Slovenka Janka Kurilak stíha popri deťoch podnikať: Dnes idú jej kúsky nadračku a tomuto vďačí za svoj úspech!

Talentovaná, inšpiratívna a energická dizajnérka Janka Kurilak nás zaujala nielen svojou módnou značkou s názvom KURA collection, ale aj životným postojom, ktoré sa na vás nalepia v tom najlepšom slova zmysle. Predstavujeme vám sympatickú návrhárku, ktorá popri dvoch deťoch stíha navrhovať jedinečné kúsky pre svoju módnu značku.

Zoznámte sa s módnou návrhárkou, ktorá vás inšpiruje v mnohých smeroch

Zoznámte sa s módnou návrhárkou, ktorá vás inšpiruje v mnohých smeroch

Zdroj: instagram.com/jankakurilak

Zoznámte sa so sympatickou brunetkou Jankou Kurilak, ktorá vás zaujme svojím nezameniteľným štýlom. Krásna mamička dvoch detí s výzorom dievčatka a nekonečným životným elánom nás nakazila svojou pozitívnou energiou a inšpirovala v mnohých smeroch. Táto ambiciózna dizajnérka je stelesnením krásy, talentu a poriadnej dávky energie. Presvedčte sa o tom v úprimnom rozhovore pre Feminity.

Mohlo by vás zaujímať: Najkrajšie šperky od slovenských dizajnérok: Tieto ozdoby si skrátka zamilujete!

Ako vznikla myšlienka, že sa pustíš do tvorby vlastnej značky?

Ani sama neviem, bol to môj prvý rok, keď som po kočíkovaní a prebaľovaní mojich dvoch deti konečne začala pracovať. Prvý rok som začala s interiérovým dizajnom a aj keď sa mi už ponuky fakt hrnuli, skúsila som vytvoriť vlastnú kolekciu oblečenia a odvtedy sa venujem už len móde. To ma baví ešte viac. Prvá kolekcia vznikla a bola aj predávaná do týždňa od prvotného nápadu. Som proste asi žena činu a naozaj môžem povedať, že som sa pustila do niečoho, o čom som v tej dobe nemala ani šajnu. Krajčírstvo je náročné odvetvie, ale nejako ma to posunulo v rámci jedného roka ku piatim zamestnancom a vlastnému výrobnému ateliéru.

Čomu vďačíš za úspech KURA collection?

Určite instagramu, tam už ako osobu ma sledovalo celkom slušné číslo ľudí a som si istá, že bez takejto mojej skupiny followerov by som veľmi ťažko prerazila.

Ako stíhaš pracovať na nových kolekciách a popri tom sa starať o dve deti?

Ja som veľmi rada, že som v tejto sfére začala podnikať, až keď sú deti v škôlke, škole, pretože toto celé je pre mňa ako droga. Veľmi ma baví vymýšľať nové veci. Keď pridávam jednu kolekciu, už mám plnú hlavu toho, čo budeme šiť ďalej. Vôbec si neviem predstaviť toto celé prerušiť a ísť na materskú. Síce je to náročné hlavne na čas, ale veľmi mi pomáha manžel a deti vedia, že mamka pracuje na šatách, ktoré potom predáva atď. Dokonca moja Zoja už začala vyrábať náhrdelníky z koráliek, že tie bude predávať ona. Jednoducho v tom žijú so mnou.

Pretavuješ tvoju pozitívnu energiu do vlastnej tvorby?

Ja si hlavne viem urobiť srandu aj zo seba a neberiem sa vôbec vážne. Asi málokto by dal svojej značke meno KURA, ale ja som si povedala, že veď prečo nie. Som veľmi šťastná, že je veľa žien, ktorým sa moje veci páčia a aj modely, ktoré robím sú veľakrát bláznivé a vtipné. Určite nie sú uhladené a nudné, asi presne ako ja.

Pre koho je tvoja móda určená? 

Sú to veci, ktoré v prvom rade chcem nosiť ja. Snažím sa vytvárať veci, ktoré mne osobne na trhu chýbajú. Vždy sa mi páčilo vytvárať svoj štýl taký neokukaný a osobitý a také chcem robiť aj moje oblečenie. Nie je to podľa mňa o veku, ale o životnej filozofii. Ja mám napríklad za chvíľu 34, ale nikdy v živote ma asi neuvidíte v kostýme, alebo v klasických lodičkách a malých čiernych koktejlkách. Na to asi nikdy nebudem dosť stará.

Nosia tvoje kúsky aj známe osobnosti?

Áno, nosia a to ma extrémne teší, lebo sú to v prvom rade ženy, ktoré majú na výber a sú naozaj veľmi štýlové. Je to napríklad Saška Orviská, Lenka Šoóšová, Zuzana Belohorcová, Eva Rezešová, Natália Selveková, Sandra Novotná a nejaké tie šaty ma aj Dara.

Inšpirujte sa: Dizajnérka Lucia Šimončičová vyrába unikátne brošňe, ktoré sú skutočným klenotom: Jej tvorbu milujú aj v zahraničí

Kam siahajú tvoje plány a ciele so značkou KURA collection?

Ani neviem, žijem v takom rýchlom kolotoči, že plány ani nestíham riešiť, ale určite je to nejaká predvianočná kolekcia a raz by som možno chcela šiť aj pár kúskov plesových šiat, ale do toho musím ešte dorásť.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa úspechov.

Foto:
instagram.com/jankakurilak
Zdroj:
MB

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba