Presunúť na hlavný obsah

Mamy dvoch malých dievčatiek skočili do neznáma a vyplatilo sa: Ich farebné podkolienky sa stali absolútnym hitom

Kariéra

Týmto ženám nechýbalo odhodlanie a odvaha. Hoci obe pracovali v ekonomickej sfére, počas materskej sa rozhodli pre zásadnú zmenu. Rozbehnúť vlastnú značku. Dokonalou inšpiráciou sa im stali dcérky. Na ich farebné podkolienky dnes nedajú mamičky dopustiť!

Ak niečo robíte s vášňou a láskou jednoducho to musí vyjsť. A týmto dvom mamám sa to skutočne vyplatilo. Hoci na začiatku mali aj ony samé pochybnosti, dnes vedia, že by do toho išli znova. 

Začalo to celkom nečakane

Janka a Evka naozaj stavili všetko na jednu kartu. Obe pracovali v korporáciách a keď sa im narodili detičky vedeli, že potrebujú nejakú zmenu. Túžili tvoriť. Pýtate sa ako sa dostali k podkolienkám, ktorými to celé začalo? Celkom jednoducho. Doviedli ich k tomu mamičkovské starosti. Veci, ktoré občas rieši azda každá mama. Zháňali pre dievčatká ponožky, ktoré by nehýrili farbami a nemuseli by ich stále ”vyťahovať”, keď ich nosili na rukách alebo v nosiči.  A keďže také nikde nenašli, rozhodli sa ich vyrábať. Nabrali odvahu a rozhodli sa ísť do toho. 

Obe milujú minimalizmus

V dizajne mali absolútne jasno od začiatku. Janka aj Evka milujú minimalistický, škandinávsky štýl a presne ten premietli aj do prvých podkolienok. ”MØE sú originálne veci pre deti vyrábané na Slovensku a v Čechách, charakteristické neutrálnymi farbami a prírodnými materiálmi. Pri ich navrhovaní dbáme na prirodzenosť, praktickosť a najmä kvalitné spracovanie.” A o tom, že ide naozaj o kvalitné kúsky nemožno pochybovať. Všetko totiž ”testovali” na vlastných deťoch.

Tvoria perfektný tím

Janka a Evka tvoria zohraný tandem. Vedia, že sa môžu jedna na druhú spoľahnúť. Vďaka rovnakému vkusu, názoru na smerovanie firmy a otvorenej komunikácii sa vedia takmer jednoznačne zhodnúť. Janka je väčší detailista, má cit na farby a Evka rieši skôr marketingové záležitosti. Sú si vedomé, že sa potrebujú navzájom a možno práve preto im to spolu tak ladí.

Proces tvorby ich napĺňa

Dnes už vyrábajú okrem podkolienok, ponožiek aj detské legíny a topánočky šité z certifikovanej, prírodne farbenej kože. Túto zimnú kolekciu obohatia aj o krásne kabelky v spolupráci s českou značkou Lumpka, linoryty v spolupráci s českou značkou MMM. ”Proces tvorby nás napĺňa od začiatku do konca. Od prvej kresby na papier, cez výber a ovoniavanie kože, voľbu a ladenie farieb, testovanie prototypov až po nervozitu pri uvedení nových produktov a odoslanie balíčka zákazníkovi.” 

Uznávajú však, že je náročné nájsť balance medzi rodinou, prácou, materstvom a zároveň nestratiť samú seba. Azda najnáročnejšie je to, ak majú obe naraz choré dcérky. Ale ak človek chce, všetko sa dá. A tieto ženy sú dôkazom toho, že aj kombinácia mamy na materskej a vlastného biznisu môže fungovať. ”MØE je naším zrkadlom, odráža naše predstavy, pocity a chuť priniesť vždy niečo nové, čo na slovenskom trhu chýba.” A my myslíme, že sa to týmto ženám podarilo dokonale.

- Najčítanejšie -