsiatke nemusíte mať deti a byť vydatá, mali by ste sa vedieť o seba postarať. Jednoducho je to vek, kedy už nemôžete byť od niekoho závislá. A v žiadnom prípade ani od svojich rodičov. 

Rozmaznávať sa

Každý mesiac by ste si mali urobiť svoje vlastné malé narodeniny. Doprajte si masáž, choďte na kozmetiku, manikúru, do spa alebo si niečo kúpte. Jednoducho si vytvorte nejaké rituály, ktoré vás 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba