Presunúť na hlavný obsah

Funguje na mužov hra na "nedobytnú ženu"? Táto skutočnosť vás zrejme prekvapí

Partnerské vzťahy

Bolo ich desať, ale iba jeden z nich tvrdil, že ho táto hra dodnes neomrzela. Ostatní však mali na danú problematiku odlišný názor.

To, že doba neuveriteľne pokročila, nie je žiadnym tajomstvom či záhadou. Zdá sa nám, že sme sa dostali do bodu, keď si dokážeme vytvoriť, kúpiť a vyrobiť všetko, na čo si len spomenieme. Tento pohľad však neovplyvnil iba svet technológií a vecí, ktorými sa obklopujeme, ale aj samotnú realitu. Našu spoločnosť a hlavne naše vzťahy.

Inšpirujte sa: Muž, ktorému bude žena navždy verná, by mal vyzerať asi takto: Ako sa zmenili nároky žien?

Ako sa začínajú dnešné vzťahy?

Keď som sa pýtala mužov z môjho okolia, či ich priťahuje viac milá, zhovorčivá žena, ktorá urobí prvý krok, alebo žena, ktorá to hrá na „ľadovú kráľovnu,“ odpovedali takmer jednohlasne. Žena, s ktorou dokážu dlhodobo fungovať nie je tá, ktorá hrá hru na nedobytnú, ale tá, ktorá opätuje záujem, nemá strach sa prihovoriť a zostáva prirodzená. Samozrejme, že sa o tom ľahšie píše a hovorí, ako potom aj reálne žije. Napriek tomu to nie je nemožné.

Prečo nehrať hry?

Nachádzame sa v dobe keď máme pocit, že je možné spraviť všetko a byť s hocikým. Máme predsa milión možností. Práve preto muži už nedobíjajú, ale čakajú. Za touto zmenou však stoja hlavne ženy, ktoré prestali čakať a začali konať. Z okolia sa na ne tlačia správy o nedostatku mužov, tak chcú byť medzi prvými, a hrdosť „na love“ odkladajú. Na druhej strane sveta stoja tie, ktoré nasledujú staré trendy a čakajú na princa na bielom koni. Kým ony stoja na mieste, tie odvážne využijú šance a zbalia to najlepšie na trhu. Ktoré z nich treba ľutovať? Ja sama sa obávam, že obe. Pretože vzťahy nie sú o extrémoch, ale o realite. Stoja na pevných základoch, ktoré si samy vytvárame.

Čo je správne?

Všetko to záleží od pohľadu, konkrétnej situácie a človeka. Sú prípady, keď zafungujú oba spôsoby, ale väčšinou jeden zaváži viac. Nie je to ani nedobytná, a už vôbec nie žena, ktorá sama zbalí, postará sa a nakoniec aj vychová. Z hľadiska dlhodobých vzťahov je vhodná zlatá stredná cesta. Možno si poviete, že nič nové ste nezistili, ale je potrebné si uvedomiť, že dnešní muži nehľadajú niečo, čo ich bude stáť príliš veľa námahy a zároveň nechcú niečo, čo môže mať každý z nich. Chcú človeka, pre ktorého je prioritou práve úprimnosť. Tá sa však pri hrách odsúva do úzadia. Napriek všetkým dohadom, túžime po človeku, ktorý nás bude okrem lásky aj rešpektovať. Takého nenájdeme žiadnymi nacvičenými slovami, ženskými taktikami či novodobými radami.

Skúsme to takto

My ženy sme unavené „hrami“ z mužskej strany a oni to časom cítia rovnako. Napriek tomu by sme si to nemali vysvetlovať tak, že čakajú na naše prvé kroky, dobíjanie a nekonečnú starostlivosť. Ak hľadajú, tak len teba. Tvoju vlastnú osobnosť, neovplyvnenú taktikami a pravidlami, len tebou a tvojimi hodnotami. V zdravých vzťahoch zostáva žena ženou s malými tajomstvami, ktoré však nepotopia dôveru. Oni len zanechajú tajomstvo tam, kde ostatné ženy už všetko dali, predali a odhalili. Hľadajme to, čo samy dokážeme ponúknuť a hlavne robme to, s čím sa aj my samé dokážeme stotožniť.

Prečítajte si: Som slobodná a mám pred tridsiatkou: Jednu vec som si však uvedomila, kým všetci okolo mňa rodili a vydávali sa

Neprovokujme, nenaháňajme, neprosme sa, len fungujme a existujme. Buďme ženami, ktoré poznajú svoju hodnotu a hry sú pre ne len zbytočnou stratou času. Muž musí vždy cítiť určitú neistotu a tajomno, ale nikdy nie pochybnosti, či provokatérstvo. Hra na nedobytnú ženu funguje iba vo výnimočných prípadoch. V dospelosti to je o skutočnej podstate človeka a hodnotách, ktorých sa nevzdáme len preto, že druhá strana...

Viac sa o vzťahoch, a iných zaujímavých témach dočítate v najnovšom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus