Presunúť na hlavný obsah

Ako vyzerali najznámejšie ikony, keď nás opustili? Nezabudnuteľná princezná Diana, Bette Davis ukázala nekonvenčnosť

Zahraničné celebrity

Síce už nie sú medzi nami, no svet si ich veľmi dobre pamätá dodnes. Tieto očarujúce krásky presne vystihujú, čo naozaj znamená, keď sa krása snúbi s talentom.

Známa nielen ako “Kráľovná sŕdc”

Najobľúbenejšia členka britskej kráľovskej rodiny, princezná Diana, to v živote skutočne nemala ľahké. Zložité a nešťastné manželstvo s britským princom Charlesom jej spríjemňovali len dvaja očarujúci synovia a charitatívna činnosť, ktorej sa popri svojich povinnostiach naplno venovala. Módny svet ju však poznal aj ako noblesnú dámu, ktorá sa nikdy na verejnosti neukazovala bez štýlového outfitu.

Jej elegancia a grandióznosť, s akou dokázala nosiť jednotlivé outfity, zostáva v spomienkach celého sveta aj niekoľko rokov po jej nešťastnej smrti. Aj napriek tomu, že sa nedožila viac ako 36 rokov, celý svet si ju pamätá ako najštýlovejšiu a najľudskejšiu členku kráľovskej rodiny vôbec.

Neprehliadnite: Späť v čase s princeznou Dianou: Módna ikona a jej najlepšie looky, ktorými nás inšpiruje dodnes!

Marylin Monroe a jej nesmrteľný sexepíl

Táto hollywoodska kráska, ktorá svojím zjavom vyrazila dych mnohým mužom zostáva dodnes nesmrteľnou ikonou šoubiznisu. Sexbomba, ktorá zo začiatku predovšetkým stvárňovala rolu nadanej mladučkej modelky, doplatila na svoju krásu a obľúbenosť u mužov vlastným životom. Jej neuveriteľne ženská postava a nepopierateľný cit pre štýl sú jednými z vecí, ktoré sa k nej viažu už pol storočie, a to aj po jej nečakanej smrti vo veku 36 rokov.

Krása v podaní Bette Davis znamenala originalitu

Nielenže sa stala prvou ženou amerického filmu a svojou tvorbou úplne zmenila pohľad na nežné pohlavie v hereckom svete, dokázala i oveľa viac. Jej zjav sa ani zďaleka nedal považovať za prototyp konvenčnej hollywoodskej krásy, no napriek tomu ju muži zbožňovali.

Inšpirujte sa: Kontroverzný účes, ktorý ovládol Hollywood:Známe krásky podľahli srihu s názvom Bob 

Bette Davis si priam vyberala zložité a doposiaľ nie veľmi ženské role a svoj vzhľad nikdy neprispôsobila manierom Hollywoodu. Až do svojej smrti vo veku 81 rokov nedala dopustiť na jednoduché blúzky na zapínanie a saká. 

Prečítajte si aj: Ikona krásy, ktorej padol k nohám svet aj bohaté knieža

Herečka a monacká kňažná v jednom

Prekrásna americká herečka Grace Kelly, ktorá sa dožila len čerstvých 52 rokov však za sebou stihla zanechať neutíchajúci dojem. Jej závideniahodná sumerná tvár a krásne ženské krivky nenechali nikoho chladným. I keď sa svojej kariéry musela vzdať už v začiatkoch, a to kvôli vykonávaniu roly manželky monackého panovníka, skoro každý si ju pamätá vďaka jej dokonalým outfitom a nepopierateľnej elegancii.

Porážka pri jazde vlastným autom, v ktorom sedela spoločne s dcérou, ju však stála život. Stále však ostáva jednou z najštýlovejších hollywoodskych ikon minulého storočia.

Mladučká a neuveriteľne krásna Sharon Tate

Aj tak by sa dala popísať mladá herečka a modelka, ktorá je dodnes pokladaná za jednu z najkrajších žien Hollywoodu. Jej výrazné oči a plavé vlasy si všimol nejeden režisér, medzi inými i jej manžel Roman Polańsky, s ktorým sa zblížila práve pri nakrúcaní filmu Ples Upírov.

Sharon sa však napriek svojej obľúbenosti nedožila vysokého veku a skonala už ako 26 ročná. Pri spomienke na tento mladučký talent sa však väčšine vybaví nádherný úsmev a plachý pohľad, ktorým očarúvala okolie od úplného začiatku.

Ktorá z dám sa Vám páči najviac?

spolu hlasovalo 242 ľudí

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe