Stále k sebe priťahujem nevyzretých mužov: Zistila som, že chyba je vo mne a rovnakú vec robia aj iné ženy

Často nevieme prísť na kĺb tomu, prečo sa na nás neustále lepia tie isté typy mužov. Saša (32) nie je sama, ktorá si kládla podobnú otázku...

Nevyzretí muži sú fenoménom tejto doby

Nevyzretí muži sú fenoménom tejto doby

Zdroj: Profimedia

Jedna výhovorka za druhou

Saša mala vždy vo všetkom poriadok. Aspoň v prípade, ak sa pod pojmom „všetko“ myslí kariéra, budúcnosť a bankové konto. Tak celkom to však neplatilo v prípade jej súkromného života. „Vždy som si myslela, že mám celý svoj život pod kontrolou a nikdy tomu nebude inak. Problém však bol, že som popri práci a projektoch, ktorým som sa ako novinárka na voľnej nohe venovala, nejak pozabudla na svoje súkromie.“ začína rozprávanie Saša.

Inšpirujte sa: Začala som si s rozvedeným mužom: Na jednu situáciu som však pripravená nebola

"Počas celého štúdia na vysokej škole som chodila s Jakubom. Bol milý, priamy a zniesol by mi i modré z neba. Celých päť rokov sme však neustále bojovali s jedným zásadným problémom, a to bola jeho nevyspelosť. Nevedela som sa na neho spoľahnúť, nemohla som sa mu s hocičím zdôveriť  a nevedela som, v čom mu môžem veriť a hlavne, do akej miery. Vždy som si však povedala, že nechcem zničiť niečo, čo sme spoločne tak ťažko budovali a nezahodím len kvôli tomu, že mi na ňom určité veci nevyhovujú, celý náš vzťah.“ dodáva.

„Nahovárala som si, že je chyba určite vo mne. Možno mu len neviem naznačiť, čo naozaj potrebujem, čo mi chýba a čo od neho očakávam. Možno by som mu mala veci hovoriť viac zreteľne, veď predsa nie každý je schopný čítať medzi riadkami.  Alebo sa len nevyjadrujem dostatočne jasne pre nikoho a vôbec to nie je o ňom. Tento sebaklam som ukončila až vtedy, keď som si konečne uvedomila, že namiesto svojich vlastných problémov dookola riešim len tie jeho.“ pokračuje v rozprávaní Saša.

Pomyselná zmena menom Tomáš

„Nový vzťah som si začala až ako tridsaťjedenročná, a to po tom, čo som sa presťahovala do Berlína, kde som dostala lukratívnu pracovnú ponuku. Povedala som si, že tak obrovskú zmenu ako sťahovanie zvládnem teraz alebo už nikdy. A presne tam, v hale na ceste za klientom, pre ktorého som mala začať písať, som stretla Tomáša. Bol vysoký, mužný a pozrel sa na mňa takým tým odmeraným štýlom, ktorý ma na mužoch nesmierne priťahoval.“ spomína Saša.

Nenechajte si ujsť: 10 vecí, s ktorými musíte rátať, keď sa rozhodnete udržiavať vzťah kvôli dieťaťu: Toto stojí za zváženie!

„Možno aj preto som sa až tak nezamýšľala nad tým, že by som mala počkať na to, kým sa osmelí on a bez váhania som ho pozvala na drink. Neodmietol.  Ani neviem ako, no odrazu sme stáli pred mojím domom a vášnivo sa bozkávali. Ešte nikdy predtým som sa pri žiadnom mužovi podobne necítila. Nepotrebovali sme slová na to, aby sme si rozumeli, šlo to absolútne samo.“

História sa opakuje

„Zlom však nastal po tom, čo sme sa k sebe nasťahovali a Tomáš ukázal svoju pravú tvár. Všetka zamilovanosť zo mňa odrazu opadla, keď sa objavili prvé problémy, ktoré mal Tomáš riešiť ako chlap. Vybaviť hypotéku, doriešiť papierovačky a postarať sa o zopár maličkostí mu robilo taký problém, že som mu najprv musela všetko ukázať. Ťahala som ho za ručičku ako malé dieťa a všetko som po ňom musela kontrolovať. Až po niekoľkých mesiacoch som si uvedomila, že som zase v rovnakom vzťahu ako predtým.“ zdôveruje sa so svojím sklamaním Saša.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo si ženy myslia, že zmenia muža svojich snov? Vďaka tejto vlastnosti váš vzťah nebude fungovať

Nakoniec vzťah ukončila a až po roku sa dokáže na celú situáciu pozrieť s rozvahou. „Až teraz, s odstupom času skutočne vidím, kde som robila chybu. Nebola v samotných mužoch, ale vo mne. To ja som si spočiatku užívala pocit, ktorý vo mne vytváral vzťah s mužom, ktorý potrebuje moju pomoc. Byť tou, čo všetko dokáže vybaviť a dokáže sa o seba postarať ma zo začiatku neskutočne vzrušovalo a sama som vyhľadávala podobné typy. To, že som si neskôr uvedomila, že sa náš vzťah podobá skôr putu medzi matkou a synom ako vzťahu medzi dvoma rovnocennými partnermi, je už druhá vec. Po Tomášovi som konečne dospela k nejakému záveru. Zrelí muži existujú, no treba si najprv zrovnať v hlave, čo od nich vlastne chceme a nechať svoju nezávislosť na chvíľu stranou. Muži totiž vedia byť mužmi, ale musia na to mať podnet.“ nahlas sa zamýšľa teraz už vyrovnaná Saša.

Aj Vy k sebe priťahujete nevyzretých mužov?

Áno
68
Nie
41
Hlasovalo: 109

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba