Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Časté chyby, ktoré rodičia robia pri príprave desiatej pre deti: Odborníčka prezradila zdravšiu alternatívu

Zdravie

V nasledujúcom rozhovore si priblížime najčastejšie chyby pri príprave desiaty pre školákov a zároveň vysvetlíme, čo by mala obsahovať jej zdravá obmena.

Začiatok školského roka sa spája s mnohými povinnosťami, ktoré patria ku každodenným aktivitám. Jednou z dôležitých súčastí školského roka je aj príprava desiaty pre vašich najmenších. Čo by mala obsahovať správne vyvážená desiata a čomu by ste sa zaručene mali vyhnúť vám prezradí výživová poradkyňa Petra Kopecká z Ceztrenera.sk. Feminity vám v spolupráci s týmto portálom bude prinášať pravidelné rozhovory s odborníkmi na zdravú výživu, šport či iné oblasti životného štýlu. Máte sa načo tešiť!

Prečítajte si aj: Saunovanie detí: Takto posilníte imunitu najmenších pred začiatkom jesene

V spolupráci s fit firmou Ceztrenera sme sa spojili s Petrou Kopeckou, ktorá je odborníčkou na zdravú výživu. Zaujímalo nás všetko ohľadom zdravej desiaty pre školákov a či sú rodičia dostatočne oboznámení s jej zdravými aspektmi. Nechajte sa inšpirovať!

Feminity TV: V rozhovore s Petrou Kopeckou sa dozviete, aké zdravé obmeny môžete pripraviť na desiatu svojmu školákovi

Vplyv reklamy

„Veľa rodičov má medzery, keďže nie sú vyštudovaní výživoví poradcovia. Veľký vplyv má na to televízia, reklama a rodič vidí na obale zdravé, celozrnné, plné vitamínov a ihneď to kúpi. Ďalej si už napríklad nečíta to zloženie, takže ide kúpiť dieťaťu nejaké raňajkové cereálie a pritom to zloženie je veľakrát cukor, nezdravé tuky a pod. Často kúpi rodič to, čo vníma alebo si myslí, že je zdravé, ale ďalej to už nerieši,“ hovorí Petra Kopecká.

Nedostatok času na prípravu desiaty

„Najväčšou chybou je to, že rodič im veľakrát desiatu pripraví štýlom "nemám čas". Takže je to biely rohlík s nutelou alebo im dá peniažky a to dieťa si kúpi bagetu alebo sladkosť v školskom bufete,“ prezradila výživová poradkyňa.