Presunúť na hlavný obsah

Bol do mňa zamilovaný, ale len do chvíle, kým nezistil pravdu o mojom pôvode: Takúto reakciu som od neho nečakala

Sex a vzťahy

Človek si myslí, že toho druhého pozná, aj to, že vie presne, čo čakať od vlastnej rodiny, a nakoniec je všetko, čomu verí, len lož. To je aj prípad Moniky, ktorá sa sklamala nielen v láske, ale aj vo vlastnej matke.

Chcela som mať v živote možnosti

Hoci bolo pre našu čitateľku Moniku ťažké nájsť si partnera, keď sa na ňu mama po otcovej smrti veľmi upla, napokon sa jej to podarilo a dokázala si urobiť čas aj na svoj osobný život okrem starostlivosti o ňu a pracovné povinnosti. „Snažila som sa pracovať aj študovať, aby mohli byť naši na mňa pyšní, dnes už len mama, ktorá mi ostala, ale neskôr, aby bol pyšný aj môj priateľ Lukáš. Samozrejme, že som to robila aj pre seba, aby som mala v živote lepšie možnosti,“ objasňuje na začiatok Monika. 

Mohlo by vás zaujímať: Naša dcéra Andrea zistila, že som podviedla že som podviedla jej otca: Takú reakciu som nečakala

Nečakaná situácia naštrbila vzťahy

Monikinej mame sa však Lukáš príliš nepozdával. Najviac od situácie, kedy všetci spolu večerali a došla reč na rómskych susedov, ktorí žili neďaleko ich domu, avšak boli to slušní ľudia, ktorí pracovali a snažili sa žiť normálne. „Vtedy dal Lukáš dosť ostro najavo, čo si o nich myslí, a že hádže všetkých do jedného vreca. Mama sa preto na neho urazila, akoby sa jej to bytostne dotýkalo. Odvtedy jej nebol po chuti a snažila sa ma od neho odhovoriť,“ spomína ďalej. 

Vlastná matka mi bola zrazu cudzia

Všetko sa ešte viac vyostrilo, keď sa Monikina mama dozvedela, že sa zasnúbili. Vraj sa nemôžu vziať, lebo by to neskončilo dobre: „Keď som sa jej postavila a svoj vzťah bránila, z ničoho nič sa Lukáša spýtala, či vie, aký mám pôvod, a či mu to nebude prekážať. Vôbec ničomu som nerozumela... nakoniec sa mama nezdržala a vyšla s pravdou von priamo pred ním... Vraj môj nebohý otec nebol môj biologický. Vraj som výsledkom avantúrky, ktorý prežila s jedným Rómom, ktorý tu kedysi býval, no skôr ako mu stihla oznámiť, že je tehotná, jeho už nebolo. Moja mama prežívala v tom času strašnú hanbu, ale nakoniec si ju vzal starý mládenec z dediny a pre všetkých som bola ich spoločná dcéra, ktorá sa narodila predčasne,“ prekvapuje Monika, ktorá sa so situáciou ešte stále nevie zmieriť. 

Čítajte tiež: Otehotnela som s partnerom svojej kamarátky: To, ako sa to skončilo, nikto z nás načakal

Najhoršia rana na ňu ešte len čakala

No najhoršia rana Moniku ešte len čakala. Jej snúbenec Lukáš, o ktorom si myslela, že s ním prežije celý život, sa zachoval akoby nebola čakala. „Už som vraj viac nebola hodná nosiť jeho priezvisko a ani jeho rodičia by ma nikdy medzi seba s mojím rómskym pôvodom neprijali. Nechápala som, čo sa to deje. Bola som sklamaná z mamy, ktorá ma nechala žiť dlhé roky v klamstve, no ešte viac z toho, že pôvod bol pre muža, ktorého som milovala viac, než to aká som, čo robím a kým chcem byť. Necítila som sa ako Rómka, ani predtým ani teraz, keď viem, aké sú moje korene. Dokonca som ani ako Rómka nevyzerala. Podobala som sa na mamu, aj keď tmavšiu farbu pleti som mala, to je pravda. Ale ako som to mohla tušiť?“ neprestáva sa čudovať ani dnes. 

Neprehliadnite: Opustil ma takmer pred oltárom: Keď som si začala nový vzťah, takto som spanikárila

Ako Monika dodáva na záver svojej nešťastnej skúsenosti, neprekážalo jej, že má rómsky pôvod, s tým by sa dokázala zžiť, keby to vedela aj jej matka a snúbenec. Ale ani jeden sa voči nej nezachoval fér. Dodnes im to nevie zabudnúť a hoci sa s matkou stýka, na rozdiel od Lukáša, ktorý ju úplne zavrhol, ich vzťah už nie je taký priateľský ako bol, hoci sa o to jej mama snaží každý deň.

- Najčítanejšie -