Presunúť na hlavný obsah

Svadobné tradície kráľovskej rodiny: Týmto si prešla Kate, teraz aj Meghan Markle a akú tradíciu porušil princ William?

Zahraničné celebrity

Ak plánujete, že sa stanete členkou kráľovskej rodiny, musíte si byť vedomá toho, že existujú určité kráľovské tradície, ktoré dodržať musíte, či sa vám páčia alebo nie. Svoje o tom vedela Diana, svoje o tom vie Kate a svoje o tom bude vedieť aj Meghan.

Jednou z najočakávanejších, ak nie vôbec najočakávanejšou udalosťou budúceho roka, bude svadba princa Harryho s herečkou Meghan Markle. Vieme si domyslieť, že taká kráľovská svadba, keďže je na očiach celého sveta, má svoje prísne pravidlá. Niektoré z nich sa tradujú naozaj ešte z čias dávnejšej minulosti...

Povolenie od kráľovnej je nutnosť 

Že sa dvaja zaľúbenci rozhodnú, že sa chcú vziať a nikto nemá čo do toho hovoriť? Omyl! V kráľovskej rodine má rozhodujúce slovo predsa kráľovná Alžbeta, ktorá im musí dať oficiálne povolenie. Zvlášť, ak si chce člen kráľovskej rodiny vziať za manželku „dievča z ľudu“, niekoho s neurodzeným pôvodom ako je Meghan. Preto sa aj Meghan najskôr musela s kráľovnou oficiálne niekoľkokrát stretnúť predtým, než princ Harry Meghan manželstvo navrhol. 

Mohlo by vás zaujímať: Nádherná Kate Middleton: Počas Vianoc si zakladá na jednej dôležitej veci, ktorá je milým gestom rodiny

Verejné zásnuby 

Keď už kráľovná manželstvo schváli, nasledujú zásnuby, ktoré musia byť ako inak verejné. S radostnou novinkou sa musia pochváliť verejnosti a ukázať zásnubný prsteň, to sa predsa patrí aj pri klasických zásnubách, čo poviete? 

Interview  snúbencov

V nadväznosti na verejné oznámenie o kráľovský zásnubách, musí budúci ženích absolvovať rozhovor aj so svojou nastávajúcou, krajšou polovičkou. Harry s Meghan ho už absolvovali a takto im to pristalo.

Svadobné oznámenia v kompetencii kráľovnej 

Tradíciou tiež je, že rozposlanie svadobných oznámení má vo svojej kompetencii práve kráľovná Alžbeta. Keď sa ženil William, musela rozposlať až 1900 pozvánok. To je už čo povedať.

Za svadbu platí kráľovská rodina 

Hoci vo svete je úplne bežné, že ženích s nevestou si svadbu financujú sami, alebo prispejú rodičia, či platí rodina nevesty a podobne, tradíciou v kráľovskej rodine je, že platí celú svadbu práve ona. 

Prísna kráľovská etiketa v obliekaní

Kráľovská etiketa je prísna aj čo sa týka ženských outfitov. Bez klobúka na kráľovskú svadbu jednoducho nemôžete ísť. Tradíciou od roku 1840 je aj biela farba nevestiných šiat, ktorú počala už kráľovná Viktória a tradičným materiálom, z ktorého sú šaty vyrobené, je čipka. Túto tradíciu neporušila ani matka princa Harryho, Diana, a ani Kate. Ich šaty boli práve z čipky a Meghan by mala ísť tiež príkladom. Kráľovská nevesta by tiež mala mať na hlave diadém a ženích by mal zložiť svoj manželský sľub vernosti vo vojenskej uniforme, keďže je tradíciou, že muži kráľovskej rodiny slúžia v armáde. 

Čítajte tiež: Posadnutosť priateľky princa Harryho: Niet divu, že Meghan Markle dnes stojí po jeho boku a dôvod vás prekvapí

Tradícia, ktorú princ William porušil 

Ak je ženích člen kráľovskej rodiny, po jeho boku by mali v kostole byť jeho „podporovatelia“, nie prvý družba. Princ William však túto tradíciu porušil, pretože po svojom boku chcel mať svojho jediného brata, s ktorým má veľmi dobrý vzťah. 

Waleské zlato v svadobných obrúčkach

Dlhoročnou tradíciou je aj to, že budúci manželia musia mať svoje svadobné obrúčky z waleského zlata. Táto tradícia bola zase započatá samotnou matkou kráľovnej Alžbety. 

Tradičná kytica z myrty nechaná na hrobe neznámeho bojovníka

Kráľovská nevesta musí mať tiež kyticu z myrty, ktorá je známa ako aj bylinka lásky. Tento stredomorský kvet je totiž tradíciou rovnako ako aj to, že po obrade už manželka zloží kyticu k hrobu neznámeho bojovníka v kráľovskej kaplnke, kde sa tiež tradične konajú všetky kráľovské svadby. 

Nie jedna, ale rovno dve svadobné torty 

Prvou, hlavnou, svadobnou tortou je ovocná, kvetinová torta a druhou zase čokoládová. Zaujímavou tradíciou je aj to, že kúsok svadobnej torty, jednej alebo druhej, je vždy poslaný všetkým hosťom ako poďakovanie. 

Novomanželský bozk na balkóne Buckinghamského paláca

Tradíciou, ktorá je pre nás asi najznámejšia, je tá, že novomanželia spolu s kráľovskou rodinou sa objavia vždy na balkóne Buckinghamského paláca a dajú si kráľovský bozk pred početným davom. 

Neprehliadnite: Princ harry neustrážil súkromie svojej sexi priateľky: Jeho vyjadrenie na adresu médií vás prekvapí

Ak si vezmete princa, nie ste ešte princeznou...

Ženy, ktoré sa vydali za člena kráľovskej rodiny, preberajú automaticky jeho titul. Ak si teda vezmete princa a neboli ste predtým sama členkou kráľovskej rodiny, princeznou z titulu, potom sa ňou ani nestanete. Je veľký rozdiel medzi titulom princeznej a napríklad vojvodkyne, ako je Kate. Meghan rovnako nebude považovaná za princeznú ako manželka s nekráľovským pôvodom.

- Najčítanejšie -