Presunúť na hlavný obsah

Zamiloval sa do jej vzhľadu a vzal za manželku: Keď "vytriezvel", nevedel sa zmieriť s touto jej povahovou črtou

Sex a vzťahy

Len pekná tvárička a dokonca niekedy ani láska nedokáže urobiť zázraky a muž sa jednoducho „odmiluje“. To bol aj prípad Petra (30), ktorý nevie, ako sa zmieriť s tým, že jeho ešte stále manželka nič nerobí a v podstate nič nevie, pretože nechce...

„Krásna a vzrušujúca, tak si ju vezmem“

„Keď som si Moniku bral, boli sme ešte mladí, bezdetní. Bol som očarený jej krásou, schopnosťou vzrušiť ma do nepríčetnosti, spontánnosťou a pokladal som to za lásku. Bolo to zábavné a v tej chvíli som si inú vedľa seba ani nevedel predstaviť. Dokonca som bol hrdý na to, že som sa mohol pýšiť takým úlovkom medzi priateľmi. Tak som si ju vzal. Neprekážalo mi, že nikde nerobí, pretože moja mama bola ženou v domácnosti a s otcom mali naozaj pekný vzťah. Avšak ak som si myslel, že po dvoch rokoch manželstva a dieťati bude aj Monika rovnako obetavá matka a manželka, hlboko som sa mýlil,“ začína svoj príbeh Peter, ktorý dnes vidí veci v úplne inom svetle.

Mohlo by vás zaujímať: Môj chlap ma opustil kvôli o niekoľko rokov staršej žene od neho. To, čo sa mu na nej páčilo, ma dostalo...

Byť matkou nad jej sily

Peťova Monika totiž bola stále krásna a vzrušujúca žena, ibaže zabúdala na to, že je dnes aj matkou a manželkou, ktorá má aj isté povinnosti. „Vlastne tie povinnosti si neplnila nikdy, už keď sa narodil malý Peťko. Nasťahovala k nám svoju matku, pretože vraj to sama nezvládne. Povolil som a myslel, že je to len dočasné. Ale keď som videl, že zatiaľ čo jej matka sa nám stará o malého, ona sa zabáva s priateľkami na kávach, nákupoch a pod, zakročil som. Pohádali sme sa, a ona ma zase dostala na sex. Na chvíľu bol pokoj a zdalo sa, že sa mení, ale ďalšie vytriezvenie,“ spomína Peter ďalej.

Čítajte tiež: Tieto veci vášmu manželovi ubližujú. Prestaňte s nimi ešte predtým, ako svoje manželstvo zničíte

Nepoužiteľná manželka a príživníčka z vlastnej vôle

Keď malý nastúpil do škôlky, Peter Monike navrhol, aby si našla prácu. Nie preto, že by sa nevládal finančne starať o rodinu sám, práve naopak. Ale myslel si, že by jej to mohlo pomôcť prísť na iné myšlienky a začať brať nielen manželský život vážnejšie. Jej reakciu však nečakal. „Spustila hysterický plač, vraj či by som ju dokázal takto ponížiť pred jej priateľkami, ktoré rovnako nikde nepracujú, a stavím sa, že to rovnako nemajú v pláne. Vraj veď by ani nevedela, čo robiť, keď nikdy nepracovala. V tom mi to došlo. Vzal som si ženu, ktorá je krásna, ale pre normálny život absolútne nepoužiteľná, navyše príživníčka z vlastnej vôle. Nemohol som však viniť nikoho iného, len seba,“ priznáva dnes nešťastný Peťo.

Krutá pravda v podobe hanby

„Najhoršie to bolo, keď k nám do firmy prišla pracovať čerstvá absolventka vysokej školy, Erika, ambiciózna, ale pritom skromná, pracovitá, dokonca mala tú česť spoznať aj môjho syna Peťka. Bolo to vtedy, keď  som si musel ísť opäť raz pre malého do škôlky, pretože jeho matka bola bohviekde a  začínal som si myslieť, že aj bohvie s kým. Malého som si vzal do práce, keďže som musel ešte pracovať a toto milé žieňa sa mi o neho postaralo. Peťko sa dokonca na ňu časom aj pýtal. Nemohol som sa vyhnúť porovnaniu Eriky (24) s mojou manželkou. Ten nepomer priam bil do očí. Zrazu som sa hanbil za to, že som si vzal ženu, ktorá nielenže nedokončila ani strednú školu, ale ani nemá v pláne robiť celkom nič, ani sa nestarať o vlastného syna, len míňať peniaze, ktoré zarobím,“ objasňuje Peťo, ktorý práve zvažuje podanie návrhu na rozvod, hoci vie, že by sa jeho manželka bila o peniaze. Smutné, pretože nie o syna, ale o peniaze. Tým si bol už v tejto chvíli istý.

Neprehliadnite: Ak vaše manželstvo začalo takto, zbystrite: Je možné, že vám to dlho nevydrží

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus