Miesto na tvári, kde sa vám robia vyrážky: Zistite, ktorý orgán vám zrejme nepracuje tak, ako by mal

Naša tvár nám niekedy napovie viac, ako by sme očakávali. Jej nedostatky totiž neznamenajú len povrchový problém.

Vaša pleť vám toho prezradí viac ako si myslíte

Vaša pleť vám toho prezradí viac ako si myslíte

Zdroj: Profimedia

Vyrážky na čele sú spojené so žalúdkom

Ak máte tráviace problémy, váš žalúdok nefunguje správne a na čele sa vám neustále vyhadzujú nevysvetliteľné vyrážky, problém bude skrytý hlbšie ako len v pokožke. Problematická pleť v oblasti čela je už len následkom toho, že vo vašich črevách niečo skutočne nie je v poriadku.

Inšpirujte sa: Letná očista žalúdka, ktorá vám podporí trávenie: Vďaka trom ingredienciám v tomto nápoji prejdete znovuzrodením

Skúste sa sústrediť na očistu svojho jedálnička, vyberajte si ľahšie jedlá bohaté na vlákninu a bielkoviny, ktoré vás dokážu zasýtiť a nezaťažia pritom váš tráviaci trakt. Okrem iného je skutočne dôležité obohatiť váš jedálniček o dostatočné množstvo zeleniny.

V priestore okolo očí sa hlási pečeň

Problémy s vyrážkami v oblasti okolo očí nie sú neobvyklé. Vyskytujú sa však u ľudí, ktorí si radi pochutia na sladkom a dobré jedlo zapijú alkoholom. Ten nás však síce dostane do nálady, s našou pečeňou sa ale až tak veľmi nekamaráti.

Nenechajte si ujsť: Tvár ako lekár: Opuchy pod očami či popraskané pery? Možno máte problémy s trávením a málo vitamínov

Vyčistiť pleť hlavne v tejto oblasti vám pomôže úprava stravy, ktorá zahŕňa menej mliečnych výrobkov, čokolády, a hlavne alkoholu. Aspoň na určitú dobu by bolo dobré vzdať sa ho úplne a výsledok spozorujete takmer okamžite.

Líčka súvisia s ústnou dutinou

Pobolievajú vás zuby, už dávno ste nenavštívili zubnú ambulanciu a v oblasti líc sa vám neustále vyhodí nejaká tá vyrážka. To nie je naozaj nič neobvyklé. Ak máte totiž problém v ústnej dutine, veľmi ľahko a rýchlo sa prejaví práve na povrchu líc.

Snažte sa jesť oveľa viac vitamínu C, či už v jeho umelej forme alebo vďaka väčšiemu príjmu zeleniny a ovocia. Je tiež rovnako dôležité, aby ste prípadne nezrovnalosti, ktoré patria do rúk zubného odborníka vyriešili čo najrýchlejšie a nečakali, kým problém prerastie do nevyriešiteľnej podoby.

Inšpirujte sa: Viete o tom, že svoju tvár ste si pravdepodobne celý život umývali nesprávne? Namiesto toho by ste mali robiť toto!

Brada je úzko spojená s hormónmi

Ak vás trápi bolestivá menštruácia, výkyvy nálad a akné v oblasti brady, problém bude s vašimi hormónmi. Ich nerovnováha je niekedy jediná príčina akné vôbec, no za vyrážky v okolí brady môže takmer vo všetkých prípadoch.

V prvom rade by ste si ich hladinu mali nechať patrične skontrolovať a následne sa riadiť pokynmi lekára, ktorý určí, ako postupovať tak, aby ste sa nielen lepšie cítili, ale zbavili sa i nepekného estetického problému.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba