VIDEO: Viete, aké dôsledky môže mať cukor na vaše dieťa? Výživová poradkyňa vám prezradí viac!

V rozhovore s výživovou poradkyňou Petrou Kopeckou sme sa dozvedeli pravdu o tom, čo spôsobuje konzumácia cukru u najmenších. Pozrite si video, v ktorom vám prezradí viac o nevýhodách a následkoch tohto sladidla.

Zdroj: Profimedia

V spolupráci s portálom Ceztrenera.sk sme sa tentokrát dozvedeli pravdu o tom, čo spôsobuje nadmerná konzumácia cukru u detí a tiež to, či je naozaj taký návykový a škodlivý pre ľudský organizmus. V týchto dieloch vám budeme spoločne s fit firmou Ceztrenera.sk prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti životného štýlu. Máte sa načo tešiť!

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: Časté chyby, ktoré rodičia robia pri príprave desiatej pre deti: Odborníčka prezradila zdravšiu alternatívu

Odborníčka na zdravú výživu Petra Kopecká nám stručne odpovedala na najzákladnejšie otázky v súvislosti so stravovacími návykmi detí a ich závislosti od cukru. V rozhovore sa dozviete tiež o zdravých sladidlách, ktoré môžu slúžiť ako skvelá obmena spomínaného cukru. 

FEMINITY TV: Výživová poradkyňa Petra Kopecká z Ceztrenera.sk vám v rozhovore prezradí viac

Sladkosť ako odmena

Zaujímalo nás, ako sú na tom dnešnej dobe deti a či môžeme v súvislosti s nimi hovoriť dokonca o závislosti od cukru. „Problém je v tom, že veľa rodičov a najmä starých rodičov vníma sladké ako štýl odmeňovania tých detí, takže deti si nato zvykli a sú naozaj už pomaly závislé a nie je to dobré,“ začala rozhovor Petra.

Nebezpečný pre zdravie?

Výživová poradkyňa nám taktiež vyvrátila mýty o cukru ako nebezpečnej látke. „Návykový určite je, ale toto prehnané tvrdenie, že je veľmi nebezpečný nie je pravdivé. Domáci džem od babičky ani kúsok čokolády určite nezabije, ale pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii to určité nevýhody a následky má,“ dodala.

Nadváha u detí ako stúpajúci trend

V rozhovore sme sa dozvedeli tiež, aké dôsledky má zvýšená konzumácia cukru o detí a či trpia nadváhou viac ak v minulosti. „Trpia vyššou nadváhou a je to dokonca stúpajúci trend, ktorý za posledné roky stúpol asi o 30%. Spôsobené je to najmä dvoma vecami. Po prvé, deti sa nehýbu a druhá vec sú stravovacie návyky. Dnes máme všade cukor a dokonca aj slanina obsahuje cukor, takže je naozaj všade. Tá kvalita tých tukov je tiež veľmi zlá,“ prezradila úprimne.

Zdravá obmena cukru 

Petry sme sa opýtali na zdravšiu obmenu cukru, ktorú môžeme pokojne pridávať do jedál ako sladidlo a zároveň nemať výčitky svedomia. „Dnes sú na trhu už 2 také zdravé sladidlá, o ktorých sa vie celkom málo a menej sa používajú. Kupujeme si napríklad aj čokoládu s brezovým cukrom alebo Erythritolom. S cukrom nemajú nič spoločné, nezdvíhajú inzulín, nekazia zúbky deťom a nerobia v podstate nič zlé s tým telom,“ odpovedala s úsmevom.

Foto:
Profimedia, Vlado Anjel, Video: Vlado Anjel
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba