Presunúť na hlavný obsah

S bratovou priateľkou sme boli ako sestry: Po tomto však už viem, že podobnú chybu už nikdy neurobím

Rodinné vzťahy

Vzťahy vedia byť komplikované. A ešte viac, ak sa náhodou pokazia a nie vašou vinou...

Andrea nikdy nemala sestru. Vyrastala len so starším bratom, s ktorým si však bola neuveriteľne blízka. Preto, keď si našiel priateľku Denisu, od začiatku bolo jasné, že si s ňou bude rozumieť.

Hneď ako sme sa spoznali mala som pocit, akoby sme boli priateľky už dlhé roky. Dokázali sme sa rozprávať naozaj o všetkom. O problémoch, pracovných záležitostiach, dokonca i srdcových dilemách. A čo bolo najlepšie, otvorene sme diskutovali aj o jej vzťahu s mojím bratom. Odrazu som vďaka jeho láske získala sestru, ktorú som nikdy nemala. spomína čitateľka Andrea.

Inšpirujte sa: Moja sestra spravila jednu nepredstaviteľnú vec: Kvôli tomuto som ju vylúčila zo svojho života

Všetko sa však otočilo...

Po pár rokoch sa náš vzťah natoľko prehĺbil, že sme o sebe vedeli naozaj všetko.  Denisa sa stala mojou spriaznenou dušou a ja som mala pocit, že nás už naozaj nič nemôže rozdeliť. Poznáte ten pocit, keď ste naozaj neskutočne spokojný s tým, koho si váš brat či sestra vybrali za svojho partnera a neviete sa dočkať, kedy začnú byť svadobné zvony a vy si už teraz pripravujete emočný príhovor. dodáva.

Nenechajte si ujsť: Nespokojnosť s vlastným životom doviedla moju sestru až k tomu, že chcela, aby som sa cítila rovnako...

Aj ja som mala v hlave podobné scenáre, až kým sa minulý rok celá situácia obrátila. Denisa mi na káve spomenula muža, ktorého nedávno spoznala cez kolegu v práci, a ktorý ju nástojčivo pozýval na večeru. Vraj sa jej absolútne hnusí, no pozvanie nakoniec prijala. Tvrdila, že sa porozprávali na pracovnej úrovni a tým to skončilo. Verila som jej, ja hlúpa. trpko dodáva sklamaná Andrea.

Medzi dvoma mlynskými kameňmi

Nasledujúce týždne sa však situácia začala dramaticky meniť. Denisa čoraz častejšie rušila naše schôdzky a vyhovárala sa na pracovné povinnosti, či problémy s mamou. Moj brat však začal pomaly ale isto tušiť, že niečo nie je v poriadku. Preto raz len tak námatkovo zavolala Denisinej kolegyni, u ktorej mala v ten večer prespať, no tá o ničom nevedela. Vraj však po práci odišla preč s mužom, ktorý ju čakal hneď pred vchodom a vášnivo ju pobozkal. Moj brat bol zdrvený a ja som nevedela, čo robiť. Odrazu som sa ocitla v situácii, ktorú naozaj nikomu neprajem.

Neprehliadnite: Svoju sestru som nepozvala na svadbu: Nikdy by som však neverila, že jej pomsta bude vyzerať takto...

Snažila som sa dovolať Denise, no tá sa na dva týždne absolútne odmlčala, zatiaľ čo môj brat nedokázal túto informáciu vstrebať a ja som bola tá, kto mu musel pomôcť dostať sa späť na vlastné nohy. Prišla som o najlepšiu priateľku, ktorá mi nechala len správu s opravedlnením a brata, ktorý zo všetkého obviňoval mňa. Vraj som to mala vedieť, keď som s tou mrchou trávila toľko času. Bez vlastného pričinenia som odrazu zostala sklamaná, nenávidená, no potrebná zároveň. Už prešiel nejaký ten čas a rany sa zahojili, no ja dobre viem, že si odteraz všetky bratove priateľky budem držať pekne od tela. ukončuje rozhodne Andrea.

Myslíte si, že mať dobrý vzťah s bratovou priateľkou je správne rozhodnutie?

spolu hlasovalo 539 ľudí

Áno
321
Nie
218

- Najčítanejšie -