Presunúť na hlavný obsah

Len dva mesiace po rozchode s expriateľom som sa vydala: Dnes už viem, prečo to tak bolo

Feminity

Viete ako sa to hovorí: “Vzťahy sú ako sklo. Niekedy je lepšie nechať ho rozbité bez toho, aby ste sa ranili pri jeho lepení.” A presne o tom by veru vedela rozprávať Miriam. Po desaťročnom vzťahu sa rozišla zo dňa na deň s priateľom a dva mesiace na to sa vydala. Prečo občas robíme takéto unáhlené rozhodnutia?

Neprehliadnite: Najromantickejšie tipy na svadbu: Vedeli ste, že takéto krásne miesta máme na Slovensku?

Myslíte si, že môže takýto vzťah vydržať? Má podľa vás perspektívu? Predsa len, samotní psychológovia tvrdia, že moment zamilovanosti trvá presne rok a potom sa pomaly dostávame do reality, ktorú aj začíname vnímať. 

Vzťahy sú občas komplikované

Miriam si je istá, že to však funguje aj inak. ”Desať rokov som žila s mužom, ktorý si ma ani len náznakom nechcel vziať. Jasné, že sme sa o svadbe a deťoch bavili. Ale vždy len v hypotetickej rovine. Keď som začala s tým, že mi už pomaličky začínajú tikať biologické hodiny, predsa len mám po 30-tke Emil sa len usmial. Odbil ma tým, že na všetko máme čas. No po desiatich rokoch som si povedala, že ten čas už mať vlastne nechcem.” Miriam túžila po bielych šatách, romantickom “áno”, bábätku a povedala si, že stačilo. “Nemali sme žiadnu krízu, nebola za tým nevera. Jednochucho som sa jedno ráno zobudila s tým, že takto nechcem žiť ďalších "xy" rokov. Áno, náš život bol na prvý pohľad ideálny. Nemali sme takmer žiadne starosti, boli sme pánmi svojho času, veľa sme cestovali. No ja som snívala o skutočnom živote. Takom, kedy vás čakajú neprespané noci, no ráno sa na vás z postieľky usmieva malý uzlíček šťastia.” Emil neveril tomu, že to Miriam myslí vážne. Bol presvedčený, že sa k nemu po týždni vráti. No ona sa nevrátila ani po dvoch, ani po mesiaci a o osem týždňov sa vydala. S tým veru Emil nepočítal. Vlastne s tým nepočítal nikto.

Láska si nevyberá

Nie, Miriam skutočne nemala žiadnu “bokovku”. S Palim sa zoznámila vo fitku. Začalo to celé veľmi nevinne. Občas išli po cvičení na kávu, sem tam cez týždeň do kina, čisto len ako kamaráti. No po mesiaci obaja pochopili, že je za tým viac. “Cítila som sa pri ňom, ako keby som ho poznala roky. Mali sme rovnaký pohľad na život, túžili sme po tom istom. Keď ma po šiestom rande požiadal o ruku, neváhala som ani sekundu. Vedela som, že je to ten pravý. Áno, niekomu sa to môže zdať unáhlené. Vypočuli sme si veľa o tom, že nám to nevydrží, že to je len prvotná zamilovanosť a tá pominie.” Hoci mali Miriam s Palim svadbu dva mesiace po tom, čo sa zoznámili, dnes sú manželmi už piaty rok. “Vždy keď sa pozriem na moje dve deti, ako sa hrajú na ihrisku, viem že som nikdy nemohla urobiť lepšie rozhodnutie. Dlhoročný vzťah vám nezaručí šťastný život, ani nie je predurčený na to, aby  fungoval lepšie ako ten, v ktorom ste len pár týždňov. Láska nepozná pojem čas. Vždy je to len o pocite. A ja už dnes viem, že svoje srdce treba počúvať…” 

Prečítajte si: Stále k sebe priťahujem nevyzretých mužov: Zistila som, že chyba je vo mne a rovnakú vec robia aj iné ženy