Štýlová mamička Martina Krnáč Valková prezradila, ako sa po pôrode dostala do formy: Takto si užíva svoju dcérku

Krásna topmodelka Martina Krnáč Valková je už dva roky mamou na plný úväzok. Vyspovedali sme ju, ako sa jej zmenil život po narodení malej rozkošnej Juliany.

Topmodelka Martina Valková je šťastnou mamičkou

Topmodelka Martina Valková je šťastnou mamičkou

Zdroj: facebook.com/martina.valkova

Prečítajte si: Sexi mamina Magdaléna Šebestová: Vyzerá absolútne božsky a toto je tajomstvo jej krásy

Ako sa zmenil tvoj život s príchodom dcérky na svet?

S jej narodením sa zmenilo veľa. Usadila som sa na Slovensku a mám tu zázemie. Môj život sa točí najmä okolo dcérky. Ani neviem, ako rýchlo vyrástla, už má 2 roky. Mám pocit, že život s deťmi beží veľmi rýchlo. Už nie je malé bábätko, ale dievčatko, ktoré presne vie, čo chce. 

Bol pre teba samotný pôrod emotívnym zážitkom? 

Tehotenstvo som mala rizikové od začiatku. Mala som zdravotné komplikácie spojené s myómami na maternici, kvôli ktorým som v minulosti musela podstúpiť dve operácie. Počas tehotenstva som bola vyše dvoch mesiacov hospitalizovaná. Nebolo to ľahké obdobie. Nakoniec všetko dobre dopadlo a ja som veľmi vďačná za dcéru.

Ako sa ti podarilo po pôrode dostať opäť do super formy?

Počas tehotenstva som pribrala najmä „vďaka“ hormónom, ktoré mi museli pichať každé 2 týždne, neuveriteľných 28 kíl. Takže z mojich 52 kg bolo v deň pôrodu 80 kg! Tri mesiace po pôrode som začala opatrne cvičiť a postupne pridávať aj beh. Behávala som v lese a vďaka kočíku Bugaboo Runner som mohla behať aj dcérkou. Takže ja som si zašportovala a Juliana bola na čerstvom vzduchu. Váha však nešla dole tak rýchlo ako kedysi, musela som upraviť svoj jedálniček. Avšak chudla som pomaly, postupne. Nepáči sa mi trend, ktorý je teraz v kurze, kedy sa očakáva, že žena porodí a skoro okamžite má super postavu ako pred pôrodom, ak nie lepšiu. 

Ako si si zvykla na úlohu mamy? Predsa len život topmodelky je určite odlišný.

Na materstvo som sa tešila. Mám 3 krstniatka, takže starostlivosť o dieťa mi nebola cudzia. Samozrejme život sa mi zmenil od základu ako väčšine novopečených mamičiek. Dcéra a rodinný život majú prioritu, preto si vyberám časovo nenáročné fotenia. Snažím sa tráviť maximum času s Julianou. Ten čas je vzácny a už sa nikdy nevráti. 

Všetci vieme, že vychovať z dieťatka dobrého človeka, nie je najľahšie. Riadiš sa nejakými radami alebo ideš skôr svojou cestou?

Riadim sa svojou intuíciou, ale rada si nechám poradiť od skúsenejších. Absolvovala som kurz hypnopôrodu, vnímavého rodičovstva a odniesla som si odtiaľ veľa užitočných rád. Prečítala som aj rôzne knižky o výchove, najmä od uznávanej psychologičky Jiřiny Prekopovej. Filozofia Montessori je  mi blízka. Snažím sa vychovávať dcéru tak, aby cítila lásku a podporu od najbližších, aby nebola rozmaznaná, vedela sa rozhodovať a niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Mne sa veľmi páči motto „Ži pekne a dieťa sa pridá."

Aká je Juliana?

Je veľmi vnímavá a empatická. Na svoj vek neuveriteľne starostlivá. Keď nejaké dieťa na ihrisku plače, ihneď ho ide ratovať, obvzlášť mladšie deti od nej. Obľubuje zvieratká, nielen nášho psíka, ktorého máme doma, ale aj zvieratká v ZOO. Rada mi pomáha. Keď varím vytiahne si varechu, hrniec a už varí. V podstate sa snaží pomáhať pri rôznych domácich prácach. Napríklad pri vešaní bielizne mi podáva štipce a to je dokonca skvelá Montessori aktivita pre dieťa. Popri podávaní, triedi štipce podľa farieb. Mám veľmi rada víkendy, kedy si spolu rodinne robíme “veľké” raňajky. Tiež, keď sa spolu ráno zobúdzame, keď si prelezie ku mne do postele a môžeme sa spolu v perinách ešte ”mojkať” a vymýšľať plány na deň.

Vieme, že si sa dala aj na dráhu podnikateľky…

Otvoriť si obchod s kamarátkou sa rodil postupne. Obe máme malé deti takže to bolo niekedy naozaj náročné, skĺbiť prácu a materstvo, ale všetko sa dá pri dobrej organizácii. 

Čo všetko objavíme v detskom kráľovstve?

V podstate celú výbavu pre dieťa okrem oblečenia. Nájdete u nás designový nábytok, ktorý rastie s dieťatkom, kočíky, autosedačky, nosiče, veľa veľa doplnkov a hračiek. Zámer bol urobiť príjemný showroom, v ktorom by sa budúci rodičia a návštevníci necítili ako v obchode. U nás si môžu dať kávu a v pokoji si pozrieť a vyskúšať, čo ich zaujíma. Napríklad detské izby máme vystavené kompletne, aj s doplnkami. Človek si vie ľahšie predstaviť, ako by to mohlo vyzerať u neho doma. Každá zo značiek, ktorú predávame u nás v obchode, prešla naším „testom kvality”. Stále hľadáme nové značky, ktoré by sme mohli predstaviť slovenskému zákazníkovi. Pri cestovaní často navštívim aj obchody s detským sortimentom a keď ma niečo zaujme, tak sa to snažím priniesť na Slovensko. 

Máš ešte nesplnený sen?

Neprezradím :)

Foto:
facebook.com/martina.valkova
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba