Presunúť na hlavný obsah

Svokra ma nikdy neprijala do rodiny: Kvôli poslednej veci, ktorú mi urobila, sme sa konečne od nej odsťahovali

Sex a vzťahy

Nikdy by som si nebola pomyslela, že matka muža, ktorého nadovšetko milujem, by mohla byť taká zlá a prefíkaná žena, ktorá nedopraje vlastnému synovi šťastie a lásku...

Dagmar (28) sa stretla Matiasom v práci. On je síce mladý, ale veľmi uznávaný a schopný lekár na neurologickom oddelení a ona tam pracovala už niekoľko rokov ako sestrička. Túto prácu milovala a o inej nikdy ani neuvažovala. No zároveň jej zaberala aj veľa času, rovnako ako aj Matiasovi, ktorý bol tiež stále v práci a doma ho nikto nečakal. „Tak slovo dalo, slovo, denná služba nočnú a nakoniec sme zistili, že máme k sebe veľmi blízko nielen ako kvázi kolegovia v práci, ale aj ľudsky. Naviac hneď od začiatku ma priťahoval a videla som, že ani ja mu nie som ľahostajná,“ spomína na začiatky ich vzťahu naša čitateľka Dagmar.

Mohlo by vás zaujímať: Svokra dala manželovi na výber medzi nami dvoma a on sa rozhodol: Toto nás opäť spojilo dokopy

Nebola som pre jej jediného sna dosť dobrá

Časom svoj vzťah aj zverejnili a Matias sa Dagmar rozhodol predstaviť svojej matke, ktorá po smrti jeho otca žila sama vo veľkom dome. „Bola som trocha nervózna, ale tešila som na stretnutie so ženou, ktorá vychovala takého úžasného syna. Avšak moje počiatočné nadšenie opadlo hneď na začiatku. Jeho mama Miriam sa správala voči mne odmerane, ledva ma pozdravila a k svojmu synovi sa správala ako k dieťaťu. Obskakovala ho, pýtala sa ho na prácu, a keď zistila, že ja som „len“ sestrička na tom istom oddelení ako jej syn, mala som pocit, že jej nie som po chuti už vôbec. Akoby som nebola pre jej syna dosť dobrá,“ vysvetľuje Dagmar. 

Čítajte tiež: Vďaka JEDNEJ veci sa zmenil môj vzťah s neznesiteľnou svokrou: A to mi robila pár rokov peklo zo života!

Chcela mať za nevestu inú 

Ich vzájomné vzťahy sa ešte viac zhoršovali. „Hoci ma Matias prosil, aby som dala jeho mame zakaždým ešte jednu šancu, akoby nechcel vidieť, že jeho matka na mňa názor nechce zmeniť. Dokonca počas našich návštev tam akoby náhodou vždy bola nejaká slobodná mladá žena z detstva môjho Matiasa a bolo viac než očividné, že Miriam ide len o to, aby si jednu z nich vybral za manželku a nevestu namiesto mňa,“ pokračuje.  

Obdobie tehotenstva mi po celý čas znepríjemňovala 

„No skutočný problém nastal, keď som otehotnela, hoci som to neplánovala. No obaja sme boli veľmi šťastní a vzali sme sa, hoci jeho matka naliehala, aby sme počkali, kým sa to malé narodí. A hoci som nechcela, nakoniec sme sa presťahovali k nej, keďže žila sama vo veľkom dome. Keďže som nakoniec musela z práce odísť predčasne kvôli rizikovému tehotenstvu, všetok čas som trávila s nepríjemnou svokrou, ktorá mi pri každej príležitosti znepríjemňovala toto obdobie a poznamenala, že som veľmi útlocitná a preháňam,“ objasňuje Dagmar. 

Neprehliadnite: Svokra mi takmer pokazila svadbu: Toto začala o mne rozprávať počas prípitku

Týmto tomu dala povestnú bodku

„Napokon nastal môj čas a ja som v nemocnici porodila. Matias bol pri pôrode nášho synčeka a ešte v tú noc som mu volala ako zapili s kamarátmi malého. Chcela som len vedieť, či to neprehnal s alkoholom a prišiel v poriadku domov. Na moje prekvapenie mi to zdvihla jeho matka a povedala, že Matias je už v posteli a nech sa netrápim, že jeho priateľka Veronika sa o neho postará,“ prezrádza Dagmar. Na druhý deň ho hneď konfrontovala s tým, čo počula a on jej vysvetlil, že sa opil, ale že prišiel domov, kde bola s mamou nejaká jej známa, ktorá jej ho pomohla uložiť ho postele. Uistil ju, že sa nič nestalo, toľko si ešte pamätal, a ona mu verila, pretože vedela, čoho je jej svokra už schopná. „Vtedy mi už aj Matias uveril, že keby ostaneme bývať s jeho mamou, toto by nemalo konca kraja. Ešte v ten deň si to s mamou vyjasnil a oznámil jej, že sa sťahujeme a pokiaľ si nedá pokoj, nechceme ju vidieť ani pri malom. Ubehlo už pár mesiacov, ale vôbec sa nám neozvala. Stále dúfame, že jedného dňa názor zmení...,“ uzatvára svoj príbeh Dagmar.

- Najčítanejšie -