Presunúť na hlavný obsah

Bol mi neverný a keď som na to prišla, použil tento argument: Aj kvôli tomuto si doteraz nepriznáva chybu

Partnerské vzťahy

Neverníci sa väčšinou nikdy necítia vinní. Ich zmýšľanie je totiž postavené na vlastnej pravde, ktorú nikto nepochopí.

Aj po mnohých rokoch, kedy všetko naoko skutočne funguje, sa vo vzťahu vyskytnú chvíle, kedy jedna alebo druhá strana už ďalej nemôže a jednoducho zlyhá. Veľa by o tom vedela rozprávať aj Ivana, ktorá si s Marekom užila svoje.

Konečne niekto iný

„Sme spolu už nejaký ten čas, vlastne odvtedy, čo sme sa spoznali ešte na konci vysokej a ja som z neho nemohla spustiť oči, keď sa z ničoho nič objavil pred vchodom do auly. Bol vysoký, tmavooký a mal niečo do seba. Nezahľadím sa do mužov na prvý pohľad, no na Marekovi niečo bolo. Akoby ma k sebe hypnotizoval, a to bez toho, že by o tom vôbec vedel. Nejakým spôsobom sme sa však na koniec dostali k sebe. Už si celkom nepamätám, ako sa to stalo, jedno však viem isto. Naše pocity boli vzájomné a o pár mesiacov sme spolu chodili.“

Ivana si užívala skutočne zázračné obdobie plné nečakaného. Vedela, že tentokrát je to naozaj to pravé a nič ju nedokázalo presvedčiť o opaku. „Bola som z neho úplne unesená. Nosil ma na rukách a mala som pocit, že by pre mňa dokázal urobiť skutočne čokoľvek. Aspoň tak tomu bolo prvých pár rokov. Po určitom čase som si však začala všímať zmenu v jeho správaní. Niežeby bol ku mne nevľúdny, alebo nebodaj nemal čas na naše spoločné aktivity, práve naopak. Bol tu vždy, keď som ho skutočne potrebovala. Chvíle absolútnej odovzdanosti však postupom času začali striedať tie, kedy som ho nevedela zohnať ani keby som chcela. Akoby sa prepadol pod zem. Na druhý deň sa však zase objavil s veľkou kyticou ruží, akoby sa nič nestalo.“ dodáva.

Inšpirujte sa: Bola som milenkou, no necítila som sa vinná: Toto ma presvedčilo o tom, že som v skutočnosti nerobila nič zlé

Pravda vyšla najavo

Najprv sa snažila podobné správanie nevšímať, po čase sa však už nedalo tak celkom prehliadať ani keby chcela. Začala tušiť, že v tom bude druhá žena. „Všetko bolo jasné, keď som ho v jedno ráno uvidela, ako ku mne uteká ešte celý spotený a hneď ako si sadol do auta zacítila som z neho vôňu inej ženy. Sladkú, dráždivú, niečo ako roztopená vanilka s ružou. Zdvihol sa mi žalúdok, a tak som mu rovno povedala, nech vyjde s pravdou von. Netrvalo dlho a priznal sa. Potichu, pokojne a akoby bez výčitiek. Vraj si je vedomý toho, čo urobil, no nevidí na tom nič zlé.“ šokovane dodáva Ivana, pre ktorú podobné vyjadrenie nedáva zmysel.

Mohlo by vás zaujímať: Od začiatku nášho vzťahu by mi zniesol aj modré z neba: Kvôli tejto črte v jeho správaní ma však úplne odradil

Mužské výhovorky stoja za to

„Keď som sa ho opýtala, ako si to predstavuje, použil jeden veľmi jednoduchý a priam primitívny argument. Vraj muži vo vzťahoch nikdy nebývajú monogamní a tento princíp nie je ani trochu prirodzený. Stará sa o mňa dobre a jeho srdce patrí mne, preto nedokáže pochopiť, čo ma vôbec trápi, že si občas užije dobrodružstvo aj mimo našej spálne. Podľa neho je to tak pre každého lepšie. On dostane, čo chce a ja som na druhý deň, keď sa ku mne vráti, spokojná a milovaná.“ krúti hlavou.

Prečítajte si aj: Kvôli vlastnej mame som takmer prišla o manžela: Až toto mi otvorilo oči

„Teraz však skutočne netuším, ako sa zachovať. Povedal mi to tak vecne, akoby sa nič nedialo. Som to ja, kto nevie brať veci s nadhľadom a mala by som mu podobné veci začať tolerovať?“ nevie sa rozhodnúť Ivana a práve kvôli tomu zažíva najťažšiu krízu vo svojom vzťahu aj v živote.

Mala by mu Ivana odpustiť a nepripúšťať si to tak?

spolu hlasovalo 1274 ľudí

Áno
173
Nie
1101

- Najčítanejšie -