Presunúť na hlavný obsah

Kariéra počas materskej? Tieto Slovenky sú dôkazom toho, že všetko sa dá, keď sa chce

Feminity

Rozhodli sa nestráviť materskú dovolenku len na pieskovisku a pustili sa do plnenia svojich snov. A vyšlo to priam dokonale. Tieto mamy sú príkladom toho, že práca a materské povinnosti sa dajú skĺbiť. Len treba chcieť.

Mile - Milé malé handry

Je mnoho žien, ktoré počas materskej uvažujú o podnikaní a ešte viac takých, ktoré láka pracovať nejakým spôsobom pre deti, či s detským sortimentom. Ak máte bábätko, je to prirodzene váš okruh tém, o ktoré sa zaujímate. Máloktorým mamičkám sa však podarí doviezť nápad k realizácii. A máloktorej sa asi podarí vložiť do svojej práce skutočne také veľké srdce, že vás podnikateľský zámer bude napĺňať aj časom, keď dieťa odrastie. No Miriam a Lenke sa to podarilo. Na začiatku tohto príbehu je materská dovolenka. Maminy ju však nechceli tráviť len na detskom ihrisku. Túžba niečo robiť a podnikať bola v oboch mladých ženách akosi prirodzene, už keď kočíkovali. Skeptici by povedali, že začať biznis vo dvojici je riziko. Ale tieto dve kočky sú z jedného cesta a vedeli, že sa navzájom potiahnu. Obe sú vizuálne založené a milujú pekné veci. A to bolo to, čo zafungovalo. No a to ani nevedeli, že ten nápad májú rovno pod nosom – trakové pančušky, ktoré nosili vtedy ich asi roční chalani.

Lenke napadlo ukázať trakové pančušky v inom svetle aj ostatným mamám. O to čarovnejšie bolo, že to súviselo s ich deťmi, ktoré boli sú a budú toho všetkého súčasťou. Ako pomocníci, modelovia, radcovia.

A aj keď to dnes vyzerá, že značka je úspešná, mladé mamičky si prešli poriadne tŕnistú cestu. No napriek tomu sa to oplatilo risknúť. Dnes sú ich pančušky, ku ktorým medzičasom pribudli bodynka, tričká a doplnky absolútnym hitom. Moderné mamy jednoducho Mile milujú

Moe - Absolútne dokonalé podkolienky

Janka a Evka naozaj stavili všetko na jednu kartu. Obe pracovali vo veľkých spoločnostiach a keď sa im narodili dcérky vedeli, že potrebujú nejakú zmenu. Ich túžba bola rovnaká - tvoriť. Pýtate sa ako sa dostali k podkolienkám, ktorými to celé začalo? Celkom jednoducho. Doviedli ich k tomu práve ich malé princezné.

Veci, ktoré občas rieši asi každá jedna mamina. Chceli len nájsť ponožky, ktoré by nehýrili farbami a nemuseli by ich stále ”vyťahovať”, keď nosili dievčatká na rukách alebo v nosiči. A keďže také nikde nenašli, rozhodli sa ich vyrábať. Nabrali odvahu a rozhodli sa ísť do toho. No a vyplatilo sa. Musíme priznať, že ich podkolienky zbožňujeme aj my.

Najmilšie handmade hračky - From drawing to toy

Miška Gromová je prototypom ”superženy”. Inak si teda ani náhodou nevieme vysvetliť, ako je možné, že popri štyroch deťoch stíha ešte aj vlastný biznis. Táto žena vyrába háčkované hračky podľa kresieb detičiek.

Pamätáte si na obdobie, keď ste boli dieťaťom? Azda každý z nás mal svojho vymysleného kamaráta, vílu alebo škriatka, s ktorým sa rád porozprával. Svoje predstavy sme následne zvečnili v kresbách. A presne takýmto farebným pokladom dáva Miška reálne kontúry. Stačí jej vidieť obrázok vášho zlatíčka a ona mu jeho kamaráta uháčkuje na mieru. Aj vy ste zvedavé, ako sa to popri štyroch deťoch dá? Vraj vám stačí len odhodlanie, láska a vášeň. To ostatné už príde samo.

Čo dodať, tieto ženy sú jasným dôkazom toho, že kombinácia mamy na materskej a vlastného biznisu môže fungovať. 

 

- Najčítanejšie -