Zamilovala som sa do muža po päťdesiatke: Dokázal mi dať to, čím mladší muži doslova pohŕdajú

S vekom muži nenadobúdajú len vedomosti, ale aj šarm a charizmu. Aj to sú jedni z vecí, ktorým podľahla Emma (33).

Vyzretý muž dokáže viac ako nevinný zajačik

Vyzretý muž dokáže viac ako nevinný zajačik

Zdroj: Profimedia

„Nikdy som nebola na starších mužov, práve naopak,“ začína na svoje ľúbostné začiatky spomínať Emma. „Už na strednej som mala tendenciu začať si vždy s tým najmladším spolužiakom. Páčila sa mi vízia zajačika, ktorý bude robiť to, čo mi na očiach vidí a ja budem tá, ktorá ho, takpovediac, naučí, čo je to život. Každý môj vzťah sa preto podobal ako vajce vajcu. Nezrelí chlapci boli zo mňa úplne namäkko, nedokázali pochopiť, ako som si s nimi mohla vôbec začať a lekcie o randení prijímali s obrovským záujmom.“ pokračuje v rozprávaní Emma.

S vekom však nastal zlom

„Postupom času a s pribúdajúcimi rokmi som si ako zrelá dvadsiatnička však začala uvedomovať jeden zásadný fakt. Moja stratégia už dávno nefungovala a karta sa úplne obrátila proti mne. Alebo som si možno konečne začala uvedomovať fakty, ktoré mi mali byť jasné už dávno. Mladí chapci neboli práve tými, ktorí by mi do života vniesli pochopenie, gentlemanstvo a schopnosť chlapsky sa popasovať s problémami. Práve naopak. Stále viac a viac som si uvedomovala, že namiesto partnerky po ich boku zastávam rolu matky, ktorá ich ťahá z malérov a skáče okolo nich pri každej možnej príležitosti.“ dodáva životom skúšaná Emma.

Inšpirujte sa: Je na čase prestať sa rozvádzať: Pokúste sa prežiť vaše manželstvo bez ujmy na zdraví

„A práve pri poslednom partnerovi Martinovi môj pohár pretiekol. Keď sa v deň nášho výročia rozhodol stráviť na chate s priateľmi, pretože nemôže porušiť dlhoročnú tradíciu a ja by som sa tam vraj cítila nepríjemne, keďže nikoho nepoznám a predsa len, som vekovo úplne inde, vedela som, že s podobnými vzťahmi musím nadobro skoncovať.“

Osudom by som to nenazvala

"Neviem, či to bolo tým, že som konečne vytriezvela zo svojej niekoľkoročnej domnienky, alebo preto, že som jednoducho potrebovala pokoj, rozhodla som sa však víkend po rozchode stráviť na chate u najlepšej kamarátky Sofie. Jej zámožný otec vlastnil luxusný domček v Tatrách, kam na víkend vždy odchádzali za oddychom a ničím nerušenou turistikou."

Nenechajte si ujsť: Tamara robila vo vzťahu kroky, ktoré si veľa žien nedokáže odpustiť: Na takúto žiarlivosť sú muži priam alergickí!

"Tentokrát so sebou priniesla i mňa a ja som za celý večer stihla spoznať všetkých obchodných partnerov Sofiinho otca, ktorí vlastnili chaty obďaleč. Medzi nimi však vynikal Marcel." spomína zasnene Emma. "Ešte donedávna by som ho vôbec nepovažovala za svoj typ. Bol to mužný päťdesiatnik s viditeľnými vráskami na tvári, sem tam sivým vlasom a vyzeral skôr ako seriózny podnikateľ než nevinný zajačik, s ktorým si môžem robiť čo chcem."

"No možno práve to, že bol iný, ma k nemu neuveriteľne priťahovalo. A zdalo sa, že i ja mu nie som ľahostajná. Už pri vchode si ma premeral od hlavy po päty, ponúkol mi svoje miesto pri grile a okamžite mi doniesol šálku čaju. Nevedela som sa rozpamätať, kedy sa niečo podobné stalo naposledy. Bol mnou priam fascinovaný a ja som hltala každé jeho slovo. Rozprával mi o cestovaní, podnikaní, plánoch do budúcnosti i starostiach, ktoré vo firme občas má."

Prečítajte si aj: Zamilovala som sa do dvoch mužov naraz: Nastal zvrat a koniec, ktorý som nečakala

Nevedela som odolať

"Rajcovalo ma to, aký je múdry a skúsený a že netára len tak do vetra. Ani neviem, ako a už pred pol nocou som skončila v jeho náručí a on ma vášnivo bozkával. A nemusela som mu ani len náznakom hovoriť, ako. Dobre vedel, čo robí, kde sa ma dotknúť a ako ma priviesť do šialenstva. Keď mi však ráno s bozkom na pery priniesol šálku kávy a čerstvý croissant, neverila som vlastným očiam. Vraj nech sa rýchlo oblečiem, pretože máme nabitý program. Turistika, wellness a úžasná večera boli len začiatky nášho vzťahu.  Od tohto víkendu už síce prešlo niekoľko mesiacov, no ja som nikdy nebola šťastnejšia. Žena totiž potrebuje vyzretého muža, ktorý vie, čo chce a vie, ako sa má k dáme správať. Práve to zjavne mladučkí zajačikovia ešte potrebujú naučiť. No už nikdy viac odo mňa." s úsmevom priznáva šťastná Emma.

Aj vy pri výbere partnera inklinujete k staršiemu mužovi?

Áno
536
Nie
175
Hlasovalo: 711

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba