Presunúť na hlavný obsah

Dizajnérka Lucia Šimončičová vyrába unikátne brošňe, ktoré sú skutočným klenotom: Jej tvorbu milujú aj v zahraničí

Feminity

Táto žena má zmysel pre tradíciu spojený s citom pre súčasnú eleganciu. Chce ukázať módnemu svetu, ako znovu nosiť brošňu s gráciou. A darí sa jej to výborne. Jej brošňe zožali veľký úspech aj v Európe!

Luciina láska k umeniu sa začala rozvíjať už od malička. Vyrastala v tvorivom rodinnom prostredí a tak jej cesta k estétstvu bola absolútne prirodzená. ”Študovala som textil na súkromnej umeleckej škole v Bratislave a pokračovala som štúdiom módy a šperku na prestížnej Raffles College of Design and Commerce v Sydney. Práve tam som podľahla kúzlu tvorby šperkov. Fascinovala ma ich subtílna dokonalosť a to sa nezmenilo."

Chce ženám ukázať, ako znovu nosiť brošne s gráciou

Práve zmysel pre tradíciu spojený s citom pre súčasnú eleganciu, ovplyvnili Luciin vlastný štýl. Krásne farebné kúsky krištáľov vytvárajú kompozície, na ktoré sa nedokážete prestať pozerať. A akémukoľvek outfitu, dokážu dodať punc jedinečnosti a luxusu. Pýtate sa prečo práve brošňe? Začalo to naozaj celkom nečakane. Po tom, čo jej ťažký šperk roztrhal obľúbenú hodvábnu blúzku, v tom mala jasno. Rozhodla sa, že vymyslí brošňu, ktorú bude ľahké pripnúť aj na tú najjemnejšiu látku. A Lucia to skutočne dokázala. Jej brošne su naozaj veľmi ľahučké. ”Vážia tak málo, že ich môžete pokojne nosiť aj na hodvábe. Jednoducho sa snažím zmeniť koncept nosenia brošní."

Každý jeden kúsok je originál

Ručne vyrábané brošne tejto dizajnérky sú vznácne originály a každá jedna je nadčasový skvost. ”Vždy spravím z jedného designu iba jediný kúsok. Ak je o dotyčný šperk viac záujemcov, viem vyrobiť podobný. Aj keď urobiť zmeny v hotovom dizajne nie je až také jednoduché ako by sa mohlo zdať”. Inšpiráciu vraj nachádza úplne vo všetkom, čo v nej zanechá nejakú emóciu. ”Príroda, umenie, rodina, deti, šport. A tiež ma od detstva baví vidieť svet farebne. Taký predsa je.”

Úspech na seba nenechal dlho čakať

Mladá dizajnérka žne jeden úspech za druhým. Svoju prácu prezentovala aj na Fashion WEEK-u vo Viedni, či na výstave v Paríži. No a v metropole Francúzska boli nimi ženy naozaj fascinované. Lucia však za svoj najväčší pracovný triumf považuje spoluprácu so Slovenským národným divadlom. ”Balet SND uviedol jeden z najkrajších baletov klasickej romantickej literatúry - Giselle. V spolupráci s talianskym kostýmovým dizajnérom Lucom Dall´ Alpi som vytvorila kolekciu šperkov pre túto inscenáciu. Kolekcia Giselle je nežná a romantická, no zároveň rafinovane ženská.”

Pri otázke, či je ešte niečo, čo by chcela dosiahnuť sa len tajomne pousmeje a skromne dodá: ”Samozrejme. Je toho viac, ale ak dovolíte to si nechám pre seba, aby sa to splnilo.”

- Najčítanejšie -