Presunúť na hlavný obsah

Vzala som si bývalého priateľa najlepšej kamarátky: Náš vzťah to však kvôli jednej veci ešte utužilo

Partnerské vzťahy

Niekedy sa tie najbizarnejšie veci vyvinú nakoniec najlepšie.

Veronika a Martina boli skutočne najlepšie kamarátky. Nie také, ktoré sa kamarátia už od základnej a jednoducho sa ich cesty nikdy nerozdelia. Stretli sa úplnou náhodou na pracovnom pohovore, no cestu k sebe si našli hneď. Akoby už dávno boli spriaznené duše, len o sebe nevedeli.

„Martina vtedy chodila s Michalom krátko. Bol to taký ten výbuch vášne, ktorý človek zažije párkrát za život, no veľmi rýchlo sa z neho stane minulosť. Už po pár rande s ním chcela stráviť celý život, predstavovala si spoločnú budúcnosť a nehovorila o nikom inom len o ňom. Aj keď som ju takúto ešte nezažila, snažila som sa len ticho počúvať a zdieľať jej radosť. spomína Veronika, ktorá vtedy vzťah nehľadala a Martinino šťastie si užívala aj za ňu.

Inšpirujte sa: Tieto znamenia patria medzi chronických neverníkov: Pozrite sa, koho máte po svojom boku

„Postupne však prišli problémy. Prestávali si rozumieť. Akoby jej opadli pomyselné ružové okuliare a začala Michala vidieť takého, aký je. Presne niekedy vtedy nás konečne zoznámila. V momente, keď som ho uvidela, som tušila, že toto bude zlé. Bol presne môj typ a to ešte ani neotvoril ústa. Mal rád plachtenie, turistiku a večné potulky mestom presne tak, ako ja. Mala som pocit, že sa celý večer rozpráva vlastne so mnou a nie s Martinou. Vtedy som to tak možno nevnímala, no neskôr som sa začala cítiť previnilo. Nechcela som kvôli chlapovi prísť o najlepšiu priateľku.“ rozpráva Veronika, ktorá si však nevedela pomôcť a prijala Michalovo pozvanie na rande, ktoré prišlo hneď po tom, čo sa s Martinou po večných nezhodách nakoniec rozišli.

Prečítajte si aj: Mama sa mi po 15 rokoch priznala k jednej veci: Náš vzťah to poznačilo do takej miery, že som urobila toto

Kamarátky alebo chlap?

„Zdalo sa, že Martina všetko chápe a zvláda náš vzťah oveľa lepšie ako som si predstavovala. Bola som z toho priam nadšená. Až do chvíle, kým ma Michal nepožiadal o ruku. Vtedy som si uvedomila jedno. Už nešlo o bezduché randenie, ale o vážnu vec. Samozrejme, že som povedala áno, no nevedela som, ako to mám vysvetliť Martine. Predsa len, vziať si jej bývalého je už trošku z cesty. Aspoň z môjho uhla pohľadu.“

Preto si jedno poobedie zašli spoločne na kávu a Veronika sa chystala vyjsť s pravdou von. „S malou dušičkou som sa jej priznala, že ma Michal požiadal o ruku a že sa bojím ako na to bude reagovať. Ona ma však úplne prekvapila. Odrazu sa postavila a začala ma neuveriteľne objímať. Vraj nikdy netušila, že stála pri zrode tak obrovskej lásky a nič lepšie ako to, že nás zoznámila sa nikdy nemohlo stať. Vedela, že Michal nie je pre ňu, a to, že som s ním nakoniec skončila ja, jej príde ako zázrak. Pýtala som sa, či je s tým skutočne úplne v pohode, no ona povedala len jednu vetu. Vraj sa jej Michal na to pýtal ešte predo mnou a ona si nemohla predstaviť lepší spôsob, akým by sme sa mohli stať skutočnými sestrami.“ prekvapene rozpráva Veronika.

Mohlo by vás zaujímať: Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu

„Videla ma plakať kvôli chlapom, byť v siedmom nebi, ale aj na úplnom dne. Teraz som bola jej zásluhou skutočne šťastná. A zdá sa, že praví priatelia viac nepotrebujú.“ dodáva.

- Najčítanejšie -