Presunúť na hlavný obsah

Vieme, ktorý bylinkový čaj pomôže vášmu organizmu: Vyliečte svoje vnútro vďaka tejto zázračnej rastline!

Zdravie

Netradičná rastlinka, ktorá si nás získala vďaka pestrému využitiu v kuchyni a tiež zdravotným benefitom. Čaj z koreňa čakanky by sa dal považovať za malý zázrak a vy sa dnes dozviete prečo.

Rastlina s modrými kvetmi, ktorá disponuje mnohými zdravotnými výhodami a taktiež slúži ako chutný čaj či náhrada kávy. Môžete ju  použiť aj na liečbu stavov, ako je strata chuti do jedla, bolesť žalúdka, zápcha, rýchly tlkot srdca a mnoho ďalších. Naučte sa viac o tejto bylinke, ktorá je známa pod pojmom „modrá púpava“ a využite jej zdravotné benefity. Prinášame vám 6 dôvodov, prečo by ste ju mali začať používať.

Mohlo by vás zaujímať: Zdravotné benefity pitia čierneho čaju: Zabíja baktérie, podporuje srdce a zlepšuje imunitu

Trávenie

Najčastejšou výhodou čakanky je trávenie. Zdravá bylinka obsahuje látku inulín, silné probiotické a rozpustné vlákno a má silu zabrániť zažívacím problémom, akými sú tráviace ťažkosti a črevné problémy. Preto ak trpíte jedným z týchto príznakov, uvarte si čakankový čaj. Nielenže sa budete cítiť lepšie, ale váš organizmus sa odľahčí a zbaví plynatosti a nepríjemných bolestí.

Silný antioxidant 

Čakanka je zaraďovaná medzi rastliny s najväčšími antioxidačnými účinkami. Ako antioxidant pomáha odstraňovať toxíny z tela, udržiavať telo čisté a bez škodlivých látok, čo patrí k jej ďalším super schopnostiam. Pravidelné pitie tejto zázračnej bylinky slúži aj ako prevencia proti chorobám a náhrada doplnkových vitamínov.

Dobrá pre pečeň

Obličky a pečeň pôsobia ako hlavné detoxikujúce kanály vo vašom tele. Konzumácia zdravého čaju z čakanky podporuje zdravie a zahŕňa zvýšenú detoxikáciu tela. Čakanka sa používa už niekoľko storočí ako liek, hlavne na detoxikáciu pečene. Sušené korene čakanky môžete použiť na prevenciu poškodenia pečene pri liečbe žltačky.

Znižuje cholesterol

Koreň z čakanky obsahuje inulín, ktorý spolu so svojimi tráviacimi účinkami pomáha tiež znižovať množstvo zlého cholesterolu v tele a bojovať tak proti srdcovým chorobám. Pomáha tiež znižovať krvný tlak a preto sa odporúča piť tento čaj pravidelne. Takáto prevencia nie je nikdy zlá!

Podporuje chudnutie

Čakanka obsahuje najvyššiu koncentráciu inulínu v celom rastlinnom kráľovstve a preto pôsobí ako faktor potláčajúci chuť do jedla. Horúci nápoj s chuťou kávy vám privedie pocit plnosti, bez zvýšenia hladiny cukru v krvi alebo zvyšovania kalórií. Tieto vlastnosti liečivej bylinky ju zaradzujú medzi ovplyvňujúce zložky pri chudnutí a detoxe.

Inšpirujte sa: Čo sa stane s vaším telom, ak budete pravidelne piť chlorellu? Morské riasy a ich vplyv na ľudský organizmus

Úzkosť a stres

Môžete ju použiť aj ako prirodzené sedatívum, keďže znižuje úzkosť a uvoľniť myseľ. Čakankový extrakt pôsobí ako protizápalový prostriedok pre nervový systém a môže byť tiež použitý ako pomoc pri spánku. Ak trpíte pocitom nespavosti či zvýšeným stresom, siahnite po tomto malom zázraku, je oveľa lepšou prírodnou alternatívou namiesto tabletiek na spanie!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe