Vzala som si bývalého priateľa najlepšej kamarátky: Náš vzťah to však kvôli jednej veci ešte utužilo

Niekedy sa tie najbizarnejšie veci vyvinú nakoniec najlepšie.

Priateľstvo môže byť viac ako čokoľvek iné

Priateľstvo môže byť viac ako čokoľvek iné

Zdroj: Profimedia

Veronika a Martina boli skutočne najlepšie kamarátky. Nie také, ktoré sa kamarátia už od základnej a jednoducho sa ich cesty nikdy nerozdelia. Stretli sa úplnou náhodou na pracovnom pohovore, no cestu k sebe si našli hneď. Akoby už dávno boli spriaznené duše, len o sebe nevedeli.

„Martina vtedy chodila s Michalom krátko. Bol to taký ten výbuch vášne, ktorý človek zažije párkrát za život, no veľmi rýchlo sa z neho stane minulosť. Už po pár rande s ním chcela stráviť celý život, predstavovala si spoločnú budúcnosť a nehovorila o nikom inom len o ňom. Aj keď som ju takúto ešte nezažila, snažila som sa len ticho počúvať a zdieľať jej radosť. spomína Veronika, ktorá vtedy vzťah nehľadala a Martinino šťastie si užívala aj za ňu.

Inšpirujte sa: Tieto znamenia patria medzi chronických neverníkov: Pozrite sa, koho máte po svojom boku

„Postupne však prišli problémy. Prestávali si rozumieť. Akoby jej opadli pomyselné ružové okuliare a začala Michala vidieť takého, aký je. Presne niekedy vtedy nás konečne zoznámila. V momente, keď som ho uvidela, som tušila, že toto bude zlé. Bol presne môj typ a to ešte ani neotvoril ústa. Mal rád plachtenie, turistiku a večné potulky mestom presne tak, ako ja. Mala som pocit, že sa celý večer rozpráva vlastne so mnou a nie s Martinou. Vtedy som to tak možno nevnímala, no neskôr som sa začala cítiť previnilo. Nechcela som kvôli chlapovi prísť o najlepšiu priateľku.“ rozpráva Veronika, ktorá si však nevedela pomôcť a prijala Michalovo pozvanie na rande, ktoré prišlo hneď po tom, čo sa s Martinou po večných nezhodách nakoniec rozišli.

Prečítajte si aj: Mama sa mi po 15 rokoch priznala k jednej veci: Náš vzťah to poznačilo do takej miery, že som urobila toto

Kamarátky alebo chlap?

„Zdalo sa, že Martina všetko chápe a zvláda náš vzťah oveľa lepšie ako som si predstavovala. Bola som z toho priam nadšená. Až do chvíle, kým ma Michal nepožiadal o ruku. Vtedy som si uvedomila jedno. Už nešlo o bezduché randenie, ale o vážnu vec. Samozrejme, že som povedala áno, no nevedela som, ako to mám vysvetliť Martine. Predsa len, vziať si jej bývalého je už trošku z cesty. Aspoň z môjho uhla pohľadu.“

Preto si jedno poobedie zašli spoločne na kávu a Veronika sa chystala vyjsť s pravdou von. „S malou dušičkou som sa jej priznala, že ma Michal požiadal o ruku a že sa bojím ako na to bude reagovať. Ona ma však úplne prekvapila. Odrazu sa postavila a začala ma neuveriteľne objímať. Vraj nikdy netušila, že stála pri zrode tak obrovskej lásky a nič lepšie ako to, že nás zoznámila sa nikdy nemohlo stať. Vedela, že Michal nie je pre ňu, a to, že som s ním nakoniec skončila ja, jej príde ako zázrak. Pýtala som sa, či je s tým skutočne úplne v pohode, no ona povedala len jednu vetu. Vraj sa jej Michal na to pýtal ešte predo mnou a ona si nemohla predstaviť lepší spôsob, akým by sme sa mohli stať skutočnými sestrami.“ prekvapene rozpráva Veronika.

Mohlo by vás zaujímať: Bola som tou druhou, zatiaľ čo on žil pod jednou strechou s manželkou: Všetko som tolerovala až do jedného momentu

„Videla ma plakať kvôli chlapom, byť v siedmom nebi, ale aj na úplnom dne. Teraz som bola jej zásluhou skutočne šťastná. A zdá sa, že praví priatelia viac nepotrebujú.“ dodáva.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba