Presunúť na hlavný obsah

Ak ste zvyknutí piť v práci pravidelne šálku kávy, pozor! Pre toto by ste si ju každý deň mali vziať domov

Zdravie

Ranná šálka kávy či obľúbeného čaju je niečo, bez čoho mnohí z nás nezačnú svoj pracovný deň. Keď to však nestihneme doma, potom si ju doprajeme v práci. Verte či nie, ale práve to by ste nemali robiť...

Kancelárske hrnčeky plné baktérií

Britský denník Mirror prišiel nedávno s informáciou, za ktorou stojí skúmanie istého profesora enviromentálnej mikrobiológie na univerzite v Arizone. Dotyčný profesor má zlé správy pre milovníkov pitia rannej kávy či šálky čaju v práci. Vraj až  90% hrnčekov z kancelárskej kuchyne obsahuje nebezpečné baktérie. 

Mohlo by vás zaujímať: Výsledky výskumu, ktoré vás šokujú: Biele pečivo a múka sú zdravšie ako si myslíte!

Možno si niektorí poviete, veď čo? Baktérie nás obklopujú všade. Avšak ďalšia informácia  týkajúca sa kancelárskych hrnčekov by vás mala prinútiť nebrať tieto varovania na ľahkú váhu. Ten istý profesor tvrdí aj to, že až 20% zo spomínaných 90-tich % kancelárskych hrnčekov v sebe nesie fekálnu batériu. 

Zdroj baktérií je spoločný 

Poviete si, že vy si predsa svoju šálku po sebe vždy v práci umyjete. Avšak priznajme si, koľkí z nás k tomuto umytiu vlastného hrnčeka použijeme hubku či špongiu, ktorá je spoločná pre všetkých? Práve tá je zdrojom spomínaných baktérií a nepomôže vám ani to, keď použijete na umývanie horúcu vodu, pretože až 1 z 5 baktérií, má nehorľavé mikróby. Špongie totiž nie sú pravidelne alebo správne čistené, preto sú pokryté veľkým množstvom spomínaných baktérií. 

Čítajte tiež: 7 miest, ktoré baktérie milujú: Budete prekvapení, kde všade sa nachádzajú!

Vezmite ju domov a dajte do umývačky 

Preto, ak sa chcete  vyhnúť prípadným zdravotným problémom, dbajte na to, že si každý deň po práci vezmete svoj hrnček či šálku domov, kde si ju umyjete vlastnými prostriedkami. Napríklad ju dáte do umývačky riadu, kde prebehne horúcou vodou bez použitia špongie, ktorú používa veľké množstvo cudzích ľudí.

Neprehliadnite: Baktérie číhajú všade, aj v domácnosti. Máme sa ich báť? 

- Najčítanejšie -