Presunúť na hlavný obsah

Šťastné vzťahy z pohľadu našich čitateľov: Sú to presne tie opačné, než o ktorých si to myslíme...

Sex a vzťahy

Láska medzi dvomi ľuďmi je hotová veda. To, čo sa nám javí ako šťastný a harmonický vzťah, môže byť v skutočnosti pretvárka a naopak. S takýmito príkladmi sa v živote stretli naši čitatelia.

Keď príde na lásku, nikdy si nemôžeme byť istí ničím. Jeden pár sa neustále hádajú, ale držia stále spolu, iní si hrkútajú ako dve zamilované hrdličky, a stačí málo, aby bolo po láske. Potom sa čudujeme prečo, veď vyzerali takí šťastní... Alebo možno len tak šťastne chceli navonok pôsobiť?

Mohlo by vás zaujímať: Aj tomuto vás naučí jena dekáda manželstva: Budete prekvapení, že ste to možno ani nepostrehli...

„Ich sociálne siete boli doslova zaplavené spoločnými fotografiami z rôznych miest sveta. Moja priateľka mi ich neustále predhadzovala ako prototyp nielen šťastného páru, ale aj šťastného spoločného života. Vraj, akí sú zamilovaní, ako spolu cestujú, spoznávajú svet ruka v ruke a všeličo iné. No čuduj sa svete, keď som raz stretol dotyčného známeho v meste a sadli sme si na kávu priznal farbu. Vraj sa rozišli, lebo to cestovanie bolo pre neho už únavné a nebavilo ho tiež na každej fotografii predstierať, že je všetko ok, zatiaľ čo ona sa neustále len stajlovala kvôli čo najlepším záberom. Tak sa ich cesty rozišli a moja priateľka je odvtedy ku mne akási milšia,“ prezrádza svoju skúsenosť Radko (28).

„Keď sa títo dvaja dali dokopy, myslela som si, že im to vydrží sotva mesiac. Mali absolútne opačné záujmy, povahy, a keď som sa s nimi bavila niekde vonku alebo ich len počúvala na spoločnom stretnutí pri káve, neustále som sa pýtala ako môžu byť spolu, veď si musia liezť na nervy. Tak som sa jej na rovinu spýtala a ona mi prezradila to ich „tajomstvo“. Vraj ich tie hádky a večné doťahovanie drží v strehu, zlepšuje nielen ich sexuálny vzťah, a keď netrávia spolu každú jednu voľnú minútu, tak sa na tie spoločné hádky ešte aj tešia. No verili by ste tomu?“ Pýta sa seba samej Lucia (29), ktorá dodala, že títo dvaja sa nakoniec aj vzali, majú deti a hádajú sa stále.

Čítajte tiež: Najšťastnejšie obdobia v živote dospelého muža, o ktoré sa pričinia ženy: Ktoré to sú?

„Vždy vystupovali ako jedno. Sedeli pri sebe, ruka v ruke. Manžel sa na svoju manželku vždy usmieval a robil, čo jej na očiach videl. Ona mu úsmev vždy opätovala. Keď som sa na nich dvoch pozrela, vždy som si povedala, že takýto vzťah raz budem mať aj ja. No zdanie v tomto prípade klamalo viac než si dokážete predstaviť. Po rokoch „šťastného“ manželstva podal manžel žiadosť o ruku s odôvodnením, že jeho manželka je obyčajný despota, ktorý musí rozhodovať o všetkom, ešte aj o peniazoch, ktoré domov donesie. Keď som sa ho pri jednej príležitosti spýtala, prečo sa potom na svoju ženu v spoločnosti vždy tak usmieval, len si povzdychol a odpovedal, že musel, pretože keby nehrá rolu perfektného manžela, mal by doma hotové peklo,“ opisuje ďalšiu „šťastnú podobu“ vzťahu Ivana (25).

„On je podnikateľ a ona krásna žena v domácnosti, ktorá nemusí ani brvou pohnúť. Stará sa len o teplo rodinného krbu a on ju za to odmeňuje. Každý týždeň kytica ruží, pomaly každý mesiac darček, spoločné večery, dovolenky. No jednoducho život ako v rozprávke. Až kým sa mi v jednej slabej, alkoholom potúženej chvíli Silvia nepriznala, že celé toto ich akože šťastné manželstvo je v skutočnosti len výhodným obchodom pre nich oboch. On sa potrebuje kvôli svojej práci na verejnosti ukazovať len v pozitívnom svetle, a ona si za to užíva rozprávkový život plný luxusu po jeho boku. No za dverami domu spia v oddelených izbách. Hoci Silvii to vôbec nevadí a svoj život za šťastný pokladá, šťastný vzťah to teda rozhodne nie je. V tej chvíli som jej prestala závidieť a uvedomila si, že hoci nedostávam kvety každý týždeň a nechodím na exotické dovolenky, mám oveľa viac šťastia než ona. Pretože ma môj Laci naozaj miluje,“ dodáva na záver naša ďalšia čitateľka Paulína (27).

Neprehliadnite: Na svojom manželovi si vážim DVE veci: Vďaka nim máme takmer dokonalé manželstvo

Nuž čo dodať na záver? Láska má naozaj mnoho podôb, ale len niektoré z nich sú naozaj šťastné lásky. Svoje o tom vieme všetci.

 

- Najčítanejšie -