Presunúť na hlavný obsah

Svojho muža som si vzala z tohto nezmyselného dôvodu: Dnes sa rozvádzame...

Partnerské vzťahy

Priznám sa, že svojho manžela som si z lásky nevzala. Mala som na to úplne iný dôvod.

Iróniou je, že v tom neboli žiadne peniaze, či sex. Svojho muža som si vzala kvôli niečomu úplne inému. Vtedy som ešte netušila, ako to nakoniec celé dopadne.

Prečítajte si: Šťastné vzťahy z pohľadu našich čitateľov: Sú to presne tie opačné, než o ktorých si to myslíme...

S Oliverom sme boli dlhé roky najlepšími priateľmi. Obaja sme mali za sebou nešťastné vzťahy, a preto sme sa vedeli navzájom úplne pochopiť. Túžila som po rodine, ale ten pravý do môjho života jednoducho neprichádzal. On bol na tom so ženami podobne. Najhoršie bolo, že som mala po tridsiatke a moje šance na dieťa sa tak zo dňa na deň znižovali. Po rokoch som zistila, že Oliver ma nevnímal iba ako kamarátku, ale vedel si predstaviť, že by medzi nami bolo niečo viac. Nikdy som nad ním ako nad partnerom nepremýšľala, ale biologické hodiny boli neúprosné.

Toto ma presvedčilo

Zo dňa na deň som prepadala zúfalstvu stále viac, a on bol mojou oporou. Vedel o mne všetko a veľmi mu na mne záležalo. Ani neviem prečo, ale začala som o ňom uvažovať. Ako partner bol nesmierne pozorný a všetko s ním vyzeralo dokonale. O pár mesiacov ma požiadal o ruku a ja zaslepená ideálnou predstavou o partnerovi som súhlasila. Dodnes si spomínam na deň našej svadby. Práve vtedy som začala prvýkrát pochybovať. Moja mama mi však v tom momente povedala, že nemám zbytočne vymýšľať a provokovať šťastie. Vraj láska príde časom po tom, ako sa vezmeme. Bola som hlúpa, že som jej radu poslúchla.

Mohlo by vás zaujímať: S manželom sme si zaužívali jednu milú tradíciu, vďaka ktorej si aj po 20 rokoch rozumieme: Toto robíme...

Po roku som však zistila, že náš sexuálny život zaostával na bode mrazu. V posteli nebol vášnivý a vlastne celý sex bral iba ako spôsob počať dieťa. Aj keď som sa to celé pokúšala oživiť, jednoducho to v ňom nebolo. Tak, ako bol pozorný, tak veľmi bol aj predvídateľný a nudný. Dnes viem, že by som zo zúfalstva už nikdy nič podobné nespravila.

- Najčítanejšie -