Presunúť na hlavný obsah

Nevera je niekedy vo vzťahu nevyhnutná: V týchto prípadoch ho dokonca podľa psychologičky môže posilniť

Partnerské vzťahy

Vzťahy sú komplikovaná záležitosť. Ak sa k nim však pridá niečo také vážne ako nevera, výsledok býva často otázny.

Keď už vyhasína iskra

Občas sa v dlhoročnom vzťahu jednoducho stane, že to miestami začne škrípať. A to nielen v každodenných záležitostiach, ale aj v posteli. Je totiž veľmi komplikované udržať vzťah rovnako vzrušujúci ako bol v začiatkoch, aj po určitej dobe. Práve vtedy sa pokojne môže stať, že sa objaví niekto nový, vzrušujúci, nepoznaný, kto v nás už dávno zahasený oheň skrývajúci sa pod nánosom rutiny, každodenných starostí a občasných hádok, opätovne zapáli.

Nenechajte si ujsť: Týmto si dokážete zachrániť vzťah: Aj neverníkovi môžete opäť začať veriť, no musí vám sľúbiť toto

Možno ani nemusí dôjsť k samotnej nevere, ale už len fakt, že vás partner možno opustí kvôli niekomu inému, vám dáva chuť vyskúšať niečo nové, nabrať druhý dych a pokúsiť sa všetko, čo ste spoločne budovali, zachrániť.

Keď sú všetci tak veľmi zaneprázdnení

Občas sa stáva, že si kvôli obrovskému tlaku v práci či kvôli uháňaniu sa za nedosiahnutými cieľmi tak celkom neuvedomujeme, ako veľmi tým trpí náš partner. Ostávať doma po večeroch, odstrčený a nechcený, nie je práve ideálna predstava a mnohí z nás sa s ňou nestotožňujú. Ak sa však práve v tejto chvíli objaví niekto tretí, kto nám pripomenie, akí sme dôležití a ako by mal fungujúci vzťah vyzerať, občas sa jednoducho necháme zlákať.

Prečítajte si aj: Môj muž ma podvádzal na internete: Tento typ dievčat mužov priťahuje a nemá absolútne žiadne zábrany

Nejde tu ani tak o neexistujúcu monogamiu či pomstu, človek len jednoducho postaví svoje potreby pred potreby svojho partnera a podľahne záujmu, ktorý v ňom tretia osoba vyvoláva, a ktorý už veľmi dlho nepociťoval. V tomto prípade je však nevera akoby zobudením. Ak je pre nás práca prednejšia ako partner, nemôžeme očakávať, že budeme v jeho rebríčku na prvom mieste do konca života a svoje konanie by sme mali čo najskôr prehodnotiť.

Keď treba priniesť vietor do plachiet

Aj keď sa to možno nezdá, nevera môže často znamenať nový začiatok. Veľa vecí vo vzťahu po rokoch nefunguje, problémy sa kopia a neriešia, jeden krásny víkend akoby mal zahladiť všetky ostatné problémy. Mnohokrát sú však podobné úvahy len krátkodobými riešeniami a problémy vo vzťahu pretrvávajú. Aj vtedy sa do všetkého môže votrieť niekto tretí a nevera je na svete.

Mohlo by vás zaujímať: Svojmu manželovi som dlhé roky trpela opakované nevery: Túto poslednú som však „stráviť“ nedokázala

Práve v tomto prípade by sme ju však nemali brať ako niečo, čo celý vzťah zavedie do záhuby, práve naopak. Vytriezvenie z nevery tvorí skvelý základ na opätovný začiatok. Nabratie nových síl, vzhliadnutie vzťahu z úplne inej perspektívy a hlavne, snaha niečo zmeniť, aby sa podobné veci už nikdy neopakovali.

Možno si treba uvedomiť, že aj nepríjemné veci majú v živote obrovské opodstatnenie a ich hlavnou úlohou je odovzdať nám užitočnú lekciu, ktorá nám v myšlienkach bude rezonovať ešte veľmi dlho.

Myslíte si, že nevera môže vzťah skutočne posilniť?

spolu hlasovalo 757 ľudí

Áno
215
Nie
542

 

- Najčítanejšie -